reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kremy i maście na odparzone pupcie oraz popękane brodawki

Kobitki,
a ja Wam polecam najstarszy podsłońcem sposób na odparzenia (i nie tylko) - zwykła letnia woda i mąka ziemniaczana!
Ja od urodzenia małej nic innego jej nie stosuję i pupcię ma jak (nie przymierzając) buziunię.
a sprawdzona w bojach odparzeniowych, bo koleżnki mały miał strupy odparzeniowe, na które nic nie pomagało i już w drugiej dobie stosowania powyższego minęło wszystko!

i jak tanio :) :) :)

pozdrawiam
 
reklama
Przetestowałam Linomag i niestety jest gorzej. Mojej małej nie pomaga. A przemywanie krochmalem też stosowałam u starszego dziecka i świetnie działało. W krochmalu można też kąpać maluszki bo mają ładniejszą skórkę. Zalecał mi to nawet pediatra.
 
na popękane brodawki - PureLan 100, na moje się sprawdził. Równieżnie trzeba myć brodawek przed karmieniem. Ja kupiłam go w szpitalu, mówili że w aptekach niedostęny, ale pewnie jest inaczej.
Pozdrawiam
 
Kiedy moja Julia dostała rumień pieluszkowy wyleczyłam go Bephantenem, teraz zapobiegawczo smaruję jej pupke Johnson&Johnson krem na odparzenia - ma konsystencję lekko pudrową, a po rozsmarowaniu, a właściwie wklepaniu dobrze trzyma się pupki ;D Broń Boże nie stosujcie zasypek, nie można zrobić większej krzywdy dziecku, w zetknięciu z wilgocią talk zawarty w zasypkach zbija się w grudki i obciera. Co do Sudocremu to chyba trochę przesadzacie z tą ceną. Bephanten kosztuje koło 11-13 zł za tubkę, a duże opakowanie Sudocremu w Rossmanie kosztuje 19 zł. Przecież tego nie nakłada się łopatą ;) a na pupci dziecka dużo się tego nie zmieści, takie duże opakowanie z powodzeniem starczy na dłużej niż dwa miesiące.
 
ja stosuję Linomag w emulsji, mimo że jest od 6 miesiąca ale świetnie się wchłania i zasypuję małej pupę mąką ziemniaczaną i też twierdzę, że nie ma nic lepszego, mąka się nie kawali i nie obciera bo używam puszku do pudru więc warstwa jest cienka, po samym kremie pupa była czerwona, a po mące różowiutka.
Co do maści robionych to warto też poprosić pediatrę o maść do całego ciała z witaminą A,żadna oliwka się nie umywa, świetnie się rozprowadza, wchłania, a ciałeczko jest mięciutkie, gładkie i super nawilżone.
 
a ja do pielęgnacji polecam alantan maść, teraz jest nowa wersja alantan plus z pantenolem, a na odparzenia bephanten maść- rewelka i na brodawki też.
 
Pisałyście o Linomagu. Ja polecam Linomag krem z tlenkiem cynku. Zawiera zaówno Linomag, jak i tlenek cynku, który jest w Sudocremie, a cena znacznie niższa. Moim zdaniem warto spróbować. Na stronie www.linomag.pl są różne preparaty tej marki. Można się zdziwić, że jest taki wybór. Do tej pory myślałam, że tylko maść i krem... :)
 
na popekane brodawki polecam MALTAN, bardzo dobry i nie trzeba go zmywac w przypadku karmienia (tak jak Bephanten)
 
reklama
mojemu malcowi nic innego jak sudokrem niepomaga na odparzenia a zauwazyłam po prostu ze najczęsciej gdy zrobi kupkę to mu się zdarzało wystarczyło ze niezauwazyłam ze ją zrobił i 5 juz dawało odparzenie teraz jest starszy i jak to robi to juz wiadomo nawet z daleka , potem pod prysznic i czeste wietrzenie pupki i niema juz odparzeń ale sudokremu używam cały czas przy zmianie pieluszek
 
Do góry