reklama

Krew pępowinowa - WAŻNE!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez Rusia, 2 Kwiecień 2006.

1. Rusia

Rusia DORKA:)czerwiec06lipiec10

Powiedzcie mi, czy zastanawiałyście/liście sie nad pobraniem..przechowywaniem krwi pępowinowej? ..Naczytałam sie sporo na ten temat..ale mimo wszystko wciaż za mało .. a skłonia mnie głównie do tego tragedia naszych znajomych..
    Miałam nie pisac o tym..ale, moze powinnam?..

Nasi znajmomi- ich synek - kiedyś źle sie czuł..wymiotowal i poszli z nim do szpitala zrobić badania - co jest?..okazało sie, ze to nie sprawy "zołądkowe"..tylko rak..w potylicy..dusił..uwierał..i stad te częste zwracanie posilków..białaczka...Nie muszę pisc pewnie..jaka to tragedia..
    Od dwóch lat walczy o życie..o każdy dzień..i mimo, iz chwilowo jest w miare OK- chemia..transfuzje krwi..to ostatnio ...zemdlał..i jego stan jest cieżki..
    i chcialabym własnie- jesli sie ktoś orientuje- czy np. krew pępowinowa mogłaby to jakoś zmienic?
    Na pewno będziemy sie na ten temat dowiadywac- dzownić do m.in. fundacji UJ..do Warszawy do kliniki..ale ..mimo wszytko..każda informacja jest cenna..dlatego Wam o tym piszę..

2. magdzia1111

magdzia1111 Fanka BB :)

słyszałam o złotych właściwościach tej krwi, ale nie brałam jeszcze opcji przechowywania w banku krwi pod uwagę... Dobrze że o tym napisałaś, bo wiele jest momentów kiedy skuteczne środki zawodzą... Muszę się dowiedzieć na ten temat jeszcze więcej...

3. reklama
  4. OlaPio

OlaPio Lipcówka'06 mama Olisia

Rusałko,my na lipcówkach tez o tym rozmawiałyśmy,zapraszam,zerknij do nas,tez mamy podobny wątek...zastanawiałam się nad tym,ale opinia AneczkiK,która pracuje w szpitalu,dała mi do myślenia...warto napewno sie zastanowić,ale sądzę,ze ilość krwi pępowinowej w zupełności nie wystarczy zeby wyleczyć tak ciężką chorobę....No i koszty przechowywania są bardzo wysokie,niestety nie wszystkich stać na taki wydatek :(

5. Agatatje

Agatatje MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

tez sporo o tym czytalam i krew mozna albo przechowywac dla swojego dziecka, ale wtedy koszty sa koszmarne, albo oddac dla potrzebujacych dzieci.......na pewno ta krew moze pomoc, byl kiedys artykul o rodzenstwie uratowanym dzieki krwi pepowinowej. Rodzice specjalnie mieli nastepne dziecko, zeby ratowac pierwsze!
    na przechowywanie krwi nie stac mnie raczej, a czy oddac "honorowo" to sama nie wiem......

6. Rusia

dziekuję za odpowiedz- ja poki co nie myslę o przechowywaniu tej krwi dla siebie- dla moich bliskich..ale poyślalam o synku naszych znajomych ..tylko nie bardzo wiem- jak ich o to spytać...czy najpierw popytac lekarzy..jak to wygląda..czy jest jakaś nadzieja, ze to mogłoby uratowac tego malucha?..

7. agusiaa

agusiaa Majowe mamy'08 Mamusińska

uważam ze mimo wszystko jest to jeszcze pewna nowośc i dlatego A) jest moim zdaniem sprawą bardzo drogą - szczerze nie stac nas na to   B) obawiam sie ze krew pępowinowa nie ma aż tak szerokiego zastosowania jek nam sie moze wydawac po przeczytaniu materiałów informacyjnych  z Banków Komórek Macierzystych.

Jeżeli wykorzystywanie krwi pępowinowej byłoby rzeczywiście powszechne, jej przechowywanie byłoby też tańsze...

Myslę ze warto tez zapytać np. położnej na szkole rodzenia, jak czesto w praktyce rodzice decydują sie na pobranie krwii pepowinowej...

8. Nemezis

Nemezis Fanka BB :)

Witajcie!
    Nam też mówiono że to raczej reklama, bo komórki przechowywane dłuższy czas mogą się różnie zachowywać, poza tym tylko niektóre jednostki możnaby leczyć i też nie wiadomo z jakim skutkiem. Ponoć dobry efekt jest jedynie do 2-3 lat od pobrania.

9. Rusia

Dziekuję za odpowiedz - tak czy siak - nawiazaliśmy kontakt poprzez znajomych ze znakomitym lekarzem - jak coś więcej będziemy na ten temat wiedziec(nie była to rozmowa na telefon) to dam Wam znać.
    w przypadku synka naszych znajomych ..każdy dzień się liczy..

10. reklama
  11. Rusia

..napisze Wam..bo jak juz zaczełam .... synek naszych znajomych zmarl w połowie lipca...nie było dla niego zadnych szans...

12. ell

ell Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Poleć forum