reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kremy i maście na odparzone pupcie oraz popękane brodawki

W pierwszym tygodniu po porodzie mialam stasznie popękane brodawki i karmiąc płakałam z bólu i pomogł mi Bepanthen. Na odparzenia stosujemy Sudocrem. Moja córeczka miała kiedys biegunkę przez kilka dni i każda kupka strasznie podrażniala skórę a po posmarowaniu Sudocremem zaczerwienienie błyskawicznie znikało.
 
reklama
Tormentiolu nie wolno stosowac u niemowląt do 2 roku (nie jestem pewna czy nie dłuzej nawet) zycia ze względu na zawartośc kwasu bornego. Dziala rewelacyjnie, jest powszechnie stosowany ale jest szkodliwy dla maluszków. Bardzo dużo na ten temat (i stąd moja wiedza) jest na forum eksperckim portalu gazeta.pl gdzie doradza P.dr E. Kamińska - kierownik Zakładu Farmakologii, Oceny Receptur i Badań Aplikacyjnych w Instytucie Matki i Dziecka - to ona własnie grzmi o szkodliwosci tormentiolu.
 
A ja używam sudocremu, bepantenu kremu i maści, kremu bambino i kremu nivea. Wszystkie są jak dla mnie dobe,a tym że ten ostatni polecam to jest Nivea Baby krem ochronny z tlenkiem cynku i pantenolem.
 
Ja uważam, że najlepszy jest "alantan plus" - tani, delikatny i skuteczny. Błyskawicznie się wchłania i nie trzeba go zmywać oliwką jak sudocrem (!)

A na popękane brodawki najlepsze jest własne mleczko i powietrze. Bepanthen działał, ale dużo wolniej. Ja po 7 dniach od rozpoczęcia karmienia miałam już pięknie pogojone cycuchy gotowe do dalszej współpracy z małą "pijawką". ::)

 
Wiele razy czytałam, że to najlepszy sposób, ale widocznie nie dla każdego. Mnie nie pomagał. Zresztą miałam taki nawał pokarmu, że ciągle leciało mi mleko. Nie dało się długo wietrzyć piersi, bo cała byłam w mleku. Przy drugim dziecku było już lepiej, ale też wtedy od samego początku używałam bepantenu i nie miałam problemów.
I jeszcze jedno. Brodawki bolą nie tylko po porodzie. Przekleństwem (przynajmniej u mnie w przypadku obu dzieci) jest ząbkowanie. Moje brodawki są po prostu maltretowane w swędzących dziąsłach. W dodatku pokarmu mam już mniej, a potrzeby dziecka rosną ( to już ósmy miesiąc życia), więc i ssanie się przedłuża. Brodawki zrobiły mi się twarde i bolesne. O wietrzeniu nie ma mowy, bo już pracuję i paradowanie bez koszulki nie wchodzi w grę. W tej sytuacji bepanten był wybawieniem. Od razu była poprawa. jak mam problemy, stosuję go 2-3 dni rano lub na noc i jest spokój.
A co do Tormentiolu, to mnie dla niemowlaka przepisywał go lekarz (i to dobry lekarz). Zastrzegał, że trzeba go używać ostrożnie, czyli nie za długo. A przecież odparzenia nie występują bez przerwy i wiadomo, że stosuje się go tylko doraźnie.
 
Ja też polecam Tormentiol a na popękane i bolesne brodawki mi bardzo pomógł Maltan bo bepanten nic mi nie pomagał.

Pozdrawiam.
 
rachelka pisze:
Tormentiolu nie wolno stosowac u niemowląt  do 2 roku (nie jestem pewna czy nie dłuzej nawet) zycia ze względu na zawartośc kwasu bornego. Dziala rewelacyjnie, jest powszechnie stosowany ale jest szkodliwy dla maluszków. Bardzo dużo na ten temat (i stąd moja wiedza) jest na forum eksperckim portalu gazeta.pl gdzie doradza P.dr E. Kamińska -  kierownik Zakładu Farmakologii, Oceny Receptur i Badań Aplikacyjnych w Instytucie Matki i Dziecka - to ona własnie grzmi o szkodliwosci tormentiolu.
mnie polecił termenthiol sam pediatra bo Amelka miała strasznie odparzona dupke od antybiotyku i czesto robiła kupki takze tez polecam termentiol.a na codzien stosujemy NVEA BABY krem przeciw odparzeniom jak miałam popekane brodawki troche to smarowałam własnym mlekiem i pomogło a jak bardziej to bapephanaten i pomogło.
 
my na pupkę stosujemy linomag. pomaga bardzo dobrze! kilka razy smarowaliśmy sudokremem, ale efektów nie było...
 
reklama
Do góry