reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krew pępowinowa

Przy wyborze banku warto sprawdzić jeszcze gdzie ta krew jest przechowywana i z jakimi ośrodkami dany bank współpracuje! W Polsce tylko jeden bank współpracuje z dwoma ośrodkami transplantologicznymi, które posiadają odpowiednie akredytacje
Zapraszam!
PROGENIS - Bank Kom
 
reklama
Przy wyborze banku warto sprawdzić jeszcze gdzie ta krew jest przechowywana i z jakimi ośrodkami dany bank współpracuje! W Polsce tylko jeden bank współpracuje z dwoma ośrodkami transplantologicznymi, które posiadają odpowiednie akredytacje
Zapraszam do odwiedzenia strony!
Bankując krew trzeba wziąć pod uwagę pewien fakt- to NIE JEST remedium na wszelkie choroby świata! Ale jest bardzo pomocna- realnie, co potwierdzone jest badaniami i już przeprowadzonymi przeszczepami - w walce z naprawdę dużą ilością chorób!

Bardzo chętnie odpowiem - szczerze - na wszelkie pytania!

PS> Mam półrocznego synka- zdeponowałam jego krew. Modlę się, żeby nigdy nie było trzeba jej rozmrażać -ale wiem,że JEST.
 
Esia - dzięki za info - nic jeszcze nie zdążyłam poszukać w tym temacie. Na razie tylko sprawdziłam na stronie mojego szpitala że pobierają. I to mnie uspokoiło. Nie wiedziałam że trzeba wcześniej podpisywac umowę z jakąś firmą.
Jakbyś dokonała jakiegoś porównania to daj znać - chętnie skorzystam z dodatkowych wskazówek.

Progenis - nie bardzo wiem o co chodzi z tymi placówkami posiadającymi akredytację. Co ma do tego miejsce w którym przechowuję krew? Możesz coś więcej napisać? Jakoś tak mniej skrótowo bo ja nie w temacie jestem więc szczerze mówiąc nic z tego nie zrozumiałam.
 
Efilo - przechowywyanie krwi w ośrodkach tranplantologicznych posiadających wszelkie akredytacje i certyfikaty oznacza, że preparatyka krwi i jej bankowanie przeprowadzona jest na najwyższym poziomie i zgodnie z obowiązującym prawem. Ośrodki takie, jako jednostki akredytowane, mogą wykorzystać w przeszczepach przechowywaną krew pępowinową. W przypadku Progenisu są to dwa renomowane ośrodki - Zakład Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu oraz Zakład Transfuzjologii Wojskowego Instytutu Medycznego Szpitala MON w Warszawie. Co więcej -Progenis posiada gwarancje Uniwersyteckeigo Szpitala Dziecięcego w Krakowie, i w razie gdyby z jakichś przyczyn nie był w stanie wywiązać się ze zobowiązań umowy, Szpital na zasadzie cesji wejdzie w prawa i obowiązki banku - co gwarantuje stabilność usługi na przestrzeni naprawdę wielu lat i odpowiada na wszelkie wątpliwości typu: co będzie jak bank zbankrutuje albo odbiorą mu akredytację. Wydaje mi się, że tradycja i pozycja Uniwersytetu Jagiellońskiego mówi w tym wypadku sama za siebie.
To gdzie krew jest przechowywana- i jak jest przechowywana- ma znaczenie. Kiedy są to ośrodki mogące przeprowadzić przeszczep, krew jest niejako "pod ręka" w tym samym miejscu, przebadana, odpowiednio spreparowana itp.
 
Progenis czy jesteś przedstawicielem tego banku? Zastanawia mnie zbieżność Twojego nicka z jego nazwą.
Tak z ciekawości pytam...
 
Esia- zbieżność jest celowa :) ale nie jestem przedstawicielką handlową banku :)
Moim zadaniem jest rozwianie wątpliwości i szczera odpowiedź na pytania, które przyszłe Mamy mają w związku z deponowaniem krwi. Zewsząd pojawia się mnóstwo różnych artykułów, opinii, wywiadów itp. - niestety nie zawsze są zgodne z prawdą. ( patrz: lutowy numer gazety "Mam Dziecko" i artykuł "Życie płynie w pępowinie" w którym stwierdzono, że działalność banków w Polsce jest niezgodna z prawe, bo nie posiadają akredytacji, co jest kompletną bzdurą i po prostu kłamstwem )
Sama jestem mamą półrocznego słodkiego brzdąca :):):) i nie mogę pojąć, dlaczego kobiety oczekujące dziecka są wprowadzane w błąd w kwestii tak ważnej jak zdrowie i -być może- życie ich dzieci.
Ja nie twierdzę - ani nikt z Progenisu - że komórki macierzyste są lekarstwem na wszelkie choroby świata i gwarancją zdrowia do końca życia- bo tak nie jest. Ale ich zdeponowanie jest naprawdę zasadne!
 
I jak dziewczynki?

Któraś postanowiła coś w tym temacie?

Bo ja nadal zielona a czas najwyższy coś z tym zrobić...
 
reklama
My się właśnie zastaniawiamy czy nas stać, nie wiem, czuje się naciągana, w szpitalu pełno ulotek o tym było ale nie szpitalnych tylko własnie tych banków :( Nie wiem
 
Do góry