reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki/pielęgnacja lutowych Mam

anaa26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Lipiec 2018
Postów
65
Kochane,
poród w lutym. Pora pomyśleć również o sobie
Zaczełyście już szczególnie pielęgnować swoje ciążowe ciało?
Korzystacie już z kosmetyków dla przyszłych Mam?
A może z niektórych zabiegów lub kosmetyków zrezygnowałyście dla dobra Malucha?
 
reklama
Jeśli chodzi o mnie... w mojej pielęgnacji nic się nie zmieniło. Chociaż czuję, że to już pora
Wierzę w geny... Chciałabym, żeby i mi się udało przejść przez ciąże w świetnej formie jak mojej mamie i babciom. Ale naturze można pomóc
Smaruję się nawilżającymi balsamami 2 razy dziennie.
A teraz planuje zakupić kosmetyki dla Mam. Moje typy:
1. Kremy/balsamy dla kobiet w ciąży firmy Mustela
2. Kremy/balsamy przeciw rozstępom/nawilżające/ujędrniające Pharmaceris M
3. Olejki/kremy/masła dla ciężarnych firmy Nacomi
4. Olejek na rozstępy Bio Oil
5. Zestaw kosmetyków Oillan Mama

Moje typy? Jeszcze nie wiem. Czytam opinie. Zastanawiam się. Myślę o serii Oillan Mama i olejku Bio Oil na rozstępy, które się pojawią. Dodatkowo regularnie od roku używam olejku ZiajaMed do AZS - pod prysznicem się smaruje i spłukuję. Polecam, świetnie nawilża. Niedrogi, przyjemnie pachnie, wygodny w użyciu-można dolewać też do kąpieli.

A Wy używacie już? Może podzielicie się opiniami albo również obserwujecie jakieś kosmetyki?
 
Ja w zasadzie niczego nie używam obecnie, oprócz kosmetyków kolorowych do twarzy. Jakoś myślę, że im mniej chemii w pierwszym trymestrze tym lepiej;) nawet obecnie nie farbuje włosów (ale siedzę teraz w domu, kiepsko się czuje j nie mam potrzeby dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych;).
Od drugiego trymestru zamierzam codziennie używać czegos na rozstępy na brzuch (jeszcze nie wiem całego), pewnie tez wrócę do fryzjera i hybryd;)
 
Pewnie to zawsze Twoja decyzja
Część kosmetyków dla mam w ciąży jest jak najbardziej bezpieczna już od 8 tygodnia ciąży.
Ja chcę zadbać już teraz, przede wszystkim nawilżać, bo wiem jakie to ważne.
Jeśli chodzi o paznokcie-mam żel u rąk i stóp na własnej płytce paznokcia. Bezpieczny
U fryzjera byłam na farbowaniu na początku ciąży, miałam już wtedy nadzieję, że w niej jestem. Narazie nie planuje farbować Robię to tylko 2 razy w roku.
 
Ja używam tego - ma piękny zapach, zamierzam też coś kupić do ujędrniania piersi.
Co do reszty kosmetyków to ja się ostatnio przestałam mocno malować bo zainteresowała się azjatycka pielęgnacja cery i teraz zamiast podkladu używam już tylko kremu cc.
Screenshot_20180713-210610.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180713-210610.jpg
    Screenshot_20180713-210610.jpg
    36,2 KB · Wyświetleń: 6 908
U mnie świetnie sprawdza się balsam cetaphil dermoprotektor, próbowałyście? Mega dobrze nawilża, a ja tego bardzo potrzebuje bo mam suchą skórę. Jest wydajny, nie śmierdzi i nie klei się.
 
Hej ,.No ja w zasadzie używam wszystkich kosmetyków jak przed ciążą. Zawsze tak robiłam.Włosy też farbuję, hybryde robię. A co do rozstępów, nic nie używam, w poprzednich ciążach też nie, taki plus ,że nie mam skłonności do rozstępów. Jak mi się przypomniała sporadycznie to jedynie zwykłą oliwkę dla dzieci Bambino,:D
 
20180731_102251.jpg

Dzis przyszlo moje zamowienie - naleze do osob, ktore robia w 99% zakupy online ;)

