reklama

krew pępowinowa

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Ania77, 9 Luty 2005.

1. Ania77

Ania77 Zaangażowana w BB

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,2221930.html
    Dziewczyny nie zrazajcie sie TYM ARTYKULEM. NIE ZAPOMNIJCIE ZE WLASNIE Z TEJ KRWI ZOSTALA SKLONOWANA OWIECZKA DOLLY. MEDYCYNA IDZIE Z POSTEPEM ZAWSZE TO POWTARZAM. MOJA GINKA TEZ ZAINWESTOWALA DLA SWOJEJ WNUCZKI TEGO TYPU WYPRAWKE. W NIEMCZECH ODRATOWANO 32 LETNIEGO MEZCZYZNE CHOREGO NA NOWOTWOR Z JEDNEJ PROBKI KRWI!!!

2. Kasia77

Kasia77 czerwcowe mamy 2005

Byloby fajnie gdyby cena za pobranie i przechowywanie krwi pepowinowej byla choc troche nizsza...

3. reklama
  4. Ania77

Ania77 Zaangażowana w BB

No tak, ja mam ten komfort ze dziatkowie zafunduja ta poliske. My z mezem napoczatku stwierdzilismy ze zaoszczedzimy na lepszym wozku, kupimy troche gorszy aby wystarczylo nam pieniedzorow na ta inwestycje.Ale rozumiem realia polskie i ubolewam ze jest to tak drogie bo przeciez chodzi tu o zycie!

5. żużaczek

żużaczek Gość

My od poczatku bylismy zdecydowani (pisałam o tym na innym forum) ale teraz musze zadzwonic do nich i zapytac jak to jest w wypadku toxoplazmozy. Mój lekarz pociesza mnie, że oni krew preperuja odpowiednio i przechowua tylko plazmę, czy tam cos innego i może nie będzie miało znaczenia nosicielstwo toxo. Ale najlepiej zadzwonię.

6. skowronek

skowronek Gość

Napiszcie moje drogie jak to jest z tymi komórkami... bierzecie takowe do banku komórek macierzystych czy raczej nie.... Czytałam, że są badania, które potwierdziły że komórki macierzyste dorosłego człowieka są tak samo skuteczne jak i embrionalne....
    Ja zastanawiam się nad tym czy pobrać komórki macierzyste z krwi pępowinowej maleństwa czy nie.....Napiszcie czy wy o tym też myślałyście i wogóle co wiecie na ten temat...
    pozdrowienia
    aga

7. Anik

Anik Gość

Ja bym chciała umieścić komórki macierzyste w banku, ale to niestety impreza dla bogatych. Po prostu mnie na to nie stać.
    Pozdrawiam
    a

8. skowronek

skowronek Gość

Mnie też się nie przelewa, ale może po prostu warto się np zapożyczyć jeśli kiedyś to miałoby uratować życie naszych dzieci....
    Przecież życie jest w końcu bezcenne....
    aga

9. żużaczek

żużaczek Gość

wczesniej był na forym poruszany ten temat i jest tam troche ciekawych wypowiedzi i linków. Pozdrawiam.

10. reklama
  11. skowronek

skowronek Gość

żużaczku, przeszukałam wątki i znalazłam tylko post "krew pępowinowa" , ale nie ma tam wielu info niestety :(
    Napisz mi proszę gdzie pisałyście jeszcze o komórkach macierzystych.
    pozdrowienia
    aga

12. żużaczek

żużaczek Gość

Najlepiej bedzie jak podam Ci adresPolskiego Banku Komorek Macierzystych. My z mężem jestesmy zdecydowani na taka "polisę". Co prawda w Polsce to sa dopiero poczatki, ale na swiecie traktuje sie to jak cos normalnego. Pod tym adresem dowiesz sie wszystkiego. http://www.pbkm.pl .

Poleć forum