reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kredyt na firmę

Dołączył(a)
22 Listopad 2012
Postów
8
Witam

Mój mąż ma własną działalnośc gospodarczą. Na początku sierpnia wziął na firmę dwa kredyty (dowiedziałam się o tym po fakcie). Od połowy sierpnia mamy rozdzielność majątkową. Wiem, że mąż ma problemy ze spłatą tych kredytów oraz, ze występują zaległości w płaceniu rachunków firmowych, składe ZUS itp. Czy bank/ZUS?inni zainteresowani mogą się zgłośić do mnie te pieniądze/ czy jeśli dojdzie do windylacji z udziałem komornika to będzie on mógł zająć moją pensję?

Dodam tylko że nie mamy wspólnego majątku (mieszkaie wynajmujemy, a samochód zakupiłam jeszcze przed ślubem i nie ustanowiłam męża współwłaścicielem - to co razem posiadamy to tylko kilka mebli)


W tej chwili mąż ma (od 31.10.2012) zawieszoną działalność gospodarczą.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam jeszcze pytanie jak te zobowiązania będą się miały do ewentualnego rozwodu i w jaki sposób wpłyną na jego możluwości alimentacyjne na nasz dziecko?
 
Mój mąż ma własną działalnośc gospodarczą. Na początku sierpnia wziął na firmę dwa kredyty (dowiedziałam się o tym po fakcie). Od połowy sierpnia mamy rozdzielność majątkową.
Rozumiem,z e jest to umowa podpisana w sierpniu?

Wiem, że mąż ma problemy ze spłatą tych kredytów oraz, ze występują zaległości w płaceniu rachunków firmowych, składe ZUS itp. Czy bank/ZUS?inni zainteresowani mogą się zgłośić do mnie te pieniądze/ czy jeśli dojdzie do windylacji z udziałem komornika to będzie on mógł zająć moją pensję?
Kiedy maż zaciągnął kredyty?
 
Mąż zaciągnął kredyty na początku sierpnia, zaległości w ZUsie i podatkach są częściowo sprzed zawarcia rozdzilności a częściowo już po. Rozdzielność mamy od połowy sierpnia.
 
Wszystko odbywało się w tym roku...czyli kredyty brane na firm na początku 08.2012 natomiast intercyza w połowie 08.2012. Z ZUS nie płacił zdaję się od 05.2012 a działalność gospodarczą zawiesił z dniem 31.10.2012.

W związku z zawieszeniem działalności gospodarczej mam jeszcze jedno pytanie. Dziecko jest w ubepieczeniu zdrowotnym "przypisane do mnie" i to zawsze ja chodziłam na zwolnienie. W związku z tym, że mąż ma zawieszoną działalność ja już nie mogę iść na zwolnienie na dziecko. Jeżeli wyprowadzę się z domu (bez orzeczonego rozwodu/separacji) to co w takiej sytuacji jeśli dziecko zachoruje Czy dla ZUSu będzie wystarczające oświadczenie ode mnie, że jestem matką samotnie wychowującą dziecko? Dodam, że oboje jesteśmy zameldowani u mojej mamy (tam zamierzam się wyprowadzić) a mieszkanie wynajmujemy wspólnie.
 
Wszystko odbywało się w tym roku...czyli kredyty brane na firm na początku 08.2012 natomiast intercyza w połowie 08.2012. Z ZUS nie płacił zdaję się od 05.2012 a działalność gospodarczą zawiesił z dniem 31.10.2012.
A czy wiedziała Pani o kredycie na firmę? Podpisywała Pani cokolwiek? Nawet jak Pani pisze "po fakcie"?
Co do długów w ZUS - egzekucja z Pani majtku nie jest wykluczona.

W związku z zawieszeniem działalności gospodarczej mam jeszcze jedno pytanie. Dziecko jest w ubepieczeniu zdrowotnym "przypisane do mnie" i to zawsze ja chodziłam na zwolnienie. W związku z tym, że mąż ma zawieszoną działalność ja już nie mogę iść na zwolnienie na dziecko. Jeżeli wyprowadzę się z domu (bez orzeczonego rozwodu/separacji) to co w takiej sytuacji jeśli dziecko zachoruje Czy dla ZUSu będzie wystarczające oświadczenie ode mnie, że jestem matką samotnie wychowującą dziecko?
W Pani gospodarstwie nie będzie osób innych zobowiązanych do opieki nad dzieckiem, więc będzie to możliwe. Takie sytuacje stanowią jednak często przedmiot kontroli.
Dodam, że oboje jesteśmy zameldowani u mojej mamy (tam zamierzam się wyprowadzić) a mieszkanie wynajmujemy wspólnie.
To utrudnia sprawę.
 
A czy wiedziała Pani o kredycie na firmę? Podpisywała Pani cokolwiek? Nawet jak Pani pisze "po fakcie"?
Co do długów w ZUS - egzekucja z Pani majtku nie jest wykluczona.


W Pani gospodarstwie nie będzie osób innych zobowiązanych do opieki nad dzieckiem, więc będzie to możliwe. Takie sytuacje stanowią jednak często przedmiot kontroli.

To utrudnia sprawę.


1/ O kredycie dowiedziałam się po fakcie i nic nie podpisywałam.
Co do egzekucji z ZUS-u... rozumiem, ze ZUS, Skarbówka będą mogły egzekwować tylko to co powinno być opłacone do podpisania rozdzielności majątkowej? I będę mogły egzekwować z całego mojego majątku nabytego nawet po rozdzielności tak?

2/ "W Pani gospodarstwie nie będzie osób innych zobowiązanych do opieki nad dzieckiem, więc będzie to możliwe. Takie sytuacje stanowią jednak często przedmiot kontroli."

Na czym polega taka kontrola? Dziecko zazwyczaj choruje tydzień...zanim do ZUS-u dotrze informacja że jestem na zwolnieniu to ja zdąże już wrócić do pracy. Druga rzecz czy wtedy wystarczy dla ZUSu zwykłe oświadczenie, że jestem matką samotnie wychowującą dziecko?

3/ "
To utrudnia sprawę."

Na czym to utrudnienie polega?

Dziękuje za odpowiedzi.
 
reklama
Co do egzekucji z ZUS-u... rozumiem, ze ZUS, Skarbówka będą mogły egzekwować tylko to co powinno być opłacone do podpisania rozdzielności majątkowej? I będę mogły egzekwować z całego mojego majątku nabytego nawet po rozdzielności tak?
Tak, odpowiada Pani swoim majatkiem.

Na czym polega taka kontrola? Dziecko zazwyczaj choruje tydzień...zanim do ZUS-u dotrze informacja że jestem na zwolnieniu to ja zdąże już wrócić do pracy. Druga rzecz czy wtedy wystarczy dla ZUSu zwykłe oświadczenie, że jestem matką samotnie wychowującą dziecko?
Na tym, czy rzeczywiscie nie było nikogo kto mógłby się dzieckiem zająć. O zakresie kontroli i jej formie decyduje ZUS.


Na czym to utrudnienie polega?

na ty, ze skoro maż jest zameldowany wraz z Panią w m-cu gdzie Pani mieszka to rodzi się domniemanie, ze tam mieszka, czyli mógł się zająć dzieckiem.
 
Do góry