reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krok po kroczku... czyli postępy

reklama
Sikoreczka gratulecje:-)Moj maly lapie mnie za wlosy i sie nadstawia, choc ostatnio mniej;-)Skupil sie na nauce sprawnego przemieszczania:-)Pol spacerku za raczke przy wozku:-)Fajne dzieciaczki sa:-)



 
Ja to mam taki problem, że Martynka umie robić kosi-kosi, papa, przybić piątkę, ostatnio nauczyła się wytykać język :-D. Robi jeszcze tany-tany. Tylko, że na prośbę żeby coś zrobiła robi wszystko, ale nie to o co się się prosiło :happy2:. Pomieszało się jej wszystko bidulce. A z buziakami jest tak, że już nie odwraca głowy jak ktoś chce dać jej cmoka :blink:.
 
Mamy nowe słówko! Madzi spodobało się słowo AUTO. Już drugi dzień ciągle to powtarza, aż mi się śmiac chce bo np. idzie pani a ona na nią mówi auto:-D Staram się jej pokazac co to jest to auto ale myślę że niedługo zrozumie! :happy2: Znalazła ciekawy sposób przemieszczania: przesówa się na pupie.
 
Karolwk powiedzial "czesc":-)Ale tylko raz:-)Potem patrzyl na mnie dziwnie.Z robieniem "papa" i "piatka" tez jest tak, ze robi jak ma ochote:-DJak mowimy zrob "papa" to patrzy jak na wariatow;-)A jak sie odwracamy to macha lapka;-)Cwaniaczek;-)
 
A nasza malutka dzis pierwszy raz sama pomachala babci na pozegnanie:-) Ja cieszylam sie z tego bardziej niz ona:rofl2: Zauwazylam tez ze coraz bardziej dzwiga pupe wiec moze wkrotce zacznie raczkowac;-)
 
reklama
Gratulujemy wszystkim postępów. A oto osiągnięcia Mai z ostatnich 3 tygodni:
1. pięknie staje, siada miękko, stoi przy kanapie, stoliku, moich nogach itp. podtrzymując się lekko tylko jedną ręką ( a w drugiej np. dzierży zabawkę);
2. chodzi z gracją wzdłuż mebli i podtrzymywana lekko za ręce;
3. wyciąga wszystko z szafek i szuflad oraz rozpakowywuje torby znajdujące się w jej zasięgu;
4. wyjmuje pojedynczo i wkłada (mniej zgrabnie i mniej chętnie) klocki do pudełka oraz jabłka do koszyka;
5. przybija piątkę, macha "papa" wraz z mówieniem, mówi "da" jak coś chce, oraz "ta" (chyba na tak;-)), oraz na wiele naszych próśb kręci przecząco głową:-D;
6. uwielbia pomagać podczas pakowania naczyń do zmywarki;
7. mycie zębów (szczególnie, kiedy robimy to my , znaczy myjemy swoje) jest jej ulubionym zajęciem (zwłaszcza jak bzyczymy udając szczoteczkę elektryczną, acha myje oczywiście sama...);
8. grzebie w oczach lali, misiom, nam też (o jej!), ale najchętniej w buzi (sprawdza nam język i po kolei zęby-chyba po tacie-Maciek już się cieszy, że przejmie gabinet);
9. uwielbia czytać, siadamy razem w fotelu, ja opowiadam co jest na obrazku, a ona przewraca kartki w książkach, a jak jej się znudzi jedna, odwraca głowę i sięga po następną.
10. Nie znosi spać. Usypianie jej zajmuje nam czasem i 2 godziny!!!:szok:
To tyle ile pamiętam na tą chwilę...
 
Do góry