reklama

kp : mm czyli laktacyjno-butelkowe dyskusje

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2015' rozpoczęty przez Monia861, 18 Styczeń 2015.

1. Monia861

Monia861 Fanka BB :)

Tufi elektry laktator SPECTRA S2 +zestaw osobisty (4763497342) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ktos zna? Ja sie spotkalam z mega pozytywnymi opiniami i chyba jednak medela odpadnie a bedzie ten laktator za to z medela chce kupic kubeczek do karmienia i butelke z ktorej mleko samo nie leci. https://www.youtube.com/watch?v=oqg_43Ukrhg planuje karmic piersia wiec chcialabym butelki wcale nie uzywac, dlatego kubeczek chce wrazie w jak dziecko glodne a ja i piersi poza zasiegiem ;) ale jedna butelke to chyba wypada miec ;)

2. EwciaZ

EwciaZ Fanka BB :)

Monia ja mam cały zestaw startowy butelek i od 4 lat w szafie leżą:D Ale trzymam na wszelki wypadek, tak samo podgrzewacz:)

3. reklama
  4. kati83

kati83 Moderator

lipiec i sierpień moze być też zimny i deszczowy. Pamietaj latem musisz mieć i ciepłe rzeczy, kilka sztuk ale jednak. Ja mam rożek i pewnie będe go używać.
    kubeczki do karmienia są super, mój Mati pił ze szklanki jak miał 4 m-ce, a potem kupiłam doidy
    drogi ale się opłaca
    Doidy Cup Kubeczek dla niemoląt i straszych dzieci
    a z Tuffi miałam woreczki do zamrażania pokarmu - bardzo polecam :-)

Carters polecam bardzooooo ale to firma z USA i ciuszki drogie - dostałam od gości odwiedzających - extra, z F&F lubię bieliznę bardzo milutka, nexta też :-) w pepco już nie kupuje, zepsuli sie masakrycznie, w reserved też nie. C&A jest dużo lepsze.
    Właśnie o doidy pisałam :-)

5. kati83

kati83 Moderator

Smoczki kupiliśmy bo Mati miał też silny odruch ssania ale żaden sie nie sprawdził... poszły w kąt - w sumie nie żałuję.
    Z Matim karmiłam tylko piersią do 4 m-ca a ogólnie do 14 m-ca, musiałam wprowadzać pokarmy stałe bo w wieku 6,5 m-ca poszłam do pracy, teraz chcę karmić tylko piersią do 6 m-ca a potem delikatnie będę rozszerzać dietę i sama gotować, żadnych słoiczków

6. Monia861

Ja tez chce sama gotowac wszystko :) I to chce produktow szukac takich "domowych" np. warzywa z ogrodka, kura wiejska itd :p ale chcialabym na zasadzie BLW wprowadzac pokarmy.

7. kati83

kati83 Moderator

Monia ja też wprowadzałam BLW ale od ok 10 m-ca wcześniej jadł moje zupki i przeciery . Fajne polecam.
    Z racji chodzenia do pracy miałam gorzej ale dałam rade :-)
    Jak miał ok roku jadł wszystko - warzywa dosłownie wszystko a potem teściowa sie bała bo "się zakrztusi" i poszło w nic...
    teraz z lekką modyfikacją zrobię podobnie dla drugiego dzidziolka :-) będę w domu to sama sobie tego dopilnuję

8. Monia861

Kati wlasnie sie zastanawiam jak to pogodzic, zeby stopniowo prowadzic zupki ale nie takie blendowane tylko normalne, gotowane jedzonko widelcem lekko rozgniecione, bo ja blenderem rozdrabniac jedzenia nie bede i soczki domowe bym chciala stopniowo wprowadzic ale pogodzic to jakos z BLW... Da sie?

9. MamaPatryka89

MamaPatryka89 Fanka BB :)

hej :)

Jutro mam wizytę prenatalną;-) Mam nadzieję ze będzie wszystko ok
    Dam znać wieczorem:tak:

Smoczka nie używaliśmy :sorry2: Młody nie chciał wolła paluszka i przez 2 mc ssał a potem przestał

U Nas raczej słoiki szły i trochę blw ;-)

10. reklama
  11. Monia861

Ja Wam szczerze powiem, ze o tych gelberkach wszystkich mam mega zle zdanie... Dla mnie to jak z McDonald`s raz na jakis czas mozna ale nie na co dzien.

12. kati83

kati83 Moderator

Monia jak się chce to wszystko się da :-) ja będę pewnie blendować bo my wszyscy lubimy zupy - kremy :-)
    a poza tym ja bym się bała że sie zakrztusi, musisz zobaczyć jakie będzie dzieciątko, Mateusz był łakomczuchem wszystko na już szybko jeść (taki pulpecik do 1 r. ż.) ale są takie spokojne dzieci co spokojnie jedzą - zobaczysz :-)
    ale soczki do 1 r.ż. bym Ci odradzała, to sie na ząbkach osadza, chyba, ze rozwodnione mocno.
    Ja dawałam wodę źródlaną gotowaną i teraz Mati jak ma wybór soczek - woda to zawsze wybierze wodę :-)
    uważam to za swój mały sukces ;-) a ząbki ma bielutkie jak perełki :-D
    po wodzie woli kompoty a potem soczki

Tak jak piszesz raz na jakiś czas ok - np. na wyjeździe ale na co dzień - ja bym nie dała, choć znam mamy co dawały cały czas.

Poleć forum