reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosz - watki nieaktywne przeznaczone do trwalego usuniecia

Hej. Ja 1.5 roku temu rodziłam w Rotundzie. 1sza wizyta to najpierw sprawy administracyjne, potem mierzenie i wazenie. Następnie spotkanie z położną, wywiad. Potem badanie krwi, usg i ewentualnie spotkanie z lekarzem. to wszystko.
 
reklama
Czesc dziewczyny
tez nie moge znalzc tego na stronie fasu a bardzo by mi sie to przydalo o tym ze pracodawca powinien zaplacic jak jestesmy u lekarza to pierwsze slysze ja bez problemu dostalam poprostu dzien wolny.Jezeli macie jakies informacje na temat praw kobiet w ciazy to bardzo prosze o jakies linki ktore pomoga mi znalezc te informacje .
Z gory bardzo dziekuje.
 
Czesc dziewczyny
tez nie moge znalzc tego na stronie fasu a bardzo by mi sie to przydalo o tym ze pracodawca powinien zaplacic jak jestesmy u lekarza to pierwsze slysze ja bez problemu dostalam poprostu dzien wolny.Jezeli macie jakies informacje na temat praw kobiet w ciazy to bardzo prosze o jakies linki ktore pomoga mi znalezc te informacje .
Z gory bardzo dziekuje.

Jesli prosilas o dzien wolny (urlop) to powinnas miec rowniez za to zaplacone. Nalezy ci sie wynagrodzenie za czas wizyty u lekarza ale nie jest to powiedziane ze jest to caly dzien. U mnie bylo to pol dnia maksymalnie i potem wracalam do pracy lub wizyty mialam po poludniu wiec bylam w pracy rano. Musisz wczesniej powiadomic o tym pracodawce i przedstawic mu dokument o umowionej wizycie. Wystarcza wpis w ksiazeczke ciazy.
 
Polecam wizyte w citizen information centre, nie wiem jak w innych miastach, ale w Galway pracuje tam Polka, poza tym częśc broszur można otrzymać w języku polskim.

http://www.citizensinformation.ie

DSFA � Families and Children � Index

To są linki, któe mogą pomóc, ale najlepiej wybrać się do wspomnianego już C.I.C. i tam wypytać o wszystko.
A co do czasu wolnego w dniu badań, pracodawca MUSI zaplacić, ale niekoniecznie za cały dzień (i nie powinien to być Twoj urlop).
Pozdrawiam.
:-)
 
hej.... niesmialo dolaczam sie do listy :) niesmialo, bo dopiero sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy, wczoraj bylo testowanie a dzisiaj rano powtorka :) dopiero w srode ide do lekarza naz potwierdzenie ciazy. Powiedcie, czy ktoras z was ma prowadzacego ciaze lekarza Polaka gina? ja ide do kliniki EMC, nawet nie wiem czy tamtejsza pani gin zajmuje sie prowadzeniem ciazy. no i czy warto czy lepiej jedank isc do "miejscowego" lekarza, a w razie potrzeby biegac gdzies dodatkowo? macie w ogole doswiadczenia z dublinskimi polskimi ginekologami? pzdr.
 
Elajza - GRATUL:ACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moje dwie kolezanki maja prowadzone ciaze przez polskich gin. - z Medicusa i sa zadowowlone. Moja ciaza jest (byla) prowadzona przez irl GP - ostatni raz bylam w siodmym miesiacy (chyba trzecia wizyta) - pani powiedziala ze nie mam do niej przychodzic chyba ze z problelem. Jak poszlam do niej z problemem to powiedziala ze to normalne (pewnie miala racje, ale ja czulam sie zbyta). Zglosilam to w szpitalu i moja pani doktor (irlandzka) powiedzila ze mam przychodzic tylko do niej, nie musze do GP. Tak tez robie i jestem zadowolona. Dodatkowo ok 3 razy bylam u pol gin u Pani Anetty - przyjmuje w srody i soboty na przeciw baru Zagloba - jest rzeczowa i bardzo mila.
Zdecydowalas sie juz na szpital? Ja wybralam National Maternity Hospital - rodze za kilka dni (moze godzin) - kazda wizyta w szpitalu (czy wizyta kontrolna czy szkola rodzenia) jest bardzo przyjemna. Wszsycy sa tak uprzejmi ze az trudno uwierzyc. Rodzily tam moje kolezanki, pracowal tam jako salwy moj kolega i mam same pozytyne opinie! Sporo kobiet wybiera Rotunde (nie spotkalam sie z pozytywnymi opiniami) lub Combi - rodzila tam zona kolegi - tez byli zachwyceni.
Jak masz pytania dawaj!!!

Wracajac do Twojego pytania - pamietaj ze za prowadzenie ciazy czy to wybierzesz irl GP czy polskiego nie placisz!!!!!!!!!! czasem zadaja za pierwsz wizyte - a nie powinni.
serdecznie pozdrawiam:-)
 
reklama
Elajza - jezeli jeszcze nie lykasz - kup kwas foliowy! i mam nadzieje ze nie palisz!
 
Do góry