reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KRAKÓW ZAKUPOWO - zakupy dla mamy, wyprawka maluszka, itp

Ja mam swój ulebiony komis na kurdwanowie - mrufka, za placem zabaw - mega sprzedawczyni, zawsze coś wezmę dla małego :-)
 
reklama
Witam, ja posiadam takie cuda ultradzwiękowe i jestem z niego zadowolona, jestem zaskoczona że piszecie że lekarze odradzają, mnie lekarz wręcz przeciwnie kazał zakupić taki sprzęt bo synek często łapał zimą zapalenie krtani. Powiedział mi także że mokre pranie jest złe bo nagle w pokoju robi się duża wilgotność, Która też jest niezdrowa. A takim nawilżaczem można monitorować optymalną wilgotność w pokoju. Nawet przy katarze dziecko przesypiało mi noc bez budzenia. Ważne żeby przy wilgotności ok 40-55% w pokoju było ok 18-21st C. Ja polecam takie sprzęty.
 
Też słyszałam, że odradzają nawilżacze ultradźwiękowe(skupisko bakterii),a polecają wieszanie mokrych ręczników na kaloryferach..
 
Cześć Dziewczyny. Ponieważ część ciążowa w H&M w M1 została mocno ograniczona, czy możecie polecić jakieś sklepy z ciążową odzieżą? Chciałabym kupić jakieś dzinsy i kilka tunik lub sweterkow bo czeka mnie cala zima z brzuszkiem...
 
Cześć Dziewczyny. Ponieważ część ciążowa w H&M w M1 została mocno ograniczona, czy możecie polecić jakieś sklepy z ciążową odzieżą? Chciałabym kupić jakieś dzinsy i kilka tunik lub sweterkow bo czeka mnie cala zima z brzuszkiem...

Ja najpierw poszłam po dżinsy do h&m i się załamałam. Wszystkie modele ciążowe to były rurki a moje nogi - zwłaszcza w ciąży - nie wyglądają jak nogi modelki. Nawet tych gaci nie mierzyłam, bo wiedziałam, że ich na tyłek nie wciągnę.
Dżinsy o normalnym fasonie kupiłam w c&a. Całą ciążę w nich obleciałam.
A co się tyczy reszty ubrań ciążowych, to też tak jak ty najpierw kierowałam się na stoiska z typową odzieżą ciążową ale ceny zwalają z nóg. I w końcu ubrałam się w h&m ale w kolekcję normalną - nie ciążową.
Znacznie taniej kupić tunikę normalną, niż tunikę ciążową a różnica w zasadzie żadna. Do tego kilka kiecek bawełnianych z h&m wiązanych pod biustem i getry.
Tak więc ja polecam porozglądać się za ciuchami nieciążowymi.
 
Ja sobie w Lidlu kupiłam spodnie i legginsy ciążowe - całą ciążę w nich latam, a kosztowały niewiele, więc poluj na te ich promocje :tak: Poza tym jedne spodnie h&m mama moja mama upolowała w ciuchlandzie, ja też widziałam tam sporo ciążowych ciuszków. Tak naprawdę w normalnie ciuchy przestałam się mieścić w siódmym miesiącu, więc stwierdziłam że nie ma sensu na trzy miesiące wydawać kupy pieniędzy. Przejrzyj szafę a na pewno znajdziesz jakieś luźniejsze swetry i tuniki, w których pochodzisz większość ciąży :-)
 
O właśnie! Paja mi jeszcze przypomniała, że kupiłam sobie jeszcze w lidlu leginsy ciążowe.
Naprawdę genialne i kosztowały niewiele.
Te ich akcje tematyczne się powtarzają więc poluj :-)

A w ciucholandzie drugie spodnie ciążowe kupiłam.
No ale to już nie każdemu takie rozwiązanie pasuje.
Ja osobiście nie mam problemu z rzeczami z drugiej ręki, ale wiem, że niektórym to nie pasuje.

Reasumując - nie ma sensu przepłacać za rzeczy z kolekcji ciążowych.
Takie jest moje zdanie.
Lepiej już tę kasę zainwestować w dobry biustonosz do karmienia.
 
Ostatnia edycja:
Ja też kupiłam sobie dzinsy ciążowe i kilka bluzek H&M w ciucholandzie za kilkanaście zł, ale mi szkoda było wydawac tyle kasy na spodnie, w których pochodze 2 m-ce. W lidlowych leginsach ciążowych lato obskoczyłam :-)
 
reklama
Ja tak samo spodnie ciążowe mam z ciucholandu zresztą jeszcze po siostrze, które tak czy inaczej zaczęłam ubierać dopiero jakieś 2 tyg temu..tak to większość lata chodziłam w sukienkach bądź też leginsach i tunikach. Wiem że był jakiś sklep z ciążowymi ciuszkami na Kalwaryjskiej-koleżanka tam kupiła spodnie bo nigdzie nie mogła dostać na siebie rozmiaru. Poza tym mam takie samo zdanie jak większość tutaj-troszkę szkoda kasy na portki "na chwilę" skoro można je zastąpić czymś co mamy w szafie:)
 
Do góry