reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KRAKÓW MEDYCZNIE - dobry lekarz szpital, badania

Cześć,
Mam nadzieje, że nie powtarzam jakiegoś już istniejącego wątku przynajmniej na liście najnowszych nie widziałem nic podobnego.

Mam następujący problem, pochodzę z Podhala ale mieszkam, studiuje i pracuje w Krakowie dlatego nie bardzo orientuje się w Krakowskiej służbie zdrowia, ostatnio dowiedziałem się że zostanę tatą :) Moja narzeczona również nie pochodzi z Krakowa i również jest studentką, ale zamierzamy zamieszkać w Krakowie. Kiedy dowiedzieliśmy się że zostaniemy rodzicami poszliśmy do ginekologa do scanmedu, ceny trochę mnie przeraziły ale zależało nam na tym aby sprawdzić czy wszystko z naszym dzieciakiem w porządku. Zapłaciliśmy 100 zł za wizytę 100 zł za badanie USG a później 130 zł za jakieś tabletki (nie jestem w tym momencie w stanie powiedzieć jakie). Jak dla mnie jest to dość spora suma pieniędzy i trochę przeraził mnie fakt że miałbym tyle płacić co 3 miesiące. Dodatkowo Pani ginekolog zleciła całą listę badań które mieliśmy wykonać, moja narzeczona udała się z tą listą do swojego rodzinnego lekarza z nadzieją że uda jej się otrzymać przynajmniej skierowania na te badania ale okazało się że jeśli wyszło to od prywatnego lekarza trzeba badania przeprowadzić również prywatnie. Postanowiliśmy więc poszukać ginekologa który poprowadzi ciążę w ramach NFZ, przeczytałem na stronie scanmedu że mają oni podpisaną umowę z NFZ'em dlatego najpierw zadzwoniłem tam żeby dowiedzieć się szczegółów, tutaj kolejny raz doznałem szoku, pani w informacji powiedziała mi że w ramach NFZ najbliższy wolny termin do końcówka roku, zaproponowała również alternatywną drogę pozyskania lekarza prowadzącego ciąże przez umówienie się na prywatną wizytę i zapytanie lekarza czy zgodziłby się prowadzić ciążę w ramach NFZ. Rozwiązanie to wydaje mi się absurdalne, bo co jeśli lekarz się nie zgodzi, odwiedze 5'ciu i zapłace za 5 wizyt i nadal nie będę miał lekarza.
Bardzo proszę o podpowiedź gdzie udać się z narzeczoną żeby nie czekać pół roku na wizytę i nie płacić kolosalnych kwot za prywatnych lekarzy bo niestety nas na to nie stać. Może ktoś z Was jest w stanie polecić nam dobrego sprawdzonego lekarza który poprowadzi ciążę w ramach NFZ.
Pozdrawiam Tomek
 
reklama
Ja nie z Krakowa i Ci nie pomogę ale MUSZE to napisac : To skandal zeby ludzie musieli czekac poł roku aby isc do lekarza:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: A juz zeby ciężarna do ginekologa musiala czekac pare miesięcy to sie wogóle w glowie nie miesci:wściekła/y: Ale takie rzeczy to chyba tylko w Polsce......:no: Eh, smutne ale prawdziwe. Nie wiem po co co miesiąc takie wysokie składkie ZUS placimy, naprawdę nie wiem.
Mam nadzieje ze uda wa sie dostac gdziec do lekarza szybciej, swoją drogą ja całą ciążę tez chodzlam prywatnie.
 
nie jestem w Krakowa więc nikogo nie polecę, ale potwierdzam, na NFZ jak nie nakłamiesz w rejestracji to prędzej urodzisz niż się do lekarza dostaniesz. Ja pierwszą ciążę chodziłam prywatnie bo mnie jeszcze było stać, ale wtedy każde badanie co miesiąc głupi mocz i morfologia ponad 20 zł, ogólnie na 9 mcy na lekarza i badania wydaliśmy ok 1800zł. Teraz chodzę na NFZ. Pierwszą wizytę wymusiłam kłamstwem niestety, bo mi powiedzieli że termin na maj, a ja się dowiedzialam o ciąży pod koniec lutego. Powiedziałam że jestem w ciąży i chyba coś się dzieje i muszę pilnie do lekarza to na drugi dzień mialam wizytę. Od tamtej pory w rejestracji mówię że lekarz kazał za 4 tyg się umówić i tak robią bez względu na to czy mają komplet czy nie. Inaczej dopiero po 3 mcach bym miała wizytę. No i na NFZ każde badanie jest za free a to ważne, bo płacić za usg, za badania podstawowe i dodatkowe to można wypłatę stracić w te 9 mcy.
 
