reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krew pępowinowa

ja w ciąży miałam do czynienia z 3 ginekologami (potrzebne były konsultacje) i każdy z nich powiedział, że przechowywanie krwi pępowinowej tak jak jest oferowane na polskim rynku nie ma sensu.Poza tym dotychczasowe 'eksperymenty' z krwią pępowinową były wykonywane z krwią nie starszą niż 3-letnia. A wszystkie umowy są na 18 lat.......
Tak więc jeśli ktoraś ma na zbyciu te parę złotych i chce mieć spokój psychiczny to warto to zrobić
 
reklama
Ja postanowiłam jednak przechowywać komórki w takim banku i mam nadzieję że nie będę w przyszłości żałować. Ale to też zależy od tego czy można sobie pozwolić na wydatek roczny i do tego jakieś opłaty wstępne. w sumie jak na razie mąż zapłacił 1700 zł za cały rok.


_______________________
nie czekaj krew pępowinowa ratuje życie
 
wydaje mi się, że lepiej bankowac DNA niż krew pępowinową:
po 1: zastosowań takich próbek jest dużo i ciagle przybywa
po2: renomowane instytuty kładą nacisk na bankowanie DNA zwłaszcze jeśli w rodzinach są różne choroby
po3: DNA zbankowane przy porodzie i zachowane w banku jest jedynym źródłem informacji najmniej zmienionej,bo w ciągu życia DNA się zmienia (mutuje)
po4: kiedy dziecko zachoruje będzie można porównać obiesekwencje: zachowaną przy porodzie i tą z czasu choroby i zobaczyć gdzie wystąpiła mutacja i zacząć leczenie
po5: niedługo terapia genowa wejdzie do codzienności a wtedy taka próbka będzie bardzo cenna
po6: koszt takiego przechowywania to 550 zł
po7: nie ma innych opłat przez 40 lat (płacimy 550 przy zwykłym pobraniu krwi, można zrobić wymaz policzkowy)
 
Do góry