reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krew pępowinowa - Wasze opinie.

progenis

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2007
Postów
21
Wątki na ten temat na forum co prawda już były, ale niekoniecznie zawierają aktualne informacje :), bo na polu badań nad krwią pępowinową dzieje się bardzo dużo i bardzo szybko.
Zanim podejmiecie decyzję, warto dowiedzieć się jak najwięcej - aby taka decyzja była w pełni świadoma i nie podejmowana pod wpływem czyjejś wypowiedzi.
Każdą z nas stać przecież na własną opinię!
 
reklama
moja opinia jest taka, że jest to zbyt droga impreza na naszą kieszeń a i tak nie jest to pewne, że ta krew będzie zdatna do użytku.
Jestem na nie.
 
Moja opinia jest podobna, głównie ze względów finansowych. To jeszcze zbyt kosztowne, a fakt że nie jest to jeszcze bardzo pewne, przekonuje mnie do negatywnej opinii.
 
Witam! Pozwolicie, że się wtrącę do Waszej dyskusji.
Moja siostrzenica jest chora na białaczkę limfoblastyczną. Gdyby moja siostra zdecydowała się na pobranie krwi pępowinowej przy porodzie, mała byłaby już zdrowa. Od 2 lat walczymy o jej zdrowie i życie. Przeszła szereg chemii, naświetlań i teraz czeka na przeszczep. Niestety nie można znaleźć dla niej dawcy.
Powiem Wam, że gdyby mała zachorowała przed narodzinami mojego syna bez zastanowienia pobrałabym krew pępowinową dla niego na przyszłość. Nie wiadomo co może się przytrafić w życiu. Moja mała siotrzenica trafiła do szpitala dokładnie 16 dni po narodzinach mojego syna. I wiem jedno jak zdecyduję się na drugie dziecko, bez zastanowienia pobiorę krew pępowinową.
Pozdrawiam!
 
Komórki macierzyste wyizolowane z krwi pępowinowej są stosowane w terapii chorób na całym świecie - z miesiąca na miesiąc rośnie liczba przeszczepów, na chwilę obecną wykonano ich blisko 6000. ( przykłady niektórych z nich Cord Blood Registry - The Name to Trust in Cord Blood Banking). I nie są to puste słowa i chwyty marketingowe banków krwi- tylko fakty. Krew taka jest także stosowana w tzw. przeszczepach autologicznych ( czyli ten sam dawca i ten sam biorca), wbrew obiegowej opinii rodem z internetowych forów dyskusyjnych ;) że takie zastosowanie jest niemożliwe.
Co do kosztów - patrząc realnie - [FONT=&quot]koszt przechowywania komórek jest 4 razy mniejszy niż ubezpieczenie AC dla samochodu, a całe pobranie jest tańsze niż roczne wydatki na paczkę papierosów dziennie...W przypadku gdy ktoś nie pali można zastosować inny przelicznik :)
[/FONT]
 
W PBKM koszty sa:

600 wstepnej + 1700 za pobranie + abonament ok. 400 rocznie ( w pakietach kilkuletnich taniej)...
 
reklama
W Progenisie aktualnie 1590 + 600 ( w tym jest już pierwszy rok przechowywania ). A potem za każdy rok przechowywania 395. Jeśli zapłaci się z góry za okres 5, 10 lub 17 lat to wówczas jest odpowiednio taniej.
 
Do góry