reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krew z dziase³...

pati80

MAMA SIERPIEN'06 MISI
Dołączył(a)
6 Grudzień 2005
Postów
805
Masakra macie tez tak ja normalnie juz nie daje rady i uzywam Elmex i innych drogich i nie pomaga co robic?????????? :(
 
reklama
pati podobno krwawienie z dziasel to normalne w ciazy , gdzies czytalam , zeby szczotkowac zeby dluzej ale delikatniej, nie przyciskaj tez za mocno, zmien tez szczoteczke na bardziej miekką to powinno pomoc , ja naprzyklad szczotkuje zeby miekka szczoteczka i jest duzo lepiej i jeszcze plyn do plukania ust i higiena pelna ;D
 
Na krwawiące dziąsła polecam pastę LACALUT (ok. 9zł w aptece) i miękką szczoteczkę. Moje dziąsła strasznie krwawiły, wystarczyło, że dotknęłam ich szczoteczką, a już krew sikała, a poza tym były bardzo bolesne i opuchnięte. Po Lacalucie wszystko wróciło do normy. Stosuję tę pastę 10 dni i jestem bardzo zadowolona, pomimo, że nie jest najsmaczniejsza, a po umyciu przez chwilę w ustach jest uczucie jakby było sucho.
 
No wlasnie, wyskoczyl mi blad jak pisalam odpowiedz - zmienic szczoteczke na miekka, szczotkowac delikatniej, plukac jame ustna plynem do buzi i chlodna woda po myciu zabkow. Ta przypadlosc dotyka jakichs 90% kobiet w ciazy, tez ja mam, jak mylam zabki elektryczna szczoteczka do zebow to az mi krew sikala z dziasel. Teraz mam mieciutka szczoteczke i tylko troche mi leci krew :)
 
No ta przypadłośc mnie nie dotknęła, tzn. zdarza mi się, że przy szczotkawaniu gdzieś tam mi troche krwi sie znajdzie, ale nie jest to masakra.
 
u mnie tez masakry nie ma ale zdarza mi sie..troche sie nad tym zastanawialam czy przypadkiem jest wszystko tak jak powinno byc. teraz juz wiem...musze kupic miekka szczoteczke a nie srednia
 
Niestety w kazdej ciazy mam z tym powazne problemy. Miekka szczoteczka duzo zalatwia. Uzywam tez pasty i plynu elmex.
 
jak juz mowimy o dziaslach i zebach , w przyszlym tygodniu ide do dentysty i mam nadzieje, ze nie znajdzie mi czegos bo ja straszna panikara jestem na fotelu i bez znieczulenia nigdy nie moglam wytrzymac , a teraz to znieczulenie chyba nie bardzo :-[
 
Silunia, bez stresu. Mozna znieczulenie. Mialam leczone zeby w ciazy i ze znieczuleniem. Wprawdzie mniejsza dawka wiec musialam dluzej czeka az zadziala a potem szybciutko po leczeniu odpuszczalo. W czasie karmienia tez. Boje sie czyszczenia w czasie ciazy, bo naprawde strasznie mam wtedy wrazliwe dziasla...
 
reklama
:-[ a ja wogóle mam problem z zebami.To że ich nie leczę..to może mieć jakis wpływ na moją 'kluseczkę"...? Niby nic mi nie dolega..ale zapach z ust z samego rana może świadczyć że coś z moimi zębami nie tak..A denytsty sie boję tak jak i pająków.Wolę Rodzić niż iść do dentysty....
 
Do góry