reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koszt prowadzenia ciąży

reklama
W 2022 same wizyty u lekarza prowadzącego (w tym 3 USG rozszerzone i kilka razy ktg) 3500 zł.
Badania laboratoryjne 3000 zł.
Nie robiłam testu pappa (doszłoby kolejne kilkaset zł za badania krwi)
Mogło być więcej - tyle mi wyskoczyło z historii konta a może kiedyś zapłaciłam gotówka albo inna karta.
Do tego były leki, przez połowę ciąży chyba 250 zł/miesięcznie, potem mniej (suplementu witaminowego w to nie liczę).
Ciąża nie była jakoś wyjatkowo powikłana...
 
Badania laboratoryjne 3000 zł.
No niestety, to jest powód, dla którego - jeśli ma się taką możliwość oczywiście - warto mieć pakiety medyczne z pracy albo rodzinnego, który wystawia skierowanie na NFZ na te badania, bo 90% da się zrobić na fundusz :p
Tak dodatkowo, Papp-a są serio aż tak drogie w niektórych miejscach? Ja płaciłam w grudniu sporo sporo mniej...
 
No niestety, to jest powód, dla którego - jeśli ma się taką możliwość oczywiście - warto mieć pakiety medyczne z pracy albo rodzinnego, który wystawia skierowanie na NFZ na te badania, bo 90% da się zrobić na fundusz :p
Tak dodatkowo, Papp-a są serio aż tak drogie w niektórych miejscach? Ja płaciłam w grudniu sporo sporo mniej...
W diagnostyce widzę trzy analizatory i ceny są od 150 zł do 350 zł za niby to samo pappa + wolne bhcg.
Lekarz by chyba już nic więcej nie wzial za wpisanie do kompa wyników, chociaż kto go tam wie...
 
Dziękuję Dziewczyny za taki odzew 😘 u mnie będą wchodziły w grę na pewno dojazdy. Faktycznie prywatnie to tylko trzymać się za kieszeń 🫣
Niestety czasem nie ma wyjścia i pozostaje prywatne. U mnie na zaścianku niestety nie ma dobrych lekarzy dla mnie, nawet prywatnie. Do swojego dojeżdżam 60 km w jedną stronę. Do tej pory miałam 8 wizyt prywatnych + badania i prenatalne x2 na NFZ też u niego. Już by było jakieś all-inclusive, a jestem w połowie 😁😅 plus taki, że odpada mi endokrynolog i/lub diabetolog, a u innego byłoby jeszcze to konieczne.
 
Ja chodzę na NFZ - wizyty co 3 tygodnie. Dostaje skierowania na wszystkie niezbędne badania - dodatkowo mam numer telefoniczny do lekarza i w razie jakiś nagłych sytuacji - zawsze pozwalał mi przyjść dodatkowo - również na NFZ.
Na każdej wizycie USG - ale bez dokładnych pomiarów.
Ciąża przebiega prawidłowo :)
Oczywiście trzy badania prenatalne robiłam prywatnie - podejrzewam, że gdyby na którymś wyszło coś nie tak - to skusiłabym się na opiekę prywatną z bardziej szczegółowym prowadzeniem ciąży.
 
reklama
No niestety, to jest powód, dla którego - jeśli ma się taką możliwość oczywiście - warto mieć pakiety medyczne z pracy albo rodzinnego, który wystawia skierowanie na NFZ na te badania, bo 90% da się zrobić na fundusz :p
Tak dodatkowo, Papp-a są serio aż tak drogie w niektórych miejscach? Ja płaciłam w grudniu sporo sporo mniej...

Ja w 2021 USG + pappa 450 zł, teraz u mojego lekarza i ten zestaw kosztuje 600 😱😵
 
Do góry