reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krecone wloski i problem...

charlene

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2008
Postów
679
Miasto
wrocław
Witajcie, moze Wy mi cos poradzicie. Moja cora ma bardzo skrecone wloski, takie sprezynki i czesanie tego to jakis koszmar. Czeszemy 2 razy dziennie, ona czesto placze bo ja to boli. Za godzine albo jak poszaleje to znowu jest siano. I znowu koszmar z rozczesywaniem. Mialysmy spray z rossmana ale niekoniecznie pomaga. Czeszemy na mokro (na sucho to nawet nie ma co marzyc). Znacie moze jakies sposoby na te nieszczesne loki? :) Nie chce obcinac, sa urocze, ale Mloda sie meczy. No i ja tez :)
 
reklama
Czesząc włoski ,należy zaczynac od dołu,od końcówek i sukcesywnie posuwac się w górę.No,niestety,u takiego maluszka chyba jeszcze nie można stosować żadnych mocniejszych odżywek.
 
Sama mam kręcone włosy, niestety nie od urodzenia, ale mam nadzieję, że mimo to pomogę. Ja czeszę włosy tylko po myciu. W trakcie dnia nie czeszę, bo tak jak piszesz - okrutnie to boli i robi się brzydkie siano.Wiem, że to dziwnie brzmi, ze nie czeszę się w trakcie dnia, ale uwierz mi, że przy lokach nie ma takiej konieczności. Koleżanka używa u córki spray`u z Schaumy, o taki: Schauma Kids KID Truskawkowo-Mleczny spray ułatwiający rozczesywanie 150 ml.
I jest z niego bardzo zadowolona.
 
Witajcie, moze Wy mi cos poradzicie. Moja cora ma bardzo skrecone wloski, takie sprezynki i czesanie tego to jakis koszmar. Czeszemy 2 razy dziennie, ona czesto placze bo ja to boli. Za godzine albo jak poszaleje to znowu jest siano. I znowu koszmar z rozczesywaniem. Mialysmy spray z rossmana ale niekoniecznie pomaga. Czeszemy na mokro (na sucho to nawet nie ma co marzyc). Znacie moze jakies sposoby na te nieszczesne loki? :) Nie chce obcinac, sa urocze, ale Mloda sie meczy. No i ja tez :)

Młoda się męczy ale nie chcesz obcinać może jednak warto podciąć ?
Mojej porzyjaciółki córa miała loki i też była tragedia po obcięciu włosy się wyprostowały . do tego teraz ma 6 lat i sama chce żeby ją ścinać krótko ( tak do ucha ) bo ona poprostu nie cierpi czesania . nie lubi też kitków itp chodzi w opasce . chyba nie warto meczyć tylko dlatego że ładnie wyglada .
 
Jak ją boli to może nie czesz w ciągu dnia. Moja też ma bardzo kręcone i czeszę jej tylko po myciu, wtedy łatwiej :tak:. A może jak zetniesz to i tak się pokręcą znowu ;-).
 
No zazwyczaj wlasnie staram sie nie czesac w ciagu dnia :) Nie jest to az takie strasznie, bo jakj est po myciu szamponem to nie ma az takiej tragedii. Po prostu chcialabym zwiekszyc komfort czesania, jezeli ktos wie jak :) Scinac nie chce, zreszta Mloda tez nie chce. CHodzi i mowi ze ma "kili heu" (curly hair) i chyba bardzo je lubi bo czesto je oglada w lustrze :) Moglaby byc tragedia gdyby nagle zostala bez lokow. Moze zle sie wyrazilam, moje dziecko nie cierpi szczegolnie, tylko czesto narzeka zeby nie czesac. Podobnie poplakuje przy obcinaniu paznokci i myciu paszczy. ogolnie nie lubi zabiegow pielegnacyjnych wiec szukam sposobu jak to ulatwic.

aniam masz racje, to brzmi jakbym byla okropna mama. Gdybym musiala to robic czesto i nie byloby innego sposobu to moze obcielabym. ALe wierze ze jest sposob, bo przeciez sporo dzieci chodzi z lokami :) Po prostu ja go nie znam, bo mam proste jak druty i potrzebuje rady bardziej obeznanych w temacie.
 
Ostatnia edycja:
No zazwyczaj wlasnie staram sie nie czesac w ciagu dnia :) Nie jest to az takie strasznie, bo jakj est po myciu szamponem to nie ma az takiej tragedii. Po prostu chcialabym zwiekszyc komfort czesania, jezeli ktos wie jak :) Scinac nie chce, zreszta Mloda tez nie chce. CHodzi i mowi ze ma "kili heu" (curly hair) i chyba bardzo je lubi bo czesto je oglada w lustrze :) Moglaby byc tragedia gdyby nagle zostala bez lokow. Moze zle sie wyrazilam, moje dziecko nie cierpi szczegolnie, tylko czesto narzeka zeby nie czesac. Podobnie poplakuje przy obcinaniu paznokci i myciu paszczy. ogolnie nie lubi zabiegow pielegnacyjnych wiec szukam sposobu jak to ulatwic.

A czym jej czeszesz ? Ja od małego byłam czesana takim grzebieniem co ma 5 zebów tylko ( żeby rozczesać ) a potem dopiero czymś gęstszym . Grzebień mam do tej pory bo cięzko mi się rozczesują włosy po myciu
 
slyszalam plotke ze jest specjalna szczotka do kreconych wlosow..ale sama nie widzialam takiej. Ja czesze grzebieniem dla doroslych z troche szerszymi zabkami niz strandard, ale moze racja. Moze kupic taki do wlosow po trwalej to pojdzie nam sprawniej?
 
slyszalam plotke ze jest specjalna szczotka do kreconych wlosow..ale sama nie widzialam takiej. Ja czesze grzebieniem dla doroslych z troche szerszymi zabkami niz strandard, ale moze racja. Moze kupic taki do wlosow po trwalej to pojdzie nam sprawniej?

spróbuj może najpierw taki grzebień widziałam gdzieś takie w sklepach , no i jak któraś napisała , jak mam kolezankę jedną co miała bardzo kręcone włosy to ona je tylko po myciu czesała i do następnego to już wogóle .
 
reklama
u nas co prawda loków szczególnych nie ma, ale kłopoty z rozczesywaniem są:tak:
i tak, do mycia szampon: Johnson's Baby Szampon u�atwiaj�cy rozczesywanie 500 ml - dla dzieci - higiena i piel�gnacja sk�ry - kosmetyki - kosmetyki do mycia i k�pieli -

do rozczesywania po myciu odżywka avonu: Avon, Kids, Watermelon-kiwi Detangling Spray (Odżywka ułatwiająca rozczesywanie) - kosmetyki i ich recenzje w KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC) , próbowałam już różne ale z jednakowym skutkiem:-p

do tego grzebień z szerokimi zębami Grzebień 419 niebieski Comair | Strefa Detaliczna | Wałki, grzebienie, szczotki | Grzebienie | Sklep fryzjerski portalu Fryzjerzy.com - to po myciu,
a na co dzień szczotka z plastikowymi "ząbkami", dla dzieci, coś w tym stylu: Duża szczotka do włosów Kubuś Puchatek – ceny, opis i opinie. Ceny już od 7.2 PLN

moja córcia ma włosy o długości poniżej połowy pleców, gęste, mocne, bardzo jasny blond, i za nic nie chce ich obciąć, tylko sama ustala jakie fryzury co dzień do przedszkola czeszemy:-)
mam nadzieję, że pomogłam;-)
 
Do góry