reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koszty wyprawki dla noworodka

Alimenty na ciebie naleza się tylko jeżeli jest orzeczenie o winie męża przy rozwodzie.
Natomiast uważam że alimenty na byłego, powinny być zlikwidowane. Wchodząc z kimś w małżeństwo biorę sobie dorosła osobę, a nie przyposabiam dziecko.
a jeśli oboje się umówili, że matka będzie siedzieć w domu i pracować jako gospodyni domowa (bo to ciezka choć niepłatne praca), a po 20 latach mężowi się odwidziało bo ma romans z sekretarką i żona nie ma szans na znalezienie pracy zapewniającej je ten sam poziom życia? Skoro jesteśmy dorośli to obie strony powinny dotrzymywać umow, a jak nie, to winny niech płaci.
 
reklama
A jak myślicie o jakie alimenty można wnioskować przy zarobkach męża w wysokości ok 15 tys zł netto? Jeśli zdecydowałabym się na urlop wychowawczy należą mi się także na siebie?
zarabia 15 tyś netto miesięcznie i Ci się do niczego nie dokłada 😂😂😂 ojj biedaczek. Pierw to musisz się rozwieść z orzeczeniem o jego winie a skoro w sumie nic nie zrobił to nie będzie takie proste 🤷🏻‍♀️
 
zarabia 15 tyś netto miesięcznie i Ci się do niczego nie dokłada 😂😂😂 ojj biedaczek. Pierw to musisz się rozwieść z orzeczeniem o jego winie a skoro w sumie nic nie zrobił to nie będzie takie proste 🤷🏻‍♀️
Ja nadal się zastanawiam jak kobieta, która wie ze facet nie chce dziecka robi sobie z nim dziecko. Nie rozumiem🤷‍♀️ Pomijając fakt, ze on je zrobił i pomijając ze są małżeństwem (chyba) i powinni to przegadać, to bardzo mnie ciekawi co taka osoba sobie mysli? Zrobimy dziecko, z czasem będzie chciał ? 🤷‍♀️
 
zarabia 15 tyś netto miesięcznie i Ci się do niczego nie dokłada 😂😂😂 ojj biedaczek. Pierw to musisz się rozwieść z orzeczeniem o jego winie a skoro w sumie nic nie zrobił to nie będzie takie proste 🤷🏻‍♀️
to jest tak nierealne coraz bardziej to czytając,ze sama mam niezły ubaw 😂 na bank mąż zarabia 15 tys a żona powiedzmy 3 tys i nie wymaga od niego żadnych opłat na nic, a tym bardziej na dziecko, które jest ich wspólne haha jasne
 
Alimenty na ciebie naleza się tylko jeżeli jest orzeczenie o winie męża przy rozwodzie.
Natomiast uważam że alimenty na byłego, powinny być zlikwidowane. Wchodząc z kimś w małżeństwo biorę sobie dorosła osobę, a nie przyposabiam dziecko.
Również tak uważam,
zarabia 15 tyś netto miesięcznie i Ci się do niczego nie dokłada 😂😂😂 ojj biedaczek. Pierw to musisz się rozwieść z orzeczeniem o jego winie a skoro w sumie nic nie zrobił to nie będzie takie proste 🤷🏻‍♀️
Z tego co czytałam, to nie jest tak i rozwód nie musi być z orzeczeniem o winie, ale faktycznie to nie jest odpowiednie miejsce na takie pytania i zasięgnę porady prawnika.
 
Alimenty na ciebie naleza się tylko jeżeli jest orzeczenie o winie męża przy rozwodzie.
Natomiast uważam że alimenty na byłego, powinny być zlikwidowane. Wchodząc z kimś w małżeństwo biorę sobie dorosła osobę, a nie przyposabiam dziecko.
Również tak uważam, ale chciałabym je tylko na czas urlopu wychowawczego, bo jednak wolę zostać jeszcze jakiś czas z dzieckiem niż oddawać je do żłobka, a skoro męża stać to może to sfinansowac
 
Również tak uważam,
Z tego co czytałam, to nie jest tak i rozwód nie musi być z orzeczeniem o winie, ale faktycznie to nie jest odpowiednie miejsce na takie pytania i zasięgnę porady prawnika.
ale masz pracę, mieszkanie więc jesteś w stanie sama się utrzymać i mąż nie musi ci pomagać 🤷🏻‍♀️ będzie płacił alimenty na dziecko i tyle.
 
Również tak uważam, ale chciałabym je tylko na czas urlopu wychowawczego, bo jednak wolę zostać jeszcze jakiś czas z dzieckiem niż oddawać je do żłobka, a skoro męża stać to może to sfinansowac
pytanie ile będzie się ciągnął rozwód. Są terminy, pojednania itp. Więc zanim ostatecznie się rozwiedziecie to możesz być po wychowawczym już :)
 
reklama
Kobieta pracuje zawodoowoo, ma dwie ręce i dwie nogi, więc o czym my mowimy? A jeżeli kobieta ma pracować jako gospodyni domowa, to niech mąż odprowadza za nią składki, bo i tak nie dostanie emerytury..
emerytura to inna para kaloszy. Godzimy się na to, żeby nasza praca w domu była traktowana jako bezwartościowa. Ja zarabiam więcej niż mój mąż, ale gdybyśmy się umówili, że ja będę teraz w domu, to po 10 latach nie mogłabym już pracować w zawodzie. Więc straciłabym 10 lat pracy w zawodzie i związanych z tym zarobków, bo za również viezka pracę w domu nic nie dostanę. Więc to cholernie niedprawiedliwe. I dlatego są alimenty dla małżonka, któremu spadła stopą życiowa. Bo inaczej się umawialiśmy. I nie ma tu nic do rzeczy, że kobieta ma 2 ręce i może pracować. Mąż tą kobietę oszukał i teraz ma ponieść konsekwencje.
Serio. Traktujmy się jako kobiety poważnie i poważnie traktujmy naszą pracę. To nie państwo ma płacić na kobietę, tylko jej mąż, który jej to przysięgał.
 
Do góry