reklama

Krążek antykoncepcyjny

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez pauliiii84, 19 Sierpień 2015.

1. pauliiii84

pauliiii84 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co myślicie o krązku antykoncepcyjnym jest on na 5 lat ? niestety nie moge stosować ani tabletek ani plastrów gdyż mam przez taka antykoncepcje problem z wątrobą i nie wiem co mam zrobić ..
    taki krażek moge założyc pół roku po porodzie ale nie wiem czy jest to do końca dobry pomysł ..

2. goszczaca

goszczaca Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja znajoma ma implant i sobie chwali :)

3. reklama
  4. mama290

mama290 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Krążek działa jak pigułka nosisz i robisz przerwę i zakładasz nowy nie nosisz go non stop 5 lat działanie ma podobne do tabletki jak masz problemy z wątroba dobrym rozwiązaniem jest wkładka tak zwana spirala np mirena implant odradzam nie na każda osobę dobrze działa a jednak jest inwazyjny

5. goszczaca

goszczaca Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Spirale też potrafią płatać figle, znam przypadek w którym przy spiralce była wpadka, nic nie daje 100 proc. pewności.

6. mama290

mama290 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie no pewności na 100 nic nie daje chyba tylko wstrzemięźliwość :) wszystko ma wady

7. pauliiii84

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    o tym krązku powiedziała mi ginekolog że jest zakładany na 5 lat i nie wpłynie źle na moja wątrobę . nie wiem nie znam się dlatego pytam was, bo miałam kontrole po zakończeniu połogu a mój ginekolog ma urlop.. jeszcze z nim porozmawiam na ten temat ..

8. mama290

mama290 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pauli na 5 lat to jest spirala albo implant krążek jak tabletki

9. pahero

pahero Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    ja właśnie zamierzam sobie zaaplikować krążek - jestem 10 miesiecy po porodzie, wcześniej brałam tabletki, ale też miałam problemy z wątrobą, więc lekarz tabletki mi odradził, a krązek mowił, że też trochę obciąża wątrobę ale dużo mniej, także mam spróbować i kontrolować próby wątrobowe co miesiac. Implant też mi proponował, ale mówił, że są na 3 albo 5 lat, a nie chcemy tak długo czekać z drugą dzidzią :)

10. reklama
  11. pauliiii84

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ale to nie jest założenie że jak mówią że jest na 3 lub 5 lat to nie możesz wyciagnąć wcześniej, oczywiście że możesz i wtedy starasz się o dzidzie.

szczerze to nie wiem czy sie zdecycuje na ta spirale jakoś mam sceptyczne podejscie do tego ..

12. pahero

pahero Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    no tak, tylko jak wiesz, że bedziesz starać się o dzidzie wczesniej, to implant po prostu się nie opłaca, bo kosztuje trochę, więc jak sie na niego decydować, to lepiej nie wyciagać wcześniej, jak nie ma potrzeby :)

Poleć forum