reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kręcenie rączkami w nadgarstkach oraz stópkami u 8 miesięcznego dziecka

Dzięki, my już zapisane mamy wizytę 6 kwietnia.
Nasza fizjoterapeutka nie widzi powodów do niepokoju ale ja jednak dla świętego spokoju się skonsultuję.
Mam podejrzenia że to po prostu niedojrzały układ lub taki sposób wyrażania emocji. Poza tymi objawami towarzyszącymi przy emocjach nie ma innych jak pląsanie oczami czy machania główką itp.
Kamienie milowe osiągane, gaworzenie, piszczenie, uśmiech, kontakt wzrokowy. Tylko te trzęsienia i drżenia przy emocjach i gesty łapkami.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Dzięki, my już zapisane mamy wizytę 6 kwietnia.
Nasza fizjoterapeutka nie widzi powodów do niepokoju ale ja jednak dla świętego spokoju się skonsultuję.
Mam podejrzenia że to po prostu niedojrzały układ lub taki sposób wyrażania emocji. Poza tymi objawami towarzyszącymi przy emocjach nie ma innych jak pląsanie oczami czy machania główką itp.
Kamienie milowe osiągane, gaworzenie, piszczenie, uśmiech, kontakt wzrokowy. Tylko te trzęsienia i drżenia przy emocjach i gesty łapkami.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
Mieliśmy podobnie, lepiej sprawdzić dla świętego spokoju :) u nas synek tak właśnie " wyrażał emocje". Pozdrawiam i zdrówka życzę ♥️
 
Witam serdecznie moja 10 miesięczna córcia też robi tak samo kręci rączkami w nadgarstkach lub otwiera i zamyka rączki i kręci kółeczka stopami robi to właśnie gdy się denerwuje lub gdy coś bardzo chce albo się cieszy więc widać że jest to spowodowane emocjami też widzę że rozwija się prawidłowo ale u nas jest to od ok 6 miesiąca byliśmy u fizjoterapeuty w 7 miesiącu i też stwierdził że tak dziecko wyraża emocje i to minie ale kurczę mamy już skończony 10 miesiąc i nadal tak robi szczególnie mocno gdy się denerwuje chodzą jej te rączki też zastanawiam się czy jeszcze gdzieś to skonsultować czy faktycznie jest to normalne i minie 😔
 
Ja też właśnie pytałam naszej fizjoterapeutki ale nie zauważyła nic niepokojącego.
Przeczytałam chyba już wszystko na wszystkich forach wszędzie piszą o emocjach ew niedojarzyl kładzie nerowwym( kształtuje się do roku z uwagi na ciągły wpływ nowych umiejętności) moja zaczęła tak robić jak usiadła. Moje dziecko poza tymi napadami euforii lub złości nie ma więcej żadnych niepokojących objawów, ale ja jestem hipochondryczka więc dla swojego spokoju się skonsultuje i dam znać :)
 
Witam serdecznie moja 10 miesięczna córcia też robi tak samo kręci rączkami w nadgarstkach lub otwiera i zamyka rączki i kręci kółeczka stopami robi to właśnie gdy się denerwuje lub gdy coś bardzo chce albo się cieszy więc widać że jest to spowodowane emocjami też widzę że rozwija się prawidłowo ale u nas jest to od ok 6 miesiąca byliśmy u fizjoterapeuty w 7 miesiącu i też stwierdził że tak dziecko wyraża emocje i to minie ale kurczę mamy już skończony 10 miesiąc i nadal tak robi szczególnie mocno gdy się denerwuje chodzą jej te rączki też zastanawiam się czy jeszcze gdzieś to skonsultować czy faktycznie jest to normalne i minie 😔
Może neurolog?
 
Do góry