Hej. Ja jestem spod Krakowa więc co do wyboru lekarza to nic nie poradzę. Chodzę prywatnie. Co miesiąc mam usg, każda wizyta 60 zł.

Omijajcie z daleka wielkie spółki typu Scanmed i in. bo to zdzierstwo!

Zajrzyjcie może do jakiejś przychodni studenckiej. Przychodnie studenckie w Krakowie - tu masz adresy.
Poza tym wybierzcie się do najbliższej przychodni w Waszej okolicy. Adresy powinniście znaleźć na stronie NFZ lub miasta Krakowa (tak podejrzewam). Jakby robili problemy i kazali czekać - mówić, że brzuch boli i musi być na JUŻ!
W razie czego, jakby cokolwiek się złego działo uderzać na SORy. Każdy szpital ma obowiązek was przyjąć i zbadać.
 
Witam :-)
Miałam podobną sytuację.
Tzn. na pierwszą wizytę umówiłam się do mojej ginekolog prywatnie.
Ale jak mi dała listę badań, za które miałabym zapłacić, to zwątpiłam.
Nie stać mnie na takie koszta.
A musisz wiedzieć, że im dalej w las, tym gorzej.
Wizyty przynajmniej co miesiąc, później co 2-3 tygodnie a nawet co tydzień jak coś jest nie tak.
Przy końcówce ktg - często raz w tygodniu, mnóstwo badań, bo chociażby morfologia to minimum raz w trymestrze, a często jest konieczność większej częstotliwości.
Normalnie załamka.
Być może bym miała dylemat, czy rezygnować z mojej starej ginekolog, ale ona też była w ciąży, tak więc wiedziałam, że należy się jak najszybciej ewakuować, bo ja mam termin na wrzesień a ona na maj, tak więc ciąży mi do końca nie poprowadzi.
Udało mi się w miarę szybko zapisać do gina na NFZ (w Klinice Krakowskiej na Ruczaju) ale ten babon był straszny.
Dlatego zaczęłam szukać innego.
Koleżanka mi poleciła doktora Jędrzejowskiego, który prowadził jej ciążę.
Poszłam i już zostałam.
Jestem z niego zadowolona.
Nie straszy, z poczuciem humoru.
Chyba po ciąży zostanę u niego mimo że mam go daleko.
Przyjmuje w prywatnej przychodni, która ma kontrakt z NFZ.
Ja zadzwoniłam w styczniu i wizytę umówiłam na luty (jakoś 3 tygodnie trzeba było czekać na termin).
Nie wiem jak jest teraz z terminami.
W przychodni mają ktg, pobierają na miejscu krew itp do badań.
Wszystko nieodpłatnie, bo na NFZ no i wszystko masz na miejscu.
Baby w rejestracji najczęściej są niemiłe, no ale coż poradzić...
Minus?
Chłopina ma zwykłe usg, więc na żadne cuda typu 3d/4d nie ma co liczyć.
Dlatego usg genetyczne, połówkowe i usg 3 trymestru robiłam odpłatnie gdzie indziej.
Polecam doktora Wiechecia (zajmuje się tylko USG prenatalnym, ciąż nie prowadzi) - najlepszy specjalista w Krakowie.
Tu masz namiary na mojego gina:
Witamy na stronie przychodni KovMed

Adam Jędrzejowski

Ja nie korzystałam z rejestracji internetowej (więc nie wiem, jak to u nich działa, a widzę, że taką możliwość dają), tylko telefonicznej.
tu telefony:
http://www.kovmed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=53


I koniecznie przy rejestracji mów, że dziewczyna w ciąży, więc wizyta pilna.
Może też się uda wam umówić za trzy tygodnie.
Na początku i tak wizyty masz co miesiąc, więc bez paniki.
Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
W KRAKMED na ul Ułanów 29 jest tak, że rejestrujesz się w dniu wizyty, w kolejce czeka się czasem długo ale jak pilnie potrzebujesz to czekasz 1-2 h a nie miesiąc.Jedynie na USG są terminy ale tragedi nie ma.Ja chodziłam do dr. Tomasza Basty , polecam choć nie wiem czy jeszcze tam przyjmuje (przed moim porodem na jakiś dłuższy urlop sie wybierał)
 
w żeromskim jest poradnia ginekologiczno - położnicza na pewno robią tam KTG i zajmują się pomocą doraźną może też prowadzą całą ciążę? mają tam dyżury lekarze pracujący na oddziale więc doświadczenie mają...
 
Dziewczyny które ostatnio szczepiły dzieci lub planują czy nie miałyście problemow z dostaniem szczepionek Infanrix 5w1 lub 6w 1 ja przymierzam się do szczepienia a Pani w aptece powiedziała że nie ma nawet w hurtowniach. Jeżeli ktoś ostatnio szczepił proszę o namiar na Aptekę.
 
reklama
Do góry