reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krosta ropna na odbycie. Chirurg dziecięcy czy proktolog.?

D

Deleted member 176021

Gość
U mojego syna (7 tyg) zobaczyłam teraz kroste ropna przy odbycie. Jutro lecę od rana do lekarza, bo dzisiaj już nie przyjmuje.
Czy to grozne?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Pryszcz jak pryszcz ;-) Nie stresuj się tak, wątpię by było to coś groźnego.
Może ktoś go przy zmianie pieluszki drapnął? A nie odparza się na pupie?
 
To faktycznie spora, może go pewnie boleć ale nie martw się to na pewno nic groźnego. Lekarz pewnie przepisze jakąś maść z antybiotykiem. Nie wiem czy alantan tu coś pomoże ja bym raczej szła w tą stronę żeby to jakoś podsuszyć i odkazić. Mąka ziemniaczana może też się sprawdzić
 
Mi polozna doradzila tormentiol jak miał cos podobnego o czym piszesz .tyle ze my mieliśmy na posladku. Tormentiol ladnie zasuszyl
 
Tylko, że to ma na oko średnicę 0.5 cm.O żółtym zabarwieniu. Jestem przerażona, że tego nie dostrzegłam wcześniej. Octaniseptem czy lepiej maść alantan.?
Wrzodek. Nie wyciskać. Jest taka maść na to - obrzydliwie śmierdzi ale nie wiem czy można ją dla dzieci stosować. Ona jest właśnie na takie wrzodziki przy odbycie.
 
reklama
Gdzieś wyczytałam, ze na takie zmiany punktowo podać gencjane i tribiotic maść albo maxibiotic. Ale wolała bym takich leków nie używać bez konsultacji z lekarzem. Czy tak czy siak jutro idę. Dmuchać na zimne.
A tą mąką ziemniaczaną samą? Bez żadnego dodatku?
Gencjana nie zaszkodzi ale to ja bym póki co zostawiła.... choć ja gencjanę na wszystko od kikuta po otarcia ;)
 
Do góry