reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kozie mleko a karmienie

Dołączył(a)
2 Listopad 2018
Postów
2
Witam urodziłam syna 31.12.2017 r. Do początku sierpnia karmiłam synka piersią. Jednak wraz ze ząbkami przestał ssać. Więc zaczęłam ściągać laktatorem. Pokarmu z dnia na dzień bylo coraz mniej. Aż do 2 listopada... Dziś udało mi się spuścić 5 ml. I koniec już nie dam rady ani ręcznym laktatorem ani elektrycznym. Sutki już mi mało nie odlecą, piecze i boli ☹️. Poza moim mlekiem podawałam synowi kaszki, płatki ryżowe, owsianke na kozim mleku. Synek rosnie i biega i bardzo dobrze wygląda. Czy gdy już nie mam pokarmu, a syn wszedł w 11 mc mogę go karmić tylko mlekiem kozim ? Czy muszę podawać mu bebilon, bebiko, nan czy coś tam... Czy wystarczy te kozie mleko i fakt ze on juz dostaje te mleko od 7 mca a pozatym wszystko je. Poprostu nie chcialabym go poic sztucznym mlekiem. Pozdrawiam
 
reklama
Mleko od kozy polecane jest dla dzieci powyżej 1 roku życia, ze względu na wysoką zawartości soli mineralnych, które mogą zbyt obciążać nerki malucha, a i potem niezbyt często.
Nie powinno być więc podstawą diety, a do roku mleko jest podstawą diety.
Rozmawiałam z dietetykiem, który mi powiedział, że jeżeli dziecko odstawi się przed rokiem (po 8-9 miesiącu) to zamiast mleka można podawać soczewicę, jaglankę i jogurt naturalny ale wtedy codziennie. Po roku nie trzeba już podawać żadnego mleka.

uVN6p1.png
 
Mój pediatra uważa że małe dziecko powinno byc na mm. Inne mleka maja zbyt dużą zawartosc białka
 
Annie1981 niestety jogurtu naturalnego nie mogę mu podawać ponieważ ma skaze białkową... Ogólnie mleko krowie odpada i tym podobne produkty ... Dlatego jak jeszcze karmiłam podawałam mu jaglanki płatki owsiane kaszki manne itp gotowane na mleku kozim... W takim razie włączę mu jeszcze do diety soczewice hmmm musze poczytać jak mu ją przyżądzić. Ja wstępnie byłam u mojej położnej i mówiła że mogę spróbować mu podać mleko modyfikowane tylko może nie będzie chciał go pić bo nie będzie mu smakować... W końcu przez 10 miesięcy pił moje mleko i ewentualnie dania na kozim.
 
@Sisi102 poczytaj o mleku capri care. Na bazie mleka koziego, bez palmowych dodatkow. Moj syn ma skaze bialkowa i czasem je pije. Choc jefna butle dziennie do roku. Nie ma jednak takiego obowiazku
Co do jogurtu to mozna kupic owczy jogurt i serki kozie. Tez z tego korzystam. Moj pediatra zna problem i nie oponowal w cale. Sprobuj jaglanke na wodzie z bananem. Moj syn zajada codziennie na sniadanie i kolacje. My soczewicy nie jemy, bo jest wysokobialkowa i synka uczula.
 
Do góry