reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koszula do porodu

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
5 754
Dziewczyny - szczególnie te, które nie tak dawno termu urodziły - poszukuję opinii na temat koszuli do porodu. Wiem, wiem, jedna szkoła mówi byle co, druga proponuje misie, serduszka i takie tam, trzecia koszule męża. Żadna do mnie nie przemawia :) I z góry za takie propozycję dziękuję :) Szukam innych opcji :) i opinii na temat trzech produktów:
- koszuli do porodu - mamyginekolog (niestety, nie działa link) - długość, gniecenie się, zapinki, pranie po?
- koszuli MNC - Link do: Koszulka do porodu i karmienia piersią MNC I # XS róż - długość, zapinanie, materiał, pranie po?
- koszuli Granatovo - Link do: » super prezent!! sukienka do porodu granatOVA ważki - brak rozpięcia z przodu - jak bardzo przeszkadza? pranie po?

A może któraś z Was miała coś podobnego i chce się podzielić swoją inspiracją?
Z góry dziękuję!
 
reklama
reklama
@Ewka34 po porodzie powinno się nosić stanik niezależnie od wielkości piersi.

@Aguu mnie też nie jest wszystko jedno :) i bardziej szukam informacji czy rozpięcie do ktg jest potrzebne czy nie :D czy wystarczy takie do kp :)

@Ewii czy w swojej koszuli miałaś rozpięcie z przodu na ktg czy dałoby radę bez? Też myślę nad mamaginekolog.pl :)
 
Widzisz i tu sie roznimy bo ja mam gdzies ludzi :) a nie uwazam ze nie rodzilam z godnoscia,bolalo wiec gdzies mialam to czy widac mi tylek czy nie ,niewazne jak wygladalam dla innych,wazne ze mam moja corke cala i zdrowa :) poza tym i tak wszyscy widzieli ,tzn ci co mieli, nie tyle goly zadek co rozwalona do miary mozliwosci mala :) chyba ze rodzilas na korytarzu to faktycznie po co mieli ogladac czyis zadek :)
Każda z nas ma prawo rodzić w czym chce. Ja chcę w koszuli. I dlatego mało interesują mnie historie o gołych tyłkach :D, a szukam informacji o tym, co się sprawdza, co nie :)
 
@Ewka34 po porodzie powinno się nosić stanik niezależnie od wielkości piersi.

@Aguu mnie też nie jest wszystko jedno :) i bardziej szukam informacji czy rozpięcie do ktg jest potrzebne czy nie :D czy wystarczy takie do kp :)

@Ewii czy w swojej koszuli miałaś rozpięcie z przodu na ktg czy dałoby radę bez? Też myślę nad mamaginekolog.pl :)
Powinnaś zasięgnąć informacji w szpitalu czy taka koszula będzie Ci w ogóle potrzebna. Może być tak, że szpital daje swoje a Twoje będą na później jak już urodzisz. Ja na początku też się martwiłam w czym rodzić, ale naprawdę uwierz mi, czasem nawet nago jest bardziej komfortowo niż w super ekstra koszuli z rozcięciami.
 
@Ewka34 po porodzie powinno się nosić stanik niezależnie od wielkości piersi.

@Aguu mnie też nie jest wszystko jedno :) i bardziej szukam informacji czy rozpięcie do ktg jest potrzebne czy nie :D czy wystarczy takie do kp :)

@Ewii czy w swojej koszuli miałaś rozpięcie z przodu na ktg czy dałoby radę bez? Też myślę nad mamaginekolog.pl :)
Nie miałam, podniosłam koszulę "zamontowali" sprzęt a od dołu brzucha byłam przykryta kołdrą, jak było mi zimno w brzuszek to ją opuściłam po prostu, kabelki od ktg były bardzo dlugie także nie przeszkadzało [emoji4] ich koszula sięgała lekko za pupę i prawie do pępka była wiązana troczkami także też nie miała żadnego rozcięcia pod ktg [emoji6]
 
A i dobrze żeby koszula była przewiewna bo np ja ppdczas porodu przechodziłam normalnie stany menopauzy [emoji23] najpierw się roztapiałam, zrzucałam kołdrę i chciałam najlepiej się rozebrać a za chwilę było mi bardzo zimno że prawie po czubek nosa się zakrywałam.
 
Wiesz, trudno powiedzieć - każdej pasuje, co innego :) Ja w końcu kupiłam do porodu koszulę mnc - ma bardzo fajne zatrzaski. Mam jedną na guziki, jedną na zakładki - i w zależności, co się sprawdzi, będę kupować więcej / inne.
Zwróć uwagę na długość - chyba że Ci nie przeszkadza za tyłek :) Powodzenia :)
 
reklama
Moja koleżanka kupiła właśnie z Granatovo nawet mam zapisany link sklepu, bo się jej pytałam.
I jej bardzo pasowała. Brak rozpięcia z przodu w niczym jej nie przeszkadzał na KTG i tak musiała leżeć na łóżku więc to nie był problem, nie czuła się niezręcznie. Była przykryta, poza tym sama sukienka później ją zakrywała. Bardzo jej pasowały rozpięcia z tyłu i generalnie używa tej sukienki przy karmieniu - jej żywot nie skończył się przy porodzie :)
Ja pamiętam jak rodziłam w takiej koszuli z Allegro i fakt to tylko poród, w sumie szybko się kończy i faktycznie patrząc obiektywnie, nie ważne w czym idziesz, ale nie czułam się komfortowo. podwijała mi się, materiał do bani, szkoda gadać. I tak sam poród jest mało nazwijmy to godny ;) I miałam jasną koszulę i faktycznie wszystkie plany było widać, ten granatowy kolor to ciekawy pomysł.
Ale tak jak pisałam to tylko parę godzin więc :)
Więc to chyba kwestia podejścia każdej z nas.
 
Do góry