reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krostki na buzce . Pomocy

Fado123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
6 828
Dziewczyny, znowu ja :( moja córka od kilku tyg ma na policzkach ,czole i brwiach ,ma czerwone suche chrostki, do tego swedza, byłam u lekarza ,twierdzi że to lojotokowe,dostała maść i fanistil, nic nie pomaga, noce nie przespane, bo tak się biedna drapie ,w dzień to samo ,ja już nie mogę patrzeć jak się męczy, może Wy coś doradzcie ?
 
reklama
Rozwiązanie
N
TYlko jak postepowac w wypadku jak aie karmi mm gdzie sa wytyczne i od 5 miesiaca zalecane 4 butelki na dobe a po 6 miesiacu 3.
Nie patrz na wytyczne tylko na swoje dziecko, ważne by średnio tego mm na dobę było odpowiednio do wieku, plus minus oczywiście. Czy butelek będzie 4/5/6 nie ma znaczenia, bo każdy maluch wypija inne ilości, nie sposób wmusić w dziecko 200ml bo tak jest napisane na opakowaniu skoro da rade tylko 150. Są też sytuacje że dziecko odmawia mleka na rzecz poznanych nowych smaków, co wtedy? Poprostu przemycać w jedzeniu, typu kaszka, jajecznica, placuszki, takie ilości by odpowiadały sredniemu zapotrzebowaniu. Dlaczego to tak ważne? Bo składniki odżywcze z mleka są łatwiej przyswajalne przez dziecko więc...
Dziewczyny, znowu ja :( moja córka od kilku tyg ma na policzkach ,czole i brwiach ,ma czerwone suche chrostki, do tego swedza, byłam u lekarza ,twierdzi że to lojotokowe,dostała maść i fanistil, nic nie pomaga, noce nie przespane, bo tak się biedna drapie ,w dzień to samo ,ja już nie mogę patrzeć jak się męczy, może Wy coś doradzcie ?
Ile ma córka ?
Moja dostała czegoś takiego około 2 miesiąca życia. Do 6 miesiąca męczarnia.. kąp w krochmalu, kup sobie kalie i zrób roztwór do kąpieli lub przemywania.
Ja teraz kupiłam maść konopna, używam też hydrokortyzonum w skrajnym wypadku . Akurat u mnie córka już ma 2 lata , na buzi wszystko się skończyło w 6 miesiącu życia. Jedynie teraz wyskakuje od wiosny , całe lato.. ale to na rękach i nogach.
 
U mnie się zaczęło około 5 tyg ,teraz ma skończone 4 miesiące, dziękuję za radę, muszę spróbować z tym krochmalem, a powiedz jak go dokładnie przygotować?
 
Dziewczyny, znowu ja :( moja córka od kilku tyg ma na policzkach ,czole i brwiach ,ma czerwone suche chrostki, do tego swedza, byłam u lekarza ,twierdzi że to lojotokowe,dostała maść i fanistil, nic nie pomaga, noce nie przespane, bo tak się biedna drapie ,w dzień to samo ,ja już nie mogę patrzeć jak się męczy, może Wy coś doradzcie ?
To tradzik niemowlęcy.
 
Poszukaj dobrego dermatologa. To może być alergia, AZS, ciemieniucha skoro jest na brwiach... Tak przez internet to zgaduj zgadula i niepotrzebnie możesz sobie nerwów narobić. Póki co możesz próbować np bepanthenem posmarować, złagodzi podrażnienie i trochę zregeneruje skore
 
U mnie się zaczęło około 5 tyg ,teraz ma skończone 4 miesiące, dziękuję za radę, muszę spróbować z tym krochmalem, a powiedz jak go dokładnie przygotować?
W krochmalu kąp, ja dodaję na wanienkę jedna miarkę. Możesz kupić w aptece lub Rossmanie. U nas w brwiach była aż jakby ropka . Pediatra alergolog nic na to nie przepisała nam. To jest metodą prób i błędów, ja zmieniałam kremy co jakiś czas.
 
Byłam dziś u innego lekarza ,tez od razu ze to alergia na białko, kazał zmienić mleko ,i jakoś krem ze sterydem na 4 dni przepisal ,ręce opadają
 
Byłam dziś u innego lekarza ,tez od razu ze to alergia na białko, kazał zmienić mleko ,i jakoś krem ze sterydem na 4 dni przepisal ,ręce opadają
A który nie powie, że to alergia na białko? Standardowa odpowiedź. A może idź do alergologa?
Mleko możesz zmienić, ale nie oczekuj że to wszystko zniknie. To też hormony mogą powodować te wysypki.
 
reklama
reklama
Już nie wiem ,gdzie iść, czy do dermatologa czy gdzie ,mi chodzi o to żeby ją nie swedzialo
Jak już pisalam, ja bym szukała dobrego dermatologa najpierw, lekarze często zwalają na alergię bez dokładniejszego badania samych zmian skórnych które niekoniecznie muszą być odpowiedzią organizmu na alergen. Oczywiście tamten lekarz może mieć rację nikt tego nie neguje ale po co odrazu mieszać małej że zmianą mleka itd skoro opcje jeszcze się nie wyczerpały. Sama zdecyduj
 
Do góry