reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kp : mm czyli laktacyjno-butelkowe dyskusje

Monia861

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Styczeń 2015
Postów
535
Tufi elektry laktator SPECTRA S2 +zestaw osobisty (4763497342) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ktos zna? Ja sie spotkalam z mega pozytywnymi opiniami i chyba jednak medela odpadnie a bedzie ten laktator za to z medela chce kupic kubeczek do karmienia i butelke z ktorej mleko samo nie leci. https://www.youtube.com/watch?v=oqg_43Ukrhg planuje karmic piersia wiec chcialabym butelki wcale nie uzywac, dlatego kubeczek chce wrazie w jak dziecko glodne a ja i piersi poza zasiegiem ;) ale jedna butelke to chyba wypada miec ;)
 
reklama
Angi nie wiem bo nie mam w okolicy albo nie wiem, ze mam ;)

Dziewczyny planujecie w rozku trzymac dzieci? Wiem, ze ze wzgledu na napiecie miesniowe powinno sie, ale czy nie bedzye zbyt goraco na to?
lipiec i sierpień moze być też zimny i deszczowy. Pamietaj latem musisz mieć i ciepłe rzeczy, kilka sztuk ale jednak. Ja mam rożek i pewnie będe go używać.
Tufi elektry laktator SPECTRA S2 +zestaw osobisty (4763497342) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ktos zna? Ja sie spotkalam z mega pozytywnymi opiniami i chyba jednak medela odpadnie a bedzie ten laktator za to z medela chce kupic kubeczek do karmienia i butelke z ktorej mleko samo nie leci. https://www.youtube.com/watch?v=oqg_43Ukrhg planuje karmic piersia wiec chcialabym butelki wcale nie uzywac, dlatego kubeczek chce wrazie w jak dziecko glodne a ja i piersi poza zasiegiem ;) ale jedna butelke to chyba wypada miec ;)
kubeczki do karmienia są super, mój Mati pił ze szklanki jak miał 4 m-ce, a potem kupiłam doidy
drogi ale się opłaca
Doidy Cup Kubeczek dla niemoląt i straszych dzieci
a z Tuffi miałam woreczki do zamrażania pokarmu - bardzo polecam :-)

A u nas jakoś endo się nie sprawdziło, choć uwielbiam ich napisy i pomysły. Część ubranek mają w złych proporcjach np. spodenki dla maluszków są za szerokie. Nie lubię też tego, że tshirty są często z bardzo grubych materiałów.

Ja kupuję głównie w Next przez internet, stacjonarnie w h&m, a polecam też dla maluszków Tesco i Kappahl. Mam też trochę ciuszków Carters z allegro, cudne są.

Jako pierwszy kubeczek bardzo polecam Doidy Cup u nas sprawdził się ekstra. Moi synkowie nie wiedzą co to butelki ze smoczkiem i kubki niekapki:) A smoczek próbowaliśmy wprowadzić w sytuacjach, jak płacz w samochodzie i się nie udało w obu przypadkach, a próbowałam różna modele. Po mniej więcej 3 miesiącu w ogóle uważam smoczek za zbędny. Ogólnie da się bez smoczka, jakby któraś chciała spróbować:)

Carters polecam bardzooooo ale to firma z USA i ciuszki drogie - dostałam od gości odwiedzających - extra, z F&F lubię bieliznę bardzo milutka, nexta też :-) w pepco już nie kupuje, zepsuli sie masakrycznie, w reserved też nie. C&A jest dużo lepsze.
Właśnie o doidy pisałam :-)
 
Smoczki kupiliśmy bo Mati miał też silny odruch ssania ale żaden sie nie sprawdził... poszły w kąt - w sumie nie żałuję.
Z Matim karmiłam tylko piersią do 4 m-ca a ogólnie do 14 m-ca, musiałam wprowadzać pokarmy stałe bo w wieku 6,5 m-ca poszłam do pracy, teraz chcę karmić tylko piersią do 6 m-ca a potem delikatnie będę rozszerzać dietę i sama gotować, żadnych słoiczków
 
Ja tez chce sama gotowac wszystko :) I to chce produktow szukac takich "domowych" np. warzywa z ogrodka, kura wiejska itd :p ale chcialabym na zasadzie BLW wprowadzac pokarmy.
 
Monia ja też wprowadzałam BLW ale od ok 10 m-ca wcześniej jadł moje zupki i przeciery . Fajne polecam.
Z racji chodzenia do pracy miałam gorzej ale dałam rade :-)
Jak miał ok roku jadł wszystko - warzywa dosłownie wszystko a potem teściowa sie bała bo "się zakrztusi" i poszło w nic...
teraz z lekką modyfikacją zrobię podobnie dla drugiego dzidziolka :-) będę w domu to sama sobie tego dopilnuję
 
Kati wlasnie sie zastanawiam jak to pogodzic, zeby stopniowo prowadzic zupki ale nie takie blendowane tylko normalne, gotowane jedzonko widelcem lekko rozgniecione, bo ja blenderem rozdrabniac jedzenia nie bede i soczki domowe bym chciala stopniowo wprowadzic ale pogodzic to jakos z BLW... Da sie?
 
hej :)

Jutro mam wizytę prenatalną;-) Mam nadzieję ze będzie wszystko ok
Dam znać wieczorem:tak:

Smoczka nie używaliśmy :sorry2: Młody nie chciał wolła paluszka i przez 2 mc ssał a potem przestał

U Nas raczej słoiki szły i trochę blw ;-)
 
Ja Wam szczerze powiem, ze o tych gelberkach wszystkich mam mega zle zdanie... Dla mnie to jak z McDonald`s raz na jakis czas mozna ale nie na co dzien.
 
reklama
Monia jak się chce to wszystko się da :-) ja będę pewnie blendować bo my wszyscy lubimy zupy - kremy :-)
a poza tym ja bym się bała że sie zakrztusi, musisz zobaczyć jakie będzie dzieciątko, Mateusz był łakomczuchem wszystko na już szybko jeść (taki pulpecik do 1 r. ż.) ale są takie spokojne dzieci co spokojnie jedzą - zobaczysz :-)
ale soczki do 1 r.ż. bym Ci odradzała, to sie na ząbkach osadza, chyba, ze rozwodnione mocno.
Ja dawałam wodę źródlaną gotowaną i teraz Mati jak ma wybór soczek - woda to zawsze wybierze wodę :-)
uważam to za swój mały sukces ;-) a ząbki ma bielutkie jak perełki :-D
po wodzie woli kompoty a potem soczki

Tak jak piszesz raz na jakiś czas ok - np. na wyjeździe ale na co dzień - ja bym nie dała, choć znam mamy co dawały cały czas.
 
Do góry