reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koszmarne nogi.

Aurelka.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Lipiec 2012
Postów
879
Miasto
Nowa Sól. ;-)
Nie wiem czy dobrze zamieściłam temat i czy już taki jest.

Otóż, od 2 lat golę nogi depilatorem. Po urodzeniu dziecka (styczeń tego roku) przerzuciłam się na maszynki - bo wiadomo, szybciej, a przede wszystkim chciałam żeby jakoś się 'zregenerowały', bo wyglądają okropnie. Zniszczyłam je depilatorem. Wrastające włoski, strasznie pieczenie i brzydko wyglądające nogi po goleniu, przed około tydzień.
Może któraś z was używa depilatora i mogłaby mi doradzić jak o nie dbać, pilingi może jakieś, balsamy? Pomocy!


Przepraszam za chaotycznie napisaną wiadomość, ale na jednej ręce trzymam dziecko, a drugą pisze.


Dodaje zdjęcie jak moje nogi wyglądają przez tydzień po depilacji depilatorem. IMG_2399.jpg
 

Załączniki

  • IMG_2399.jpg
    IMG_2399.jpg
    12,7 KB · Wyświetleń: 9 474
reklama
Ja mam tak samo, po depilacji na nogach pojawiają się takie krostki, potem gdy to się zagoi pojawia się kolejny koszmar, wrastające włoski, i znowu ropne krostki. Wszystko wygląda okropnie. żadne pilingi nie pomogły. Jedynie wrastające włoski łatwiej było "uwolnić" pewnie wiesz o czym mówię.

I takim oto sposobem pozostały mi maszynki jednorazowe i to też tylko podczas kąpieli gdy włoski zmiękną. Nogi są wtedy idealnie gładkie, bez zacięć i krostek do następnej depilacji. Niestety najczęściej dnia następnego ;/ Chciałabym mieć gładkie nogi na dłużej niż 1-2 dni ;/

Moja koleżanka miała tak samo- przynajmniej tak mówiła patrząc się na moje "gojące się" ranki. Przeszła na wosk i wszystko jest ok. Chodzi do kosmetyczki raz w miesiącu na pełną depilację.


Chciałabym spróbować czy i u mnie problem się skończy po wosku jednak wizja gojących się 4-5 tygodni nóg mnie odstrasza. Chociaż do wakacji jeszcze kilka tygodni i najwyżej się wszystko zagoi. Ciężko się przemóc.:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Zapalenie mieszków włosowych:baffled:
Nawilżać i opalac nogi, ile się da (z opalaniem, oczywiście, bez przesady ;-):tak:).Ale już ciepłe, słoneczne dni, to gdy jest możliwość, wystawić na słonko, po uprzednim intensywnym nawilżeniu. I potem tez nawilżać. I jeszcze...i tak w kółko. Pomaga:tak:.Pealingi w dużej ilości bym odradzała, nie pomagają na to :no:, a moga pogorszyć sprawę. Owszem, od czasu do czasu intensywny masaż szorstką myjką jest ok, ale bez przegięć- nie zdzieramy skóry, tylko ją zmiękczamy, nawilżając.
 
Nie wiem czy dobrze zamieściłam temat i czy już taki jest.

Otóż, od 2 lat golę nogi depilatorem. Po urodzeniu dziecka (styczeń tego roku) przerzuciłam się na maszynki - bo wiadomo, szybciej, a przede wszystkim chciałam żeby jakoś się 'zregenerowały', bo wyglądają okropnie. Zniszczyłam je depilatorem. Wrastające włoski, strasznie pieczenie i brzydko wyglądające nogi po goleniu, przed około tydzień.
Może któraś z was używa depilatora i mogłaby mi doradzić jak o nie dbać, pilingi może jakieś, balsamy? Pomocy!


Przepraszam za chaotycznie napisaną wiadomość, ale na jednej ręce trzymam dziecko, a drugą pisze.


Dodaje zdjęcie jak moje nogi wyglądają przez tydzień po depilacji depilatorem.Zobacz załącznik 552470


Aurelka mi też często wyskakują czerwone plamki- akurat po goleniu maszynką, depilotora użyłammoże ze dwa razy bo później mam problemy ze wrastaniem się włosków. Teraz odkładam na zabieg laserem tzw depilację laserową , kosmetyczki w Elite mnie namówiły, jak dobrze pójdzie to wystarczą 3 sesje.
 
Na pewno powinnaś zrezygnować na bardzo długi czas z depilacji za pomocą depilatora, Twoje nogi muszą mieć okazje odpocząć, zasięgnij także porady specjalisty (nie chcesz przecież chować nóg przez cały rok)
 
nie wiem, ja korzystam z maszynki ;p ale podobno na takie problemy dobrze działa światłoterapia :) koleżanka była w ovo studio po moich namowach i była bardzo zadowolona
 
ja się podepnę bo z kolei miałam problem z paskudnymi stopami... użyłam maski skinlite złuszczającej wczoraj, efekt ma się pojawić do tygodnia - jestem ciekawa, używałyście kiedyś takich kosmetyków? siostra mi poleciła że jest rewelacyjna
 
reklama
Do góry