reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka szyjka macicy

widzę że sierpnóweczki mogą posypac sie juz w lipcu ! mi lekarz tez powiedział ze w kazdej chwili moge rodzic a najlepiej jakbym jeszcze niecałe 2 tyg wytrzymała ale jak??? bo chyba mnie nie posłucha jak poprosze żeby tam jeszcze sobie posiedziała !! ;D
 
reklama
u gina byłam w środę i co mnie zdziwiło nawet mnie nie zbadał, tylko w ten czwartek mam się zgłosić na KTG a tydzień później obejrzy sobie moją szyjkę i powie co z porodem.
Jedyny problem jaki jest to moje zapalenie gardła, które trwa już 2 tygodnie, bo ono może przyśpieszyć poród.
Szyjką na szczęście nie muszę się martwić mimo że mnie nie zbadał, bo chodze do jeszcze jednego gina, państwowo, i właśnie w poniedziałek powiedział ze jest wszystko ok.
Z tymi lekarzami to można zwariować.
Goga trzymaj się, chociaz jeszcze troszkę :)
 
dzieki, u mnie ok i u znajomych tez na szczescie!
zastanawiam sie jak to jest z ta szyjka.....
niektore dziewczyny chodza z rozwarciem kupe miesiecy przed porodem + zyja normalnie, u innych rozwarcie sie robi i zachwile rodza, u jeszcze innych nie robi sie rozwarcie ,
nie ma reguly , ciezko przewidziec wiec co kiedy jak i dlaczego.

ja juz sie wyluzowalam , nawet wczoraj sie kochalismy , ale juz nie bedziemy bo zle sie po tym czulam.Niby wszystko okej w trakcie a potem poszismy na spacer, czulam jakby cale podbrzusze mi pulsowalo , jak tak sobie chodzilismy to zaczelam czuc dziecko w kroczu , naciskalo tez na odbyt, bolalo..... potem doszly plecy , jak wrocilismy to nie moglam siedziec , wyglada ze dziecko sie obnizylo , nie moglam tez lezec , twardnial mi brzuch i bralo mnie na wymioty , czulam takie goraco na twarzy , ogolnie czulam sie do d....., nie moglam zasnac wiec wzielam goraca kapiel i to troche pomoglo, poszlam spac z termoforem na plecach i dzis czuje sie juz w miare okej ,
ale z seksem postanowilismy dac sobie spokoj.
 
nie ma co się stresować, trochę przyjemności a później nerwy, bóle brzuszka, pleców, też myślę że to nie ma sensu i pluć sobie potem w brodę że się narozrabiało, a dla tych naszych dzieciaczków jeszcze nie z jednego zrezygnujemy...
Trzymaj się Alicia jeszcze tydzień góra dwa... :)
 
hej!!
Alicia podobno 4 tyg przed porodem jest szlaban na przytulanko!! Bo można wywołać w ten sposób poród!!
Co do szyjki to moja ma 0 cm, ale jest zamknięta, fenoterol okazał się skuteczny.
Ja moją dzidzię mam nisko już od 31 tyg, zresztą zawsze nisko siedział.
Damy radę!!
Pozdrawiam

 
Musimy dać rade!! Moja szyjka tez na "włosku"
Nam lekarz tez zabronił i tak gdzies od maja zero sexu, biedny męzulek. juz sie smiejemy że my seksior mamy w planach dopiero gdzies w październiku :D Ale wolimy nie ryzykowac bo chyba bym sie pochlastała gdyby przez to cos złego sie stało!! no cóż faktycznie jeszcze przed nami nie jedno wyrzeczenie!!
 
a mi nie mowili nic zeby sie nie seksic. Wrecz powiedziel i'zyc normalnie'

ale jestem ciekawa stanu mojej szyjki.... wydaje mi sie ze mi czop odchodzi ...
no wlasnie ciekawe kiedy bedziemy mogly sie potem seksic....ile nam zajdzie dojscie do siebie ::)

a mi sie brzuch chya obnizyl ostatnio, ja tak nie widze ale luby mowi ze tak.
dzisiaj bylismy w restauracji i kelnerka powiedziala ze wygladam jakby mi mial odpasc ten brzuchol( spory jest!! (
 
no podobno dojscie po porodzie do siebie to ok. 6tyg. Pewnie zejdzie cos koło tego ale to chyba i tak indywidualnna sprawa i roznie to bywa!!
Mi tez sie dzis zdało ze brzuch mi opadł, chociaz sama juz nie wiem - powinno to chyba wyraznie widać !!
Moj bębenek nie jest taki spory kazdy sie dziwi ze to juz ten czas, chociaz na początku bardzo szybko sie wybił!!!

 
reklama
hej!!
Okres połogowy trwa 6 tygodni!! Podobno jak nie boli nacięcie i wszystko jest OK to przytulanko można uskutecznić już 4 tyg po porodzie. Przez ten czas obkurcza się macica, intensywnie się pocimy i pozbywamy nadmiaru płynów i hormonów z organizmu no i goimy się. Jezeli dobrze pamiętam to po cc jest szlaban do 8 tyg.
Alicia ja przez całą ciążę nie miałam brzucha tak wysoko jak Ty!!! Ale to jest bardzo indywidualna rzecz i lepiej się nie sugerować wyglądem innych tylko obserwować Siebie!!
Fajne zdjęcie!!!
Pozdrawiam
 
Do góry