reklama

Krew pępowinowa - WAŻNE!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez Rusia, 2 Kwiecień 2006.

 1. Rusia

  Rusia DORKA:)czerwiec06lipiec10

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Powiedzcie mi, czy zastanawiałyście/liście sie nad pobraniem..przechowywaniem krwi pępowinowej? ..Naczytałam sie sporo na ten temat..ale mimo wszystko wciaż za mało .. a skłonia mnie głównie do tego tragedia naszych znajomych..
  Miałam nie pisac o tym..ale, moze powinnam?..

  Nasi znajmomi- ich synek - kiedyś źle sie czuł..wymiotowal i poszli z nim do szpitala zrobić badania - co jest?..okazało sie, ze to nie sprawy "zołądkowe"..tylko rak..w potylicy..dusił..uwierał..i stad te częste zwracanie posilków..białaczka...Nie muszę pisc pewnie..jaka to tragedia..
  Od dwóch lat walczy o życie..o każdy dzień..i mimo, iz chwilowo jest w miare OK- chemia..transfuzje krwi..to ostatnio ...zemdlał..i jego stan jest cieżki..
  i chcialabym własnie- jesli sie ktoś orientuje- czy np. krew pępowinowa mogłaby to jakoś zmienic?
  Na pewno będziemy sie na ten temat dowiadywac- dzownić do m.in. fundacji UJ..do Warszawy do kliniki..ale ..mimo wszytko..każda informacja jest cenna..dlatego Wam o tym piszę..
   
 2. magdzia1111

  magdzia1111 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  słyszałam o złotych właściwościach tej krwi, ale nie brałam jeszcze opcji przechowywania w banku krwi pod uwagę... Dobrze że o tym napisałaś, bo wiele jest momentów kiedy skuteczne środki zawodzą... Muszę się dowiedzieć na ten temat jeszcze więcej...
   
 3. reklama
 4. OlaPio

  OlaPio Lipcówka'06 mama Olisia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rusałko,my na lipcówkach tez o tym rozmawiałyśmy,zapraszam,zerknij do nas,tez mamy podobny wątek...zastanawiałam się nad tym,ale opinia AneczkiK,która pracuje w szpitalu,dała mi do myślenia...warto napewno sie zastanowić,ale sądzę,ze ilość krwi pępowinowej w zupełności nie wystarczy zeby wyleczyć tak ciężką chorobę....No i koszty przechowywania są bardzo wysokie,niestety nie wszystkich stać na taki wydatek :(
   
 5. Agatatje

  Agatatje MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  tez sporo o tym czytalam i krew mozna albo przechowywac dla swojego dziecka, ale wtedy koszty sa koszmarne, albo oddac dla potrzebujacych dzieci.......na pewno ta krew moze pomoc, byl kiedys artykul o rodzenstwie uratowanym dzieki krwi pepowinowej. Rodzice specjalnie mieli nastepne dziecko, zeby ratowac pierwsze!
  na przechowywanie krwi nie stac mnie raczej, a czy oddac "honorowo" to sama nie wiem......
   
 6. Rusia

  Rusia DORKA:)czerwiec06lipiec10

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dziekuję za odpowiedz- ja poki co nie myslę o przechowywaniu tej krwi dla siebie- dla moich bliskich..ale poyślalam o synku naszych znajomych ..tylko nie bardzo wiem- jak ich o to spytać...czy najpierw popytac lekarzy..jak to wygląda..czy jest jakaś nadzieja, ze to mogłoby uratowac tego malucha?..
   
 7. agusiaa

  agusiaa Majowe mamy'08 Mamusińska

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  uważam ze mimo wszystko jest to jeszcze pewna nowośc i dlatego A) jest moim zdaniem sprawą bardzo drogą - szczerze nie stac nas na to   B) obawiam sie ze krew pępowinowa nie ma aż tak szerokiego zastosowania jek nam sie moze wydawac po przeczytaniu materiałów informacyjnych  z Banków Komórek Macierzystych.

  Jeżeli wykorzystywanie krwi pępowinowej byłoby rzeczywiście powszechne, jej przechowywanie byłoby też tańsze...

  Myslę ze warto tez zapytać np. położnej na szkole rodzenia, jak czesto w praktyce rodzice decydują sie na pobranie krwii pepowinowej...
   
 8. Nemezis

  Nemezis Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witajcie!
  Nam też mówiono że to raczej reklama, bo komórki przechowywane dłuższy czas mogą się różnie zachowywać, poza tym tylko niektóre jednostki możnaby leczyć i też nie wiadomo z jakim skutkiem. Ponoć dobry efekt jest jedynie do 2-3 lat od pobrania.
   
 9. Rusia

  Rusia DORKA:)czerwiec06lipiec10

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziekuję za odpowiedz - tak czy siak - nawiazaliśmy kontakt poprzez znajomych ze znakomitym lekarzem - jak coś więcej będziemy na ten temat wiedziec(nie była to rozmowa na telefon) to dam Wam znać.
  w przypadku synka naszych znajomych ..każdy dzień się liczy..
   
 10. reklama
 11. Rusia

  Rusia DORKA:)czerwiec06lipiec10

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ..napisze Wam..bo jak juz zaczełam .... synek naszych znajomych zmarl w połowie lipca...nie było dla niego zadnych szans...
   
 12. ell

  ell Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

Poleć forum