reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosz

młoda mamusiu - rmua ma być jedynie za ostatni miesiąc przed złozeniem wniosku, a nie za cały rok!. Czyli jak składałaś w październiku, to za wrzesień 2011 wystarczy i do tego Twoje oświadczenie, że podlegasz ubezpieczeniu społecznemu. Skontaktuj się telefonicznie z OPSem, bo za dużo czasu minęło od złożenie wniosku. A na jaki adres miałoby iść ewentualne wezwanie? ( bo na pewno muszą wysłać listownie - taki jest wymóg)Podałaś ten częstochowski?
 
reklama
To już wiem co i jak. Pewnie chodzi im o to, że księgowa mi wystawiła rmua za okres wychowawczego. Trudno jutro dzwonie, pytam się, lecę do zusu, i załatwiam... Zamiast wytłumaczyc co i jak, to nie;/ Na dodatek zaświadczenia z zusu wcale do GOPSu nie potrzebowałam.....
 
młoda mamusiu - rmua ma być jedynie za ostatni miesiąc przed złozeniem wniosku, a nie za cały rok!. Czyli jak składałaś w październiku, to za wrzesień 2011 wystarczy i do tego Twoje oświadczenie, że podlegasz ubezpieczeniu społecznemu. Skontaktuj się telefonicznie z OPSem, bo za dużo czasu minęło od złożenie wniosku. A na jaki adres miałoby iść ewentualne wezwanie? ( bo na pewno muszą wysłać listownie - taki jest wymóg)Podałaś ten częstochowski?

Tak częstochowski, mają jeszcze ksero umowy najmu, więc aktualny adres mają ... Kurde mam na kartce napisane czarno na białym ZUS RMUA ZA 2010 R.... albo mi źle podała, albo nie wiem o co kaman ;/
 
Dziewczyny, jeszcze raz się do Was zgłaszam. Ponieważ w mopsie pani powiedziała mi, że dostanę pieniążki przed świętami, wczoraj jednak nie przyszły. Jest jeden problem. We wniosku podawałam nr konta, a w decyzji nie jest uwzględnione konto, nawet nie ma wzmianki, o tym, że pieniążki będę wysyłane na taki i taki nr konta. Przeglądałam decyzje które miałam z Gopsu, i tam jest czarne na białym napisane, że pieniążki będę wysyłane, na moje konto bankowe. NIe wiem czy miałam je odebrać w kasie, czy co ? Przez telefon powiedziano, mi ze na konto wpłyną, a na decyzji anwet nie ma o tym wzmianki... Nie wiem co teraz ;/ Czy mam spokojnie czekać, aż wpłyną na konto? Czy we wtorek dzwonić do nich ?
 
Uczestnicy SAM SOBIE SZEFEM! Szkolenie się kończy, dlatego założyłam ten temat na forum byśmy mieli ze sobą kontakt i mogli dyskutować. Trzeba się najpierw zarejestrować na forum, później zalogować by móc dodawać posty.
 
Ostatnia edycja:
Wątpliwości jest mnóstwo. A co dokładnie masz na myśli?

Gdy wszyscy uczestnicy się zalogują będziemy mogli w końcu porozmawiać całą naszą "40 tką" Tylko nie wiem czy wysłałam do wszystkich maile.
 
reklama
Do góry