reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krem w ciąży

Dodi.

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2019
Postów
29
Hejka
Mam pytanie czy mogę używać tego kremu w ciąży ? Z góry dziękuję za odpowiedź
 

Załączniki

  • 15705668086652711978040364348718.jpg
    15705668086652711978040364348718.jpg
    740,4 KB · Wyświetleń: 109
reklama
Rozwiązanie
Możesz używać ;)

Oczywiście większość kosmetyków zawiera parabeny czy pegi, trzeba czytać składy. Kremy dedykowane dla ciężarnych składem nie odbiegają znacząco od reszty, więc tak - często to chwyty marketingowe, a popyt napędza podaż.
Jeśli chcesz to możesz używać teraz kremy czy mleczka dla niemowląt - one z zasady mają w sobie najmniej tej całej chemii, ale odpuść sobie popularną Niveę. Polecam blog srokao
I lepiej na czas ciąży unikaj kremów wzbogacanych witaminą A, która łatwo sie magazynuje i dużo jej przyswajamy z pożywieniem, a jej zbyt duża ilość nie wpływa korzystnie na płód.
Mi się wydaje, że nie ma co wariować z doborem kosmetyków w ciąży.
Ja używam wszystkich kosmetyków, kremów, żeli itd których używałam przed ciążą i żyje..
Machina kosmetyków do ciężarnych też się czymś musi nakręcać.. a najczęściej są to zakazy..
Jedyne co słyszałam, że w już zaawansowanej ciąży trzeba uważać na wcieranie kremów w brzuch, bo może to pobudzić skurcze... ale ile jest w tym prawdy nie wiem...
 
Możesz używać ;)

Oczywiście większość kosmetyków zawiera parabeny czy pegi, trzeba czytać składy. Kremy dedykowane dla ciężarnych składem nie odbiegają znacząco od reszty, więc tak - często to chwyty marketingowe, a popyt napędza podaż.
Jeśli chcesz to możesz używać teraz kremy czy mleczka dla niemowląt - one z zasady mają w sobie najmniej tej całej chemii, ale odpuść sobie popularną Niveę. Polecam blog srokao
I lepiej na czas ciąży unikaj kremów wzbogacanych witaminą A, która łatwo sie magazynuje i dużo jej przyswajamy z pożywieniem, a jej zbyt duża ilość nie wpływa korzystnie na płód.
 
Rozwiązanie
Do góry