reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kremy i maście na odparzone pupcie oraz popękane brodawki

Na moje problemy z brodawkami nic nie pomagało - ani maltan ani bepanthen, ani jakieś tam kropelki podsunięte przez pielętgniarkę (chyba Alantan). Na pupkę Kuby stosowaliśmy sudocrem (mała próbka była w promocyjnym pudełku, który otrzymaliśmy w szpitalu) i starczył na wiele tygodni. Działał bardzo dobrze - wszelkie zaczerwienienia usuwał w mgnieniu oka. Bepanthen też był super - ale jakoś strasznie szybko schodził. Teraz używam Nivea Baby krem przeciwko odparzeniom. Jak na razie jestem zadowolona.
 
reklama
ja stosowałam na brodawki krem firmy medela ,kupiłam w szpitalu(nie wiem czy można dostać w aptekach,może na zamówienie ::) ) ,bardzo dobrze ten krem wspominam,nawet teraz od czasu do czasu go używam :) nawilża rewelacyjnie brodawki,nie trzeba go zmywać przed karmieniem i do tego stymuluje piersi do większej produkcji mleka :)
 
za waszymi poradami na odparzona pupke dzidzi zastosowalam tormentiol na przemian z bepanthenem - przewaga tormentiolu i efekty REWELACJA po 24 h prawie cale odparzonko zniknelo!! a wiec wszystkim bede polecac: na odparzone dupki - tormentiol!

aha na pogryzione brodawki stosowalam bepanthen i alantan i baaardzo pomagało!
 
My na szczęscie nie miałysmy odparzeń o jakich Wy piszecie i mam nadzieje ze nie sa przed nami :)
Uzywamy zwyklego bambino i czasem jak widzę zaczerwienienie i po czymś większym stosuję Sudocrem.
Pupka super :)
Któraś pisała o kremie do ciałka z apteki... jaka jego cena i wielkość?
 
Do pupy tez polecam maść posladkową z apteki. Jeszcze nie wiem ile kosztuje, robia ja na zamówienie, pierwszą dostałam w szpitalu. Nie polecam za to maści na odparzenia NIVEA. Odparzeń wprawdzie nie mamy, ale tego świństwa nie idzie zmyć, a jeszcze u dziewczynki nawłazi tego gdzie nie trzeba i nie mozna usunąć. okropieństwo, wiecej nie kupię. A z brodawkami mam straszny problem. Nie sa popękane, nie krwawią, ale okropnie czerwone i jakby mi ktoś drzwiami je przytrzasnął-Myszka ma jakiś skok rozwojowy i domaga się jedzenia co godzinę. Uścisk dziąsel ma jak pitbull, jak przypadkiem nie trafiła w brodawkę, to zrobiła mi na piersi taką malinkę, że mąż na mnie podejrzliwie spojrzał ;D ;D. I juz nie daję rady i nic mi nie pomaga, a sutków nie mogę dotknąć, anie sie połozyć na brzuchu :mad:
 
nie będę oryginalna jak napiszę że sudocrem się sprawdza i u nas :) ale tylko na pupci,bo gdy posmarowałam na pachwinkach to zaraz były odparzenia ::) przestałam smarować na pachwinkach...zaczerwienienie zeszło :) na pachwinki mam poczciwy olejek bambino :)

Madzia_S pisze:
Uścisk dziąsel ma jak pitbull, jak przypadkiem nie trafiła w brodawkę, to zrobiła mi na piersi taką malinkę, że mąż na mnie podejrzliwie spojrzał ;D ;D. I juz nie daję rady i nic mi nie pomaga, a sutków nie mogę dotknąć, anie sie połozyć na brzuchu :mad:
moja mała też ma taką siłę w dziąsełkach że czasem to naprawdę boli jak ściśnie :p
na brzuchu też nie mogę się kłaść ,same brodawki nie bolą ale piersi (jakoś te mleko czyni nasz biust strasznie delikatnym ::))
a co do brodawek to na ich ból pomogło mi smarowanie ich kremem medeli na brodawki,kupiłam w szpitalu,naprawdę godny polecenia,nie trzeba po nim myć brodawek przed karmieniem,a jak dzidzia ma spierzchnięte usta to można tym posmarować.I przestałam mieć problemy z bolącymi brodawkami :)
 
U nas też Sudokrem do pupci się sprawdza, a pachwinki i pod pachami smarujemy zwykłą parafiną z apteki i nie mamy rzadnych problemów. problem z brodawkami tez miałam i pomogła mi masć Bepanten i Maltan, ale Bepanten chyba lepsza.
 
a ja do pupci Oliwki uzywam sudocremu i mala nia ma zadnych odparzeń
do ciałka zwykłej oliwki bambino
a z brodawkami nie mam narazie problemów uff... :)
 
reklama
nA BRODAWKI MASC MEDELI, DROGA ALE BARDZO WYDAJNA, tylko nie jest latwo ja kupic, ale tylko ona uzywam ja twez na usta moje i coreczki sprawdzila sie zima. Uratowla moje brodawki
 
Do góry