reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kremiki, balsamy na nasze kraglosci

Karlam1

mamy styczniowe 2007 Mamusia Michasia :o)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2006
Postów
3 257
Miasto
Zabrze, okolice DMiT
hej Kochane czy Wy juz stosujecie specyfiki na nasze boskie kraglosci zeby rozstepow nie bylo? ja wlasnie sie obudzilam w tej kwestii i kompletnie nie wiem co kupic :( co o tym sadzicie?
 
reklama
Ja juz od drugiego miesiąca używam zwykłej oliwki bambino na brzuch i piersi. A teraz kupiłam sobie taką specjalną oliwkę w żelu Penatenu przeciw rozstępom. Fajna , ale czy skuteczna to sie jeszcze okaże. Ja zresztą nie mam skłonności do rozstępów, po pierwszej ciąży nie miałam ani jednego. No poza tymi na piersiach, które mi wyskoczyły jak diabeł z pudełka po zakończeniu karmienia. ale jakoś znikły i nie ma po nich śladu.
 
Ja smaruję się tylko balsamem do ciała. Jak skóra mnie swędzi na brzuchu to smaruję jeszcze jedną warstwę. Ale czytalam, że jeśli kobieta ma skłonności do rozstępów, to jej nie pomogą żadne medykamenty i kremy. Ponoć to jest tylko wymysł firm kosmetycznych by zbijać krocie na sprzedaży specjalnych i drogich kremów na rozstępy. Sama nie wiem co robić, też się zastanawiałam nad tym, czy kupić jkiś krem czy dać sobie z tym święty spokój. Ani moja mama ani siostra nie dostały rozstępów w związku z urodzeniem dzieci.
 
ja si eobawiam rozstepow na piersiach bo kiedys po schudnieciu mi wyszly troszke, o brzuch sie nie boje bo zawsze o niego dbalam i mialam jak sprezyna wiec chyba po rozciagnieciu nic nie bedzie, no ale tak wlasnie zastanawiam sie nad specyfikami, ponoc tez nie kazdy jest wskazany ze wzgledu na sklad.
 
Mnie niestety wyszly rozstepy na piersiach :( nawet nie wiem kiedy mi wyszly :p na co dzien uzywam oliwki :) a rozstepy jak maja byc to i tak beda ;)
 
Karola dokładnie!

Karlam
też slyszałam o tym, że są specjalne kremy dla ciężarówek. Ale oczywiście mają też specjalną cenę :(
 
Najistotniejszy jest codzienny masaż tych części ciała, które są narażone na rozstępy i do niego możesz używać oliwki, balsamu lub kremu. W aptece zaproponowano mi krem z gerbera, ale kosztował 25 pln i już się kończy (3 tyg.), więc teraz zamierzam kupić z Ziaji za 15 pln. Niestety oliwka w moim przypadku zupełnie odpada, bo mam dość tłustą skórę i źle mi się robi na samą myśl. A co do balsamów (np. ujędrniających) nie wiem czy można je stosować na piersi, więc na wszelki wypadek ich nie używam.
A i co najważniejsze ... nie smarować się po sutkach !! Mówili o tym w mamo, już jestem, ale dawno i nie pamiętam dlaczego nie wolno :)
 
Ja sie smaruje profilaktycznie oliwka w zelu ktora sprezentowal mi kolega - braciszek przybrany na zmiane z nawilzajacym dovem :p generalnie jeste porozstepywana w roznych dziwnych miejscach (np na kolanach) a na piersiach to ze skory mam taka sieczke ze szkoda gadac( bo mi biust w przeciagu poltora roku urosl trzy rozmiary) poza tym niestety poszly mi dwa malutkie rozstepy od mojej blizny po wyrostku, a tak to narazie spokoj, ale nie ludze sie ze calkiem unikne rozstepow bo tak jak pisala Monika slyszlam ze to jest hormonalnie uwarunkowane, mogeje co najwyzej zmniejszyc, a to co bede stosowac to nie ma znaczenia generalnie, duzo wazniejszy jest sam masaz np namydlona gabka
 
reklama
Monika77 - ja stosowalam kosmetyki rossmanna z serri "babydream" dla kobiet w ciazy i sa super. kosztuja ok. 9-13 zl za duza butelke. bardzo fajny jest balsam i olejek na rozstepy. duzo nie kosztuja, bardzo fajnie natluszczaja i jak na razie nie mam rozstepow :)

pozdrawiam styczniowe mamusie :D
 
Do góry