reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka szyjka i nisko łożysko

Nath096

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
2 142
Hej . Pisze,bo jestem ciekawa czy któraś z Was miała podobnie i wszystko się ustabilizowało 😉 Aktualnie jest to mój 17t+2d ciąży . W czwartek pojechałam na dodatkową wizytę do gin,bo dwa razy w toalecie zauważyłam na papierze lekka smuga krwi i wydawało mi się,że miewam twardy brzuch jakby kamień w środku.
Okazało się,że mam twarda macicę,ciężko było mnie zbadać ,lekarz powiedział,że mam lekka infekcje. Dodatkowo okazało się,że łożysko jest nisko,jakby szło do przodującego,ale jeszcze może się podnieść . Doktor powiedział również,że szyjka jest krótka 38mm . Dostałam globulkę na infekcje ,magnez+b6 4x2tab i duphaston 2x1tab i dużo odpoczywać.
Faktycznie chyba się przeforsowałam,bo może nie dzwigalam ciężarów,ale tępa życia za bardzo nie zwolniłam 😏 Czy któraś miała podobnie i jakoś się to wszystko unormowało ?
 
reklama
38 mm to nie jest jakoś super krótka szyjka, bo ja mam taka chyba od początku i mówią, że długa :D

Tak, zwolnienie tempa, magnez pomagają.

Co do infekcji, to warto zrobić posiew, a nie leki w ciemno, bo może się okazać, ze to jakaś konkretną paskuda, do której trzeba antybiotyk wg antybiogramu, a nie losowa tabletkę z apteki.
 
U mnie lekarka dawała zamiast duphaston, to luteine podochwowo, niby lepiej działa, bo miejscowo.

Potem, jak miałam większe problemy z brzuchem, to zmieniła na duphaston + luteina.
 
ja bym poszła do innego lekarza. Bo 38mm to jest długa szyjka jak na ten tydzień, a duphaston też nie wiadomo po co.
Też nie rozumiem.
Szyjka 38mm uważana jest za długą, duphaston też nie wiem po co ?
Gdyby faktycznie był problem z szyjka to raczej luteina dopochwowo a nie duphaston...
A łożysko na tym etapie ma prawo być nisko, tez miałam nisko jakoś po 20 tc się podniosło jak pewnie u większości kobiet :)
 
Wcześniej mi nic nie mówiła jaka mam szyjkę więc nie mam porównania . Z tego co się orientowałam to właśnie nie jest jakoś mega krótka szyjka,ale może chciała mnie zdyscyplinowanac,żebym faktycznie odpuściła sama nie wiem.
Ma początku też dostałam dupka,jedno opakowanie.
Co do infekcji myślę,że to grzybek,bo przed ciążą już miewałam i to w zasadzie wygląda tak samo.
Ale dzięki,poczytam o tym posiewie i bardziej przypilnuje,żeby napewno to doleczyć.
Narazie biorę to co mi zaleciła dużo leżę ,mam nadzieję,że będzie ok. Ale szczerze mówiąc przed diagnoza nie czułam się dużo gorzej,ale faktycznie czuje różnice w twardości brzucha .
To trochę mnie podbudowałyscie.
A mam pytanie czy ta szyjka może migrować skracać się i rozciągać czy raz skrócona może się co najwyżej bardziej skrócic? 🤔
 
Wcześniej mi nic nie mówiła jaka mam szyjkę więc nie mam porównania . Z tego co się orientowałam to właśnie nie jest jakoś mega krótka szyjka,ale może chciała mnie zdyscyplinowanac,żebym faktycznie odpuściła sama nie wiem.
Ma początku też dostałam dupka,jedno opakowanie.
Co do infekcji myślę,że to grzybek,bo przed ciążą już miewałam i to w zasadzie wygląda tak samo.
Ale dzięki,poczytam o tym posiewie i bardziej przypilnuje,żeby napewno to doleczyć.
Narazie biorę to co mi zaleciła dużo leżę ,mam nadzieję,że będzie ok. Ale szczerze mówiąc przed diagnoza nie czułam się dużo gorzej,ale faktycznie czuje różnice w twardości brzucha .
To trochę mnie podbudowałyscie.
A mam pytanie czy ta szyjka może migrować skracać się i rozciągać czy raz skrócona może się co najwyżej bardziej skrócic? 🤔
I tak i nie :)
Długość szyjki może się roznic między badaniami o +- 0.5 cm, bo to zależy jak maluch jest ułożony, czy pęcherz naciska itd. No i trzeba brać pod uwagę ewentualny brak pomiaru, bo wystarczy, że lekarz kliknie na ekranie te kilka mm w prawo, niż początek, to już wyjdzie inny wynik.
 
Nie samą długość szyjki jest ważna ale też konsystencja czy jest miękka czy się rozwiera. Na szyjkę najbardziej działa jak już globulka dopochwowa. Luteina albo utrogestan. Infekcje trzeba wyleczyć i to jak najszybciej. Tak jak dziewczyny mówią najlepiej zrobić posiew. Każda infekcja jest bardzo niebezpieczna poniewaz mogą przedwczesne odejść wody płodowe. 38mn to była u mnie super długość później zeszło do 16mm i wtedy założyli mi szew
 
Ja w dwudziestym tygodniu ciąży miałam szyjke niecałe 29 mm - stresowałam się jej długością pol ciąży a jak się okazało małemu się w ogole nie spieszyło na świat i urodził się dopiero po drugiej indukcji 39 t 6 d. Dokładnie, infekcje należy wyleczyc a od samej długości ważniejsze są inne parametry zwiazane z szyjka: jej twardość, to czy jest zamknięta itp itd
 
reklama
Dziewczyny czy duphaston może powodować,że ma się uczucie takiego "bólu" jak podczas miesiączki? W sensie jakby macica była bardzo tkliwa,przekrwione nie wiem jak to nazwać 🤔
 
Do góry