reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krostki

Mika1999

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
23
Cześć dziewczyny czy możecie mi powiedzieć co to za krostki ? Byliśmy z tym u lekarza mówili że podejrzenie ospy ale jest za wcześnie żeby to stwierdzić i że jak synka gorzej wysypie to mamy przyjechać z powrotem. Minął już tydzień czasu krostki się zmniejszyły i więcej już przez ten czas mu nie wyszło nie jest to jakaś duża wyspyka tylko kilka krostek na nogach I rękach jedna na czole i jedna na policzku czy ktoś miał podbny przypadek ?
 

Załączniki

  • received_1734888680184330.jpeg
    received_1734888680184330.jpeg
    67,2 KB · Wyświetleń: 241
  • received_2706627462804695.jpeg
    received_2706627462804695.jpeg
    80,5 KB · Wyświetleń: 47
reklama
Nie wygląda to na ospę. Przy ospie krosty pękają i zamianiają się w strupki. A te skoro się zmniejszyły to musi być to coś innego. A swędzi go to?
 
Też tak myślę tylko pytanie co? Więcej krostek się nie pojawiło ukąszenia przez owady raczej też nie są bo by szybciej znikły i by inaczej wyglądały nic nowego w rozszerzaniu diety narazie nie było proszków i płynów do prania ani do kapania nic nie zmienialiśmy to nic z tych rzeczy nie powinno go uczulić
 
U moich dzieci ospa wyglądała podobnie. Przez pierwszy tydzień (lub nawet dwa) było jedynie kilka krostek. W trzecim tygodniu był wysyp, ale też nie było tego specjalnie dużo. Żadne z moich dzieci nie miało gorączki.
Ja bym dalej obserwowała.
 
U moich dzieci ospa wyglądała podobnie. Przez pierwszy tydzień (lub nawet dwa) było jedynie kilka krostek. W trzecim tygodniu był wysyp, ale też nie było tego specjalnie dużo. Żadne z moich dzieci nie miało gorączki.
Ja bym dalej obserwowała.
Dziękuję bardzo za odpowiedź 😊
 
U nas pierwsze krostki pojawiły się u syna na wysokości pasa pieluszki. Byłam dość długo przekonana, że to jakieś otarcie...
 
U nas krostki się pojawiły w zeszłym tygodniu w środę kilka na nodze i po jednej na łokciach w piątek wyszło troszkę więcej i od tamtej pory nie zauważyłam żadnej nowej krostki byliśmy u lekarza to oczywiście przepisała nam masc na ospe i kropkę powiedziała nam że to nie jest ospa bo jest za wcześnie żeby stwierdzić mówiła że to tylko podejrzenie ospy. A jak było u was ze spacerami w ospe ? Ja jak przechodziłam ospe w dzieciństwie to lekarze nie pozwalali wychodzić na dwór a tu lekarka powiedziała że możemy normalnie wychodzić na spacery tylko nie na słońce, najlepiej o chłodzie
 
reklama
Do góry