reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Krótsze kości długie u płodu, wykryte na usg w 20tyg.pomocy

Ewelynka25

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam wszystkich, może ktoś z Was ma lub miał podobne przeżycia, potrzebuję się z kim podzielić i licze nie tyle na słowa. Otuchy ale ze znajdę kogoś z podobnymi doświadczeniami, mianowicie ciąża do 20 tyg łącznie z badaniami prenatalanymi całkowicie ok, nagle jak grom z jasnego nieba na polowkowym Usg lekarz prowadzący mówi że kości raczek i nóżek są krótsze o ponad 4 tyg. Wiekiem ciąży, na drugi dzień inny lekarz na innym sprzęcie potwierdził, narzady wewnętrzne całkowicie ok, ale rączki i nozki za krótkie, sugerował wadę ale jaka okaże się po aminiopunkcje na którą jadę w poniedziałek, być moze karłowatość być moze zupełnie co innego, moj3 życie chwilowo legło w gruzach, tak bardzo się martwię o moje maleństwo,nie umiem normalnie funkxkowmowac😭😭😭😭

reklama

Ewelynka25

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Mój córka miała krótsze kończyny na każdym usg... chyba gdzieś z 3 tyg. O jak ja się bałam ze coś z nią będzie nie tak , chociaż lekarz nie widział nic złego. Urodziła się 53 cm i fakt nie ma długich nóg ale jest zdrowa i proporcjonalna :) trzymam kciuki za twoje dzieciątko :)
Dziekuje serdecznie za kolejny cudowny wpis, u mnie lekarz niestety widzi coś złego i wysłał mnie na aminiopunkcje 😥, ale dzięki Waszym wpisom odyzskuje wiarę ❤❤❤

Wiewior

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej, moja koleżanka miała podobna sytuację. Jakoś po połowie ciąży powiedział jej lekarz, że dziecko ma krótsze kończyny w stosunku do wieku ciąży i że dziecko będzie karłem. Zalecał amniopunkcję również, ze względu na jej wