reklama

Krostki na szyi noworodka. Potrzebuje porady

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 4 Marzec 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Zauważyłam dzisiaj, że moje maleństwo w fałdkach na szyjce ma czerwone dodatkowo pokazało się pare krostek, zauważyłam też taką czerwień ma również pod kolankami:(czy moge to posmarowac Sudocremem lub Bepanthenem? (dziecko ma 1,5 m) czyżbym źle dziecko wysuszyła po kąpieli czy to jakaś alergia?;(

2. Fabimama

Fabimama Fanka BB :)

skóra niemowlaczka jest bardzo delikatna .. moj synek miał to samo.. miedzy fałdkami a krostki to może potówki ? skórę miedzy fałdkami przemyć wodą z wacikiem dobrze osuszyć i pokremować kremem tym co używasz do pupy. bądz sypać pudrem sypkim. powinno pomóc. a jeśli krostki to potówki to może zmien kocyk/ kołderkę na coś cieńszego lub jeśli używasz body i spioszków to zrezygnuj z body. u nas pomogło. pamietaj rówenież że to nie koniecznie to więc jeśli nie jesteś pewna lepiej wybrać się do lekarza bądź położnej.

3. reklama
  4. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Ogolnie do pupy używam bepanthen, a szyjke przemylam wilgotnym wacikiem, wysuszylam i polozylam cienka warstwe sudocremu:/ tylko czy to pomoze. Maly w ciagu dnia jest ubrany w pajacyka a na noc body i polspiochy no i spi pod cienkim kocykiem, wiec nie wiem czy to potowki

5. MalaZosia

MalaZosia Mamusia Piotrusia :)

Przede wszystkim należy dobrze osuszać miejsca trudniej dostępne. Wszelkie fałdki na skórze dziecka. Stosować łagodne kremy. Jednak by nie przesadzić i nie przesuszyć skóry dziecka. Gdy dziecku to sprawia jakiś dyskomfort to lepiej wybrać się do lekarza.

6. witch84

witch84 Fanka BB :)

Możliwe, że maluszek nie jest dobrze wytarty po kąpieli. Takie zaczerwienienie na szyi, w zgięciach kolan i łokci zdarza się dość często.

Nie zasypuj pudrem, bo możesz pogorszyć sytuację. Niewielka ilość sudocremu powinna pomóc.
    Możesz także przemyć w ciągu dnia te miejsca kilka razy wacikiem zmoczonym wodą, bo równie dobrze skóra w tych miejscach może się odparzać.

7. zuzka31

zuzka31 Fanka BB :)

moga byc potowki, sudocrem powinien pomoc

Poleć forum