reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krem przeciw odparzeniom

Dołączył(a)
12 Lipiec 2022
Postów
14
Witam. Jaki krem używaliście dla noworodka przeciw odparzeniom? Nie chodzi mi o krem na odparzenia tylko taki który zapobiega. Wszystkie kremy jakie znam są już na powstałe odparzenia. Jaki polecacie i jak często stosowałyście?
 
reklama
Żadnego. Często zmieniałam pampersy i ograniczałam używanie mokrych chusteczek. Przemywałam skórę przegotowaną wodą i córka praktycznie nie miała odparzeń. Jak tylko pojawiało się jakieś zaczerwienienie to smarowałam grubo Bepantenem i szybko schodziło.
Z tego co mówiła mi położna oraz w szpitalu teraz odchodzi się od stosowania kremów zapobiegawczo
 
Ja odradze tylko bestsellery marki Mustela. Jest kilka super produktów tej firmy ale nie jest to krem na odparzenia. Moja córka miała po nim od razu pupę jak pawian. Warto też wybrać dobre oddychające pieluchy. Ja stosowałam pampers premium care i harmonium pure I bez kremu nie było odparzeń.
 
Nic. Wietrzyć pupę chwilkę po każdej zmianie pieluszki i to wszystko. Pomijając pampersa to przez tłuste kremy i maści pupa ma zdecydowanie mniej powietrza.
 
Najważniejsze jest, żeby pupka bobasa wyschła zupełnie po myciu. Jak nałożysz krem barierowy np linimag czy bepanthen na mokrą skórę to wszystko się odparzy pod pieluchą. Ja polecam bepanthen ale na już powstałe zaczerwienienia. Ładnie regeneruje i koi.
 
reklama
Do góry