reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki

I jeszcze tu :

Zabiegi kosmetyczne w ciąży
DEFINICJA
Zabiegi upiększające wykonywane w gabinetach kosmetycznych.


OBJAWY I PRZEBIEG
Kobieta ciężarna nie powinna rezygnować z wizyt u kosmetyczki. W gabinecie zawsze jednak należy informować o tym, że jest się w ciąży. Delikatne zabiegi oczyszczania przy użyciu preparatów ziołowych oraz masaże relaksacyjne twarzy, dekoltu i szyi zapewniają piękny, świeży wygląd oraz dają uczucie relaksu i odprężenia. W ciąży warto zrezygnować ze skomplikowanych zabiegów jak np. lifting, zabiegi odmładzające z retinolem. W tym okresie nie zaleca się wykonywania zabiegów wymagających stosowania prądów jak np. jonoforeza, sonoforeza czy galwanizacja. Prąd przenikający przez organizm może mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód. Nie powinno się także wykonywać okładów rozgrzewających, depilacji za pomocą ciepłego wosku oraz zabiegów silnie złuszczających, eksfoliacji, zamykania naczynek. Wykonywanie makijażu permanentnego oraz tatuaży zwiększa ryzyko infekcji, co dla kobiet w ciąży jest szczególnie niebezpieczne. Skóra podczas ciąży wykazuje większą wrażliwość, w związku z czym mogą pojawić się reakcje uczuleniowe po zastosowaniu niektórych kosmetyków i preparatów, nawet tych, które do tej pory były dobrze tolerowane. Bezpiecznie można stosować maseczki owocowe, gdyż zawarte w nich witaminy i flawonoidy mają dobroczynne działanie nie tylko dla skóry, ale również dla całego organizmu. Korzystne są również zabiegi dotleniające oraz aromaterapia.
 
reklama
Ja uzywam patyczkow do dzis...Rowniez do noska do usowania wiadomo czego...;-)

Dziewczyny jak u Was z wlosami i paznokciami?
No i zebami?:-)

Uprzedzam ze po porodzie bedziecie wrecz "liniec"...Taki objaw normujacych sie hormnow...:eek:
 
Kotek, dzięki Ci!!! Jesteś niezastąpiona! Może w tygodniu się wybiorę na czyszczenie.:tak:
 
Patrycja mi paznokcie rosna tak szybko teraz ze szalu dostaje. Wiesz ja pracuje na kompie i mi jest nie wygodnie w dlugich wiec stale STALE obcinam!!!!
 
mamusie muszą być piękne, a ja dzis juz 2 osobom musiałam sie tłumaczyć że w ciąży a włosy pofarbowałam, no ludzie bez przesady!:wściekła/y:

Swoja droga pieknie kolorek złapały- granat:)))
 
Mi włosy rosną strasznie szybko i mam ich zdecydowanie więcej :-)
Moja fryzjerka uprzedziła mnie, że cała nadwyżka wyleci po porodzie i żebym się nie przestraszyła, bo niemalże garściami :eek:
Sorga ja też farbuję i na początku rozmawiałam o tym i z fryzjerką i z ginem. Obydwoje powiedzieli to samo - farbowanie polegające na długotrwałym trzymaniu całej głowy w farbie (czyli farbowanie całości, co wiąże się z "nasmarowaniem" farbą skóry głowy) jest niewskazane. Skóra głowy jest mocno ukrwiona i chemia (zwłaszcza z kiepskich farb) szybciutko ląduje w krwioobiegu. Natomiast pasemka, balejage itp. robione dobrymi preparatami są całkowicie bezpieczne. No więc nie zmieniam przyzwyczajeń :happy:
 
no to wcale mnie nie pocieszylaś... zagadalysmy sie z kumpela i trzymalam farbe na glowie 35 min zamiast 20:/ zresztą, cóż zdarza się, z odrostami lazic nie bede:-( i nie zamierzam sie teraz martwic bo i tak nic nie pomoge, po prostu nastepnym razem ustawie budzik.
 
Nie masz się czym martwić! Założę się, że nie kładziesz sobie na głowe jakiegoś syfu, tylko dobre preparaty. Szanse, że cokolwiek szkodliwego się tam w nadmiarze znajdzie są małe - a żeby miało jeszcze zaszkodzić, to już zupelnie mikroskopijne!
Po raz kolejny powołam się na moją "mądrą książkę", gdzie powtarzają "często zrobienie czegoś 'niezbyt dobrego' w potocznym rozumieniu ma wielki pozytywny wpływ na matkę". No i tego trzeba się trzymać! Z odrostami byłabyś mało zadowolona (eufemistycznie ;-) ) a dla Eryka to bardzo niezdrowe :happy:
 
reklama
to byl Loreal fairy 3d:) ale pieknie błyszczy, wczesniej miałam górę czarną i dół tleniony i odbarwiany w kierunku srebra... ale stwierdziałam ze kolejne odbarwianie i farbowanie dołu to za dużo dla dzidzi i walnełam ten granat na całość, teraz to co było białe jest w kolorze atramentu, pieknie wyglada w świetle, góra czarna, tylko odświeżona:tak:
 
Do góry