reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krew pępowinowa

Ja kiedyś czytałam jakiś naukowy artykuł o krwi pępowinowej. Wniosek z niego był jeden: pobieranie krwi pępowinowej jest bezurzyteczne, a służy tylko do wyciągnięcia kasy od rodziców. :wściekła/y:
W skrócie: w artykule dowiedzono, iż pobieranie krwi i leczenie tą krwią późniejszych chorób jest bujdą, ponieważ krew ta posiada już "uszkodzone" DNA. Wszystkie choroby genetyczne i uwarunkowania do niej są zpisane w DNA. A lecząc krwią pępowinową lekarze nie robią nic innego, jak powtórnie nie wprowadzają uszkodzonych genów. :szok:
Do końca nie mogę sama się odnieść do tego co przeczytałam, bo nie posiadam wiedzy medycznej, ale coś w tym może być, dlatego warto bardziej wgryźć się w temat, zanim wyda się w błoto mnóstwo kasy, którą potem możnaby było wykorzystać na sensowniejsze leczenie, gdzyby dziecko zachorowało.:tak:
 
reklama
Ktos pisal o Belgii,sprawdzilam.Rzeczywiscie pobiera sie tu za zgoda matki darmowo krew pepowinowa i darmowo przechowuje,ale jest ona ogolnodostepna,tak jak krew od krwiodawcow,szpik kostny itp.Nie jest ona trzymana tylko dla rodziny tej matki.Od tego sa tu takze prywatne banki krwi,ale to juz grubo kosztuje i jest bardzo krytykowane.
 
Moje drogie przyszłe i obecne mamy, obecnie jestem w ciąży i często zastanawiam się jak to jest z pobraniem krwi pępowinowej. Najogólniej rzecz ujmując to chciała bym zabezpieczyć swoje dziecko w ten sposób. Wydatek w prawdzie nie jest mały, ale chyba warto? Jak myślicie? Czy któraś z Was już się zdecydowała na przechowywanie tej krwi? Medycyna się rozwija, a o krwi pępowinowej sporo się mówi, że już jest a z czasem będzie coraz bardziej przydatna. Dla niezorientowanych tu jest link do Polskiego Banku Komórek Macierzystych
 
To fakt że tanie to niestety nie jest:-(,ale uważam że napewno bardzo przydatne:tak:,więc jeżeli Cię na to stać i masz taką możliwość to uważam że jak najbardziej powinnaś z tego skorzystać:tak::tak::tak:
 
ja nie mówię, że mam tyle od razu przyszykowane w gotówce; część mam, część może by się rodzinka dołożyła, a na resztę wzięła bym pożyczkę, dlatego pytam czy warto ... bo może nie warto się zapożyczać .... ?
a swoją drogą chyba mało mam się w ogóle tym tematem interesuje, bo spodziewałam się większego odzewu ....
 
magda19lenka my z mężem też się nad tym mocno zastanawiamy. Na razie zbieramy informacje, opinie, będziemy o tym rozmawiać z naszym lekarzem prowadzącym, no i ten temat będzie poruszany na szkole rodzenia, gdzie wybieramy się już od następnego tygodnia :-) A Ty rozmawiałaś może z lekarzem, który Cię prowadzi?
 
reklama
Do góry