reklama

Krążek antykoncepcyjny

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez pauliiii84, 19 Sierpień 2015.

1. pauliiii84

pauliiii84 Aktywna w BB

Co myślicie o krązku antykoncepcyjnym jest on na 5 lat ? niestety nie moge stosować ani tabletek ani plastrów gdyż mam przez taka antykoncepcje problem z wątrobą i nie wiem co mam zrobić ..
    taki krażek moge założyc pół roku po porodzie ale nie wiem czy jest to do końca dobry pomysł ..

2. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Moja znajoma ma implant i sobie chwali :)

3. reklama
  4. mama290

mama290 Gość

Krążek działa jak pigułka nosisz i robisz przerwę i zakładasz nowy nie nosisz go non stop 5 lat działanie ma podobne do tabletki jak masz problemy z wątroba dobrym rozwiązaniem jest wkładka tak zwana spirala np mirena implant odradzam nie na każda osobę dobrze działa a jednak jest inwazyjny

5. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Spirale też potrafią płatać figle, znam przypadek w którym przy spiralce była wpadka, nic nie daje 100 proc. pewności.

6. mama290

mama290 Gość

Nie no pewności na 100 nic nie daje chyba tylko wstrzemięźliwość :) wszystko ma wady

7. pauliiii84

pauliiii84 Aktywna w BB

o tym krązku powiedziała mi ginekolog że jest zakładany na 5 lat i nie wpłynie źle na moja wątrobę . nie wiem nie znam się dlatego pytam was, bo miałam kontrole po zakończeniu połogu a mój ginekolog ma urlop.. jeszcze z nim porozmawiam na ten temat ..

8. mama290

mama290 Gość

Pauli na 5 lat to jest spirala albo implant krążek jak tabletki

9. pahero

pahero Zaangażowana w BB

ja właśnie zamierzam sobie zaaplikować krążek - jestem 10 miesiecy po porodzie, wcześniej brałam tabletki, ale też miałam problemy z wątrobą, więc lekarz tabletki mi odradził, a krązek mowił, że też trochę obciąża wątrobę ale dużo mniej, także mam spróbować i kontrolować próby wątrobowe co miesiac. Implant też mi proponował, ale mówił, że są na 3 albo 5 lat, a nie chcemy tak długo czekać z drugą dzidzią :)

10. reklama
  11. pauliiii84

pauliiii84 Aktywna w BB

ale to nie jest założenie że jak mówią że jest na 3 lub 5 lat to nie możesz wyciagnąć wcześniej, oczywiście że możesz i wtedy starasz się o dzidzie.

szczerze to nie wiem czy sie zdecycuje na ta spirale jakoś mam sceptyczne podejscie do tego ..

12. pahero

pahero Zaangażowana w BB

no tak, tylko jak wiesz, że bedziesz starać się o dzidzie wczesniej, to implant po prostu się nie opłaca, bo kosztuje trochę, więc jak sie na niego decydować, to lepiej nie wyciagać wcześniej, jak nie ma potrzeby :)

Poleć forum