reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krew pępowinowa

justyna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Luty 2005
Postów
4 348
Cześć dziewczyny !!! Czy myslałyscie o przechowywaniu krwi pepowinowej waszego maleństwa !! Ja chyba to zrobie, strasznie to kosztowne ale jak bym kiedys miała żałowac ?? A co wy na to ?? :)
 
reklama
Hej !!
Będąc w pierwszej ciąży zastanawiałam się nad tym dość długo. Bardzo chcieliśmy z mężem to zrobić, ale koszt pobrania i utrzymania w banku był i jest nadal dla nas zbyt wysoki.
 
Cześć dziewczyny!
My też się nad tym zastanawiamy. Dużo czytalam na ten temat i już sama nie wiem. Wielu lekarzy i naukowców ma zdanie, że jest to mit . Ale np we Francji krew jest pobierana od każdego dzidziusia z urzędu nikt się nie pyta o zdanie rodziców. U nas w Polsce jest publiczny bank krwi pempowinowej i jest tam utrzymywany pewien stan, który ma stanowić jakieś zabezpieczenie. Ale nie masz pewności że akurat dobiorą dla danego czlowieka odpowiadającą krew. Jak się pobierze od dzidziusia to ma się pewność, że będzie pasować. A jeszcze jest taka kwestja, że nasz parlament (chyba nie mają co robić) przygotowuje ustawe o delegalizacji banków krwi pempowinowej. I grozi to likwidacją tych instytucji, które się tym zajmują. Pozdrawiam Monika.
 
no właśnie boje sie co ten nasz rząd wymysli !!!!! sama juz nie wiem !! czytałam art w polityce ze jak wejdzie ta ustawa to maja likwidowac banki i co wtedy stanie sie z ta krwia nikt nie wie!! a w publicznym banku jest tyle tej krwi co nic !!!!
pytałam sie lekarza co sadzi na temat krwi pepowinowej i on jest jak najbardziej za, praktycznie wiekszosc lekarzy twierdzi ze jest to przyszłośc !! jeszcze do sierpnia troche czasu to zobaczymy co sie wydarzy !!
 
opłata za pobranie i pierwsZy rok przechowywania 2950!! Za następne lata płaci sie ok390zł. Na stronie jednego z banku jest wszystko fajnie opisane www.progenis.pl tj. bank akurat z Krakowa
 
No to faktycznie zszokowalam sie ta ustawą!!!! My z meżem jestesmy jak najbardziej "za" ale nie wiem czy w przypadku kiedy jestem chora na toxoplazmozę, beda pobierać. Lek. kazal zadzwonic i spytać.
 
No ja tez jestem ciekawa co nasz "mądry" rząd jeszcze wymyśli!! Teraz do końca roku w banku MACIERZYŃSTWO jest promocja na pobranie krwi !! Ja chyba na ten bank sie zdecyduje, większość tych ludzi to lekarze!! A co do toxo to faktycznie w samym banku najlepiej Ci powiedzą co i jak !!
 
reklama
witam
Jeśli chodzi o promocję to Progenis także oferuje ceny promocyjne. Szczegóły na http://www.progenis.pl

Nie ma obawy, że po wejściu nowej ustawy transplantacyjnej zakazana zostanie działalność banków komercyjnych. Faktem jest jednak, że banki będę muisały posiadać akredytację. Progenis jako jedyny bank w Polsce działa w oparciu o dwa renomowane ośrodki, które posiadają wszelkie wymagane prawem pozwolenia i akredytacje (http://www.progenis.pl/index.php/akredytacja.html). Nie musicie się zatem obawiać o bezpieczeństwo depozytów.
 
Do góry