reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki w ciąży - jakie i kiedy? Polecane i odradzane.

migduch

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Październik 2014
Postów
1 292
Hej dziewczyny:)
Zakładam wątek, żebyśmy mogły dzielić się swoimi doświadczeniami z kosmetykami w ciąży. Piszcie, jakich używacie, czego unikacie, czy smarujecie cale cialo czy wybrane partie, co mozna a czego nie w 1,2 i 3 trymestrze:)
Ja jestem w 1 trymestrze ciąży i kupiłam oliwkę Babydream dla mam z Rossmanna przeciw rozstępom, jestem ciekawa czy się sprawdzi.
 
reklama
Witaj. Używałam tej oliwki :) Bardzo dobra i polecałam ją również znajomym. Ja kupiłam ją niestety późno bo gdzieś w 5tym miesiącu, ale nie zrobiły mi się rozstępy jakieś brzydkie, ot takie malutkie - być może to zasługa tej oliwki. Oliwka ta ma tez inne zastosowania- choćby do olejowania włosów , ja stosowałam ja także w mniejszej ilości do smarowania całego ciała .
 
Airfix hej, dzieki za odpowiedz;) Myslalam, ze wiecej dziewczyn mi odpisze, bo chyba kazda w ciazy sie czyms smaruje??;) Ja na razie mam ta oliwke i kupilam bio oil ale zaczne go jzywac na zmiane z oliwka babydream w 2 trymestrze. A co do olejowania wlosow to nie wiedzialam, musze sprobowac!:)
 
W pierwszej ciąży używałam kremu o podwójnym działaniu mustela, a w drugiej palmersa. Smarowałam tylko brzuch. Reszta ciała normalnym balsamem, głównie nivea pod prysznic bo to mój ulubiony:tak:Rozstępów brak:tak:
 
Dziewczyny, z racji że nasze forum aktywnie reklamuje PALMERS jestem ciekawa czy którakolwiek z Was używała tych kosmetyków? Jakie macie opinie - działają, warte swojej ceny?
 
Ja preparat do pielęgnacji zaczęłam stosować zdecydowanie za późno i żałuje. Krem na zmęczone nogi odkryłam pod koniec 5 miesiąca i stał sie moim nierozłącznym kosmetykiem aż po dzień dzisiejszy! Używam z efektimy pharmacare. Dla mnie dokonały- nogi są lżejsze a i bardzo miekka skóra.
 
Używam przede wszystkim kosmetyków nawilżających, żeby skóra mogła "nadążyć" z rozciągnięciem i żeby nie powstały rozstępy, które podobno powstają w szczególności u osób szczupłych :((((. Próbowałam oliwki babydream, ale dla mnie jest za tłusta i miałam uczucie, ze skóra nie robi się od niej bardziej elastyczna. Od około miesiąca używam bielendy brązowe opakowanie golden oils masło, mleczko i olejek (nietłuści) z serii nawilżającej. Na razie jestem zadowolona, nie mam rozstępów i skóra jest jakby bardziej podatna na rozciąganie i elastyczna.
 
Ja używam kremu na rozstępy firmy Palmers.
W sumie smaruję się profilaktycznie, bo moja Mama nie miała rozstępów (a skłonności do nich się dziedziczy).
Na razie nie mam ani jednego (32 tc), ale nie wiem czy to zasługa kremu, czy genów ;)
 
reklama
Ja korzystałam z olejów naturalnych, np. kokosowy najlepiej się u mnie sprawdził :) Nie musiałam martwić się składem a działały bardzo dobrze między innymi na rozstępy.
 
Do góry