reklama

krostki na buzi u trzy miesięcznego dziecka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez paulina2212, 9 Marzec 2010.

1. paulina2212

paulina2212 Początkująca w BB

Witam mam problem z mojm maluchem od urodzenia niestety jest na butelce poniewasz nie miałam pokoarmu dostawał mleko bebilon pepty dlatego że miał troszke problem z załatwianiem się i dostał trądziku niemowlęceg wszystko ładnie znikneło teraz je bebilon zwykłe dla niemowlaków alergi na mleko niema lecz ma małe krosteczki na policzkach i brudce niewiem co to może być i jak się tego pozbyć jak by ktoś wiedział o jakimś sposobie na te kroskstki była bym wdzięczna pozdrawiam

2. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Mój maluch od 3 tyg życia ma krostki....najpierw to był niby trądzik niemowlęcy, później prosaki,a teraz to nie widzą co...a ciągle wyglądają tak samo...z reguły są to krostki o kolorze cielistym , które po jakimś czasie zamieniają się w wągra...a na koniec w czerwonego pryszcza...i tak ciągle....słyszałam,że na takie zmiany skórne niektóre osoby smarowały sudocremem albo bepanthenem...ja kilka razy użyłam bepanthenu i było trochę lepiej. U nas dobrze działa krem Hipp pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała zawierający drożdże. Lekarka poradziła mi robić co jakiś czas po kąpieli takie peeling buzi...polega to na tym,że wyjałowionym gazikiem nasączonym wodą przegotowana przeciera się buzie...gazik jest szorstki i trochę ściera...Gdzieś mi się obiło o uszy,że krochmalem przeciera się buzię jak są wypryski...może ktoś stosował?
    Mnie najbardziej niepokoją te wągry u takiego malucha...a przecieram buzie kilka razy dziennie,bo dziecko ulewa.

3. reklama
  4. Fredka1

Fredka1 Mama czerwcowa 06

dziewczyny na zmiany skórne dobry jest też alantan plus krem.

5. NikaKika

NikaKika Aktywna w BB

to, że nie miał alergii na mleko wczoraj, nie oznacza, że nie ma jej dziś - niestety.
    Może na jakiś kosmetyk?
    Na początek spróbuj przecierać twarz przegotowaną wodą kilka razy dziennie.
    Może zmień proszek do prania.
    A może to zapalenie mieszków włosowych?
    Wiesz, ciężko dojść po samym opisie i do tego nie będąc dermatologiem :)
    Moze jednak warto zapytać lekarza - dla pewności.

Poleć forum