reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KP a waga dziecka plus przepuklina

MaryH

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Maj 2017
Postów
1 393
Temat jak wyżej. W teorii wszyscy mówią ze dziecka karmionego piersią nie można przekarmić i chciałam dopytac czy rzeczywiście tak jest. Mój mały od wyjścia ze szpitala przez pierwsze 3 tyg przytył 800g. Tydzień temu na kolejnej wizycie okazało się że przybrał prawie 1700g w ciągu miesiaca(ma 2 miesiące i waży 5,5 kg) nie wiem jak że wzrostem ale ubranka nosi rozmiar 68 i ma je idealne. Ma wzdęty brzuszek i przepukline pepkową(około 1cm). Chciałam dopytac czy to możliwe ze go przekarmiam i czy ta przepuklina może być z szybkiego tempa wzrostu? Dodam że mój pediatra uważa że skoro mieści się w siatce centylowej to wszystko jest ok, a na pytanie o przepukline w ogóle nie był w stanie odpowiedzieć.
 
reklama
Na piersi nie mozna przekarmic bo dziecko je tyle ile chce i kiedy chce:)
Moj synek urodzil sie z waga 3870 wyszedl ze szpitala z waga 3725 a na 6 tygodni wazyl 5530:)
A pozniej na 8 tyg juz 5945:)
Na 4 mies wazyl 7.500
Pediatra mowila ze piekna waga
A gruby nie byl w ogole :)
Teraz ma 9 miesiecy lata wazy 9 kg i jest szczupły :)
Takze nie martw sie dzidzia ślicznie rosnie a jak zacznie pelzac raczkowac czy pozniej biegac to wylata to i waga stanie w miejscu:)
 
W pierwszych tygodniach dzieci najwiecej przybieraja. Te przyrosty moga byc troche przerazajace. Moje corka do 6mies byla tylko i wylaczenie na piersi. Na kontroli w 3tyg zycia przybylo jej ponad 800g na kontroli za 3tyg przybrala juz 1kg300 na co aż lekarz zrobila oczy ale pozniej juz przybierala coraz mniej i mniej.
 
Przepukliny u takich małych dzieci są częste i zwykle zamykają się same ale trzeba dbać o mocne mięśnie, kłaść na brzuszku...
Nie wydaje mi się by szybkie przybieranie na wadze nasilało przepuklinę
 
Do góry