reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krem z filtrem

Isska

Majowa mamusia 2005 :)
Dołączył(a)
7 Luty 2005
Postów
698
Mam pytanie czy uzywacie do twarzy waszych pociech kremu z filtrem? Ja tak to jak duzy jest
 
reklama
Hej
Ja używam Nivea 30 - na buźkę nóżki i rączki. Z tego co wiem większość dziewczyn robi tak samo, ale niektóre twierdzą, że do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca nie powinno się niczym smarować.
Pozdrawiamy
Basia i Jola :)
 
A jeszcze nie nabyłam kremiku z filtrem dla maluszka. Jakoś zapominam wiecznie. Staram się Kubusia nie wystawiać na słońce i tyle. A normalnie po kąpieli to mu smaruję buźkę kremem Ziajka.
pozdro
 
Ja też kupiłam Nivea faktor 30. Czytałam w poradniku, że w słoneczne dni, to nawet faktor 60 powinno się stosować, ale nie było takiego w sklepie. Ale, mimo kremu, absolutnie nie pozwalam na to, żeby na dzidzię bezpośrednio świeciło słońce. Uważam, że taką młodą i niedojrzałą skórę trzeba koniecznie chronić przed słońcem, nawet w pochmurny dzień.
 
ja również używam nivea 30 i tak jak avokado czytałam że powinnyśmy nasze pociechy smarować 60-tką ale szukałam takiej dwa tygodnie i nie znalazłam. W ogóle jest bardzo mało kremów z wysokim filtrem, które można stosować od dnia narodzin. W aptece powiedzoano mi że jest taki jeden ale tylko na zamówienie i kosztuje około 50zł, więc na razie stosuję 30-tke i nie wystawiam Oliwii bezpośrednio na słońce.
 
witam, mi z kolei pediatra powiedziała, że najzupełniej starczy kem ochronny o najmniejszym faktorze (ja używam bambino 4) bo przecież i tak nie wystawiam synka "na patelnię" a słońce powoduje wytwarzanie się wit d3 w organizmie dziecka, a przy tak dużych faktorach wszystko się blokuje...
poza tym coś w tym jest że nie ma kremów takich od dnia narodzin tylko co najwyżej od 3 miesiący
 
Cześć! Ja też słyszałam,ze nie powinno się używać wysokich filtrów,właśnie ze względu na wit.D3. Ja w takie słoneczne dni używam Nivea30 (bo jednak czasami słonko zajrzy nam do wózka,a Maks zazwyczaj jeździ wtedy tylko w body i nie każe się przykrywać) Natomiast jak jest więcej chmurek to używam Bambino z faktorem 4.
 
reklama
Do góry