reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kremy w czasie ciąży

Marika30708

Fan(ka)
Dołączył(a)
19 Grudzień 2007
Postów
4 787
Witam. Niedawno wyczytałam na forum internetowym ze w czasie ciąży nie można używać kremów ujędrniających. Ja używam GARNIER - Intensywna pielęgnacja-ujędrniający (żółty), czasem nawet GArnier-skóra muśnięta słońcem oraz mleczka do demakijażu Garnier - Podstawa pielęgnacji - Mleczko do demakijażu do skóry suchej i wrażliwe oraz kremu do twarzy johnson's 3 oznaki suchości skóry .
Bardzo proszę niech mi ktoś odpowiedz czy to można stosować? Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Ja własnie planuje kupic jakies kremy na rozstepy i ujedrniajace i tak mysle co wybrac. Z tego co mi sie wydaje nie jest to szkodliwe, a jesli by było mysle ze cos by gdzies pisało, mozesz zamiast tych co wymieniłas uzywac kosmetykow specjalnych dla kobiet w ciazy i karmiacych :-)
 
Ale o tym zoltym garnierze wiem ze duzo kobiet uzywa i nigdy nie słyszałam zeby szkodził, a krem do demakijażu czy twarzy to juz chyba jest kompletnie bezpieczny. Nie wiem jak z balsamami brazujacymi, ktorych sama uzywałam wczesniej, ale teraz jakos mam opory ;-) Moze po swietach przejdz sie do 2-3 aptek i popytaj ;-)
 
Czesc Dziewczynki!Wesolych Swiat,a co do kremow,jestem w 26tyg i uzywam wszystkich tych samych co przed ciaza,do demakijazu do twarzy i do ciala brazujace,na brzuch,biodra i ppiersi,zapobiegajace rozstepom,i nic mi sie nie dzieje,zadnej ale alergii niemam,zastanawiam sie dlaczego mialyby bys szkodliwe?napiszcie cos bo teraz zaczelam sie martwic
 
Dziewczyny raczej nie bawcie się kremami ze sklepów i to tymi nie przeznaczonymi dla kobiet w ciąży..myślę, że lepiej dmuchać na zimne i nie ryzykować.

Ja używam przeciw rozstępom na brzuch Fissan..można go kupić w aptece za ok 23zł..jestem w 6 miesiącu i jak dotąd ani jednej kreseczki:-)
a do biustu używam Perfecta mama..ten kupiłam w hipermarkecie, ale w dziale dla niemowląt, przy oliwkach
 
dzis jako iz nieco w czasie ciazy nabawilam sie skorki pomaranczowej choc nie az tak wiele ale zawsze postanowilam sobie cos kupic, zanim udalam sie na zakupy zadzwonilam do mojego ginekologa zapytac aby mi cos polecil i sie wywiedziec co i jak i prosze bardzo poinformowal mnie ze nie ma zadnych przeciwwskazan w uzywaniu kosmetykow zawierajacyh kofeine, ktora jest zawarta przewaznie w kremach zwalczajacych efekt pomaranczowej skorki.. poinformowal mnie uprzejmie iz cala medialna burza na temat kofeiny jest przesadzona, w kremach sa niewielkie ilosci i nie sa szkodliwe dla dziecka ani w okresie ciazy ani w okresie karmienia, bowiem na zdrowy rozum kofeina jest tez zawarta w kawie i herbacie ktore kobiety w ciazy pijaja i nic sie dzieciom nie dzieje, zatem zakupilam sobie nieco drogi vichy lipo metric, a jego dzialanie opisze po jakims czasie.:-) pozdrawiam
 
ach i zapomnialam, farmaceuta w aptece poinformowal mnie iz jesli dany produkt nie zawiera na opakowaniu ani w ulotce nic na temat czy jest przeznaczony dla kobiet w ciazy to znaczy ze mozna go stosowac, bowiem te ktora sa szkodliwe dla ciazy musza miec zapis na pudelku badz tez ulotce iz nie sa przeznaczone dla kobiet w ciazy, badz ich uzycie nalezy skonsultowac z lekarzem
 
mowimy jednak o preparatach dostepnych w aptekach.. tak dla pewnosci, choc prawo dotyczace kosmetykow i informacjii zawartych na nich jest niby takie samo dla wszystkich

jednak o te bardzie jznane marki jak vichy czy garnier raczej nie ma co sie martwic ;-)
 
reklama
ja znów wczoraj czytałam, że kremy dla kobiet w ciąży mają firmy Gerber, Nivea, Dax Cosmetics, Mustela, Ziaja, Rilastil i takich można używać..zakazane są natomiast preparaty z retinolem i kwasami owocowymi, poniważ mogą trafić do dziecka.
 
Do góry