reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki w ciąży

reklama
A ja mam tendencje do rozstępów - mam kilka pamiątek na kolanie i plecach z okresu dojrzewania. Od drugiego miesiąca stosuję więc krem przeciw rozstępom firmy pharmaceris - bardzo odpowiada mi zapach i konsystencja. A wczoraj zaszalałam i kupiłam kolejne dwa kosmetyki: krem Mustela (podobno bezzapachowy, chociaż dla mnie pachnie jak Wikol) i olejek Eucerin (polecony przez dwie osoby, mieszanina kilku olejków, świetnie się wchłania).

Tak więc teraz będę testować :biggrin2: Zamierzam stosować te kosmetyki na zmianę, bo wgłębiając się w ich skład stwierdziłam, że nie ma dwóch podobnych. Jeden krem rano, drugi wieczorem i raz na jakiś czas olejek.

Miałam też okazję przetestować krem firmy Palmer's. Nie wypowiem się co do jego skuteczności, ale jego czekoladowy zapach niemal zabił mnie na miejscu. Tylko dla osób lubiących słodkie kosmetyki.

A co do płynu do higieny intymnej to ja od dłuższego czasu stosuje lactatcyd. Jest to jeden z nielicznych płynów jakie mogę stosować, bo większość powoduje u mnie podrażnienia.

Zbliża się lato, więc mam następujące pytanie: a co z kosmetykami chroniącymi przed słońcem? Są jakieś przeznaczone dla kobiet w ciąży? Z tego co słyszałam nie wszystkie filtry przeciwsłoneczne są bezpieczne.
 
A czy któraś z Was stosowała lub stosuje mydło marsylskie?? Słyszałam, że jest super do higieny intymnej, zwłaszcza dla kobitek w ciąży, ale jeszcze nie zdążyłam o to zapytać mojego gina. Ach, ile ja mam do niego pytań, chyba muszę zrobić listę :)
ja uzywam mydla marsylskiego ale nie do podmywania :tak: Bardzo je sobie chwale. Coreczce myje nim wlosy od czasu do czasu, rewelacja ;-)
Zbliża się lato, więc mam następujące pytanie: a co z kosmetykami chroniącymi przed słońcem? Są jakieś przeznaczone dla kobiet w ciąży? Z tego co słyszałam nie wszystkie filtry przeciwsłoneczne są bezpieczne.
w ciazy najlepiej stosowac kremy z filtrami mineralnymi, tak jak dla malych dzieci. Im wyzszy filtr tym lepszy, ja uzywam 50 (i mimo to opalilam sie bardzo fajnie). Skora w ciazy latwo sie przebarwia i te przebarwienia trudno pozniej usunac, moga wracac przy pozniejszym opalaniu, wiec lepiej dmuchac na zimne :tak:
 
reklama
reklama
Do góry