reklama

kremy i maście na odparzone pupcie oraz popękane brodawki

Temat na forum 'Polecam - Odradzam' rozpoczęty przez Mama Iwonki, 25 Czerwiec 2005.

1. Mama Iwonki

Mama Iwonki Zaciekawiona BB

Maść Bepanten uratowała mi życie przy drugim dziecku. Znacie te historie, że ból brodawek powinien minąć po kilku dniach. U mnie za pierwszym razem trwało to kilka tygodni. Brodawki były twarde i popękane. Karmiłam i krzyczałam z bólu. Za to teraz od samego początku używałam tej maści. Na poczatku smarowałam grubo po każdym karmieniu. Nie trzeba jej zmywać przed kolejnym karmieniem - dziecku nie szkodzi. Jest dosyć tłusta i brodawka nie wysycha. Nawet przez te pierwsze dbni znacznie łagodzi ból. teraz (po trzech miesiącach) smaruję brodawki od czasu do czasu. Nie ma porównania z tym co byłó poprzednio.
    Maść - w aptece bez recepty. Jest też krem, ale moim zdaniem maść jest lepsza.
    Tę maść można też stosowac na odparzoną pupcię dziecka. Ja używałam w tym celu kremu Bepanten. Stwardniała odparzona skórka od razu miękła.

A jak już było naprawdę źle (oj, raz tak było :() to lekarz przepisał mi Tormentiol. To maść dostepna także bez recepty. Jest rewelacyjna. Widziałam, żę używali jej też w szpitalu, w którym rodziłam.
    Teraz mam ją w domu i stosuje na każde zaczerwienienia i małe ifekcje skórki w tej okolicy. Bardzo szybko wszystko znika.

A jak dziecko ma wrażliwą skórkę to polecam albo "Penaten" krem przeciw odparzeniom, albo "Nivea" krem przeciw opdarzeniom. Oba świetnie trzymają sie pupci i chyba dlatego tak dobrze chronią. Nivea jest trioche tańszy. Są z cynkiem i pantenolem. Jak dzieciak zaczął mi się odparzać od Pampersów to przerzuciłam się na te kremy i nie było problemów. Ładnie goją też odparzenia, które już powstają.

Często reklamowany jest Sudokrem. Wielu go zachwala, ale jest drogi, a u moich dzieci znacznie lepiej skutkowały wszystkie wyżej wymienione. Tego sama bym nie kupiła. Nie byłam zadowolona.

Nie polecam też kremu Balneum Hermal - przynajmniej nie na odparzenia. Diabelstwo drogie, a wogóle nie pomagało.
    Nie znacza to, że wogóle nie polecam tej marki. Używałam płynu nawilżającego do kapieli z tej serii i był super. Ale krem - nie dla mnie.

2. Agnexx

Agnexx Gość

Zgadzam się! Też używałam Sudocremu, póki lekarka nie zaproponowała Tormentiolu. I stwierdzam, że jest lepszy. :)

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

zgadzam sie co do linomagu jest swietny i bardzo skuteczny! kiedy malemu nic juz na pupe nie pomagalo pani w aptece poradzila stary dobry linomag i zaczerwienienia zeszly od razu!

tylko kupujac trzeba zaznaczyc, ile dziecko ma miesiecy, bo dla mniejszych maluszkow jest bodajze masc, dla starszych krem. mozliwe, ze odwrotnie, ale jest jakas roznica :)

5. Ziu_ta

Ziu_ta Fanka BB :)

u mnie jak zwykle eksperymentował mąż nieświadomie zupełnie. Wysłałam go po krem BAMBINO a on zakupił BAMBI nie zauważajac subtelnej róznicy ;D Jest niedrogi i dobry /ten ostatni oczywiście/. Na awaryjne sytuacje mamy sudocrem. Jest super ale drogi i nie mozna go stosowac codziennie.

6. monciapl

monciapl Fanka BB :)

Już gdzieś o tym pisałam, ale skoro jest teraz specjalny wątek tp powtórzę. Polecam maść pośladkową robioną w aptece na receptę. Wystarczy poprosić lekarza o receptę np przy okazji szczepienia. Używają jej w szpitalach ( taka żółtawa). Moja Martynka dostała raz takiego odparzenia i nic nie pomagało (penaten, bepanten, sudocrem, wietrzenie).Dopiero ta maść pomogła. Od tamtego czasu nic innego nie używamy.Dosłownie już po jedny smarowaniu, jak ręką odjął, wszelkie podrażnienia znikają. Duże opakowanie, koszt 5 zł.

pzdrawiam

7. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

Ja czytałam na jakimś forum że Tormentiol powinien być wycofany z użycia bo podobno dochodzi do jakiejś reakcji jakichś czynników [przedewszystkim jak przerwana jest ciągłośc w skórze]podczas zetknięcia ze skórą dziecka.
    I bądz człowieku mądry i pisz wiersze.

8. Asia N

Asia N Zaciekawiona BB

Zgadzam się z Tobą Monciapl!! też używam tej maści robionej, jest poprostu REWELACYJNA :))) A cena równie przystępna!! POLECAM!!!

9. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Prawda - maść robiona - rewelacja. Co do Tormentiolu, to nie można go stosowac na co dzień - tak przynajmniej mi powiedzieli w szpitalu, tylko w sytuacjach awaryjnych, gdy się pupa odparzyła, do zagojenia. Słyszałam, że to jest maść z antybiotykiem, czy też o działaniu podobnym do antybiotyku, więc nie można jej stosować zbyt często.

pozdr
    nikita

10. reklama
  11. żużaczek

żużaczek Gość

Która jest z antybiotykiem? Ta robiona? Bo tormantiol to chyba nie?? A jak mozna zamówić ta robiona w aptece??

12. monciapl

monciapl Fanka BB :)

Musisz poprosić lekarza o receptę na tę maść . No i ona napewno nie jest z antybiotykiem.

pozdrawiam

Poleć forum