Z Palmersem znamy sie od 2015 r. mialam wiekszosc produktow z serii Cocoa Butter oraz inne: w tym balsam brazujacy, krem do biustu itd.
Zapach tej serii specyficzny - maslo kakaowe - zatem albo ktos polubi albo nie :)
Jeszcze do niedawana uzywalam ujedrniajacego balsamu z koenzymem q10, ale ten sie teraz nie nadaje, stad seria przeznaczona dla kobiet w ciazy :) Pierwszy raz mam za to Tummy Butter - zobaczymy czy mi przypadnie do gustu.
Ogolnie kosmetyki marki Palmers oceniam dobrze, choc musze przyznac, ze nie borykalam sie dotychczas z wiekszymi problemami, wiec wiekszosc drogeryjnych produktow mi odpowiada. Swoja droga do ok 25 r.ż. nie uzywalam czegokolwiek do ciala jesli chodzi o balsamy i oleje :)

W zwiazku z tym, iz z 5/6 lat temu zrobily mi sie dwa rozstepy po wewnetrznej stronie lewego uda - przyczyna nieznana, choc podejrzewam hormony (waga przez 10 lat +/- 2/3 kg) to zaczelam uzywac roznych specyfikow, poczawszy od: Bio-oil, Lierac phytolastil serum, Evolet krem itp. itd. na czystych olejkach i kolagenie konczac. Polowy specyfikow juz nawet nie pamietam, ale wiem jedno: 'starych' rozstepow nie usunie zaden specyfik - obojetnie czy ten bedzie kosztowal 10 zl czy 300 zl. Jedynie wizyta u wykwalifikowanej kosmetyczki, a jeszcze lepiej u lekarza dermatologa moze pomoc pozbyc sie niechcianych blizn (laser).

Kosmetykow Palmers uzywam dlatego, bo skora po nich jest mila w dotyku, dobrze nawilzona, a formula zapobiega powstawaniu nowych rozstepow.

Przedwczoraj zauwazylam u siebie cellulit na udach - wczesniej nie mialam. Przeczytalam, ze w ciazy (dokladnie przez estrogeny) pojawia sie on u 60-80% kobiet, u ktorych wczesniej nie wystepowal; natomiast u kobiet ktore go maja moze stac sie bardziej widoczny. Choc waga u mnie to dopiero 0,4 kg na plusie (przyrost w 13 tyg.) to juz widac pierwsze efekty ciazy ;)

Nowoscia dla mnie jest marka Tołpa. W zwiazku z nieszczesnym cellulitem postanowilam kupic: Wygladzajacy balsam antycelulitowy oraz krem ujedrniajacy brzuch, uda, posladki. Jest to seria przeznaczona dla kobiet w ciazy, a kosmetyki mozna zaczac stosować od 4 miesiaca ciazy. Poki co to moge napisac, ze zapach mi odpowiada i konsystencja jest OK.

Dodatkowo kupilam olejek przeciw rozstepom firmy Mama's - jest to 100 ml, wiec zamierzam uzywac go tylko na uda oraz brac w podroz ze wzgledu na maly rozmiar :)
20180731_102702.jpg
 

Załączniki

  • 20180731_102251.jpg
    20180731_102251.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 6 917
  • 20180731_102702.jpg
    20180731_102702.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 6 587
Ostatnia edycja:
@Megi86 - daj potem znać jak ta tolpa bo jestem ciekawa. Ja na razie pokochałam palmers i teraz promocja jest na niego w Rossmannie i np kupiłam ten do ujędrniania biustu jakiś 23 czy 26zl a normalnie grubo ponad 30zl.
 
reklama
@Megi86 - daj potem znać jak ta tolpa bo jestem ciekawa. Ja na razie pokochałam palmers i teraz promocja jest na niego w Rossmannie i np kupiłam ten do ujędrniania biustu jakiś 23 czy 26zl a normalnie grubo ponad 30zl.
cześć, ja stosuję tolpa, ten w kubeczku. Jak dla mnie okropny zapach, nawet jak bluzką ruszę to czuję. Wcześniej używałam palmers, już na etapie starań o dziecko, bo wyczytałam gdzieś, że warto skórę zawczasu zacząć przygotowywać (moja mama ma bardzo dużo rozstepow po ciąży) i był fajny, Ale pewnego dnia mnie uczulil.
Nie wiem co teraz kupić. Na noc bio oil, Ale na dzień wolałabym coś szybciej wchlaniajacego się.
 
Do góry