reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kremy i maście na odparzone pupcie oraz popękane brodawki

Ja co prawda Maleństwa jeszcze nie mam, ale 2 tygodnie temu (jestem teraz w 20tc) starsznie mi popękały brodawki, całe bolały i piekły nie do wytrzymania (podobno pod wpływem hormonów?) mój gin polecił mi Bephanten i teraz jest ok, także polecam!
 
reklama
ja wyleczyłam pupcie mojego dziecka ALANTANEM, wcześniej stosowalam sudocrem i niestety po jednej nocy z kupką w pieluszce zrobiły się odparzenia. Ratowałam pupcie córeczce sudocrenem, pentacremem ale pomógł dopiero alantan plus
 
przy podrażnieniach Andzi sudocrem jeszcze bardziej podrażnia - tylko bepanthen się sprawdza. Jonsona wogóle nie polecam bo jeszcze większa tragedia była,
A linomag sprawdza się ale do codziennej pielęgnacji a nie do leczenia odparzeń.
 
My uzywamy Sudocremu od urodzenia Julki, codziennie i pupcia jest super!! nigdy sie nie odparzyla, nawet w najgorsze upaly ;D
na popekane brodawki uzywalam PURE LAN 100 Medeli - drogi, ale dziala rewelacyjnie!
 
Antosiowi smarowałam pupcię Alantanem-jest bardzo dobry, Sudocrem nam nie pomagał:(, jeżeli natomiast chodzi o popękane brodawki, to polecam Bepanthen pozdrawiam, dosia
haha2.JPG
 
Mnie osobiście Sudocrem uratował skórę brzucha odparzoną w czasie upału (nad spojeniem łonowym) i pewnie juz do końca bede sie smarowac, zeby skora nadawala sie do zgrabnego zeszycia.

A co do brodawek to dostałam olej palmowy, ponoć rewelacja (tak mówią hodowcy rasowych suk), jak zastosuję to podzielę się wrażeniami.
 
Naur pisze:
My uzywamy Sudocremu od urodzenia Julki, codziennie i pupcia jest super!! nigdy sie nie odparzyla, nawet w najgorsze upaly ;D
na popekane brodawki uzywalam PURE LAN 100 Medeli - drogi, ale dziala rewelacyjnie!
NAUR ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W 100% . BEPANTHEM U MNIE SIĘ ZUPEŁNIE NIE SPRAWDZIŁ.
 
Sudeocrem używaliśmy aż do czasu jak moim zrobiło się gigantyczne odparzenie po kupie z nocy. Nie pomagało nic: ani Alantan(zwykły) ani Linomag (bez tlenku cynku) ani Bepathen, ani Sudocrem. Miałam wrażenie że jest jeszcze gorzej. Gdzieś wyczytałam o Tormentiolu, nabyłam go w aptece za 5.30 i efekty były błyskawiczne. Fakt, że na ulotce napisane jest zeby nie stosować u niemowląt z przerwaną ciagłością skóry, ale teraz już nie mamy tego problemu. Ilekroć zrobi się zaczerwienienie stosujemy Tormentiol. Przypomina mi fluid, a jak pachnie wanilią ;)
 
reklama
ja jeszcze nie mam dzidzi, ale pokarm mi sie juz produkuje i mam okropnie tkliwe brodawki, a jedna zaczeła mi krwawić... kupiłam sobie maltan i jest REWELACYJNY! nie te same cycuszki :) mam nadzieje, ze po porodzie też będzie ok.
 
Do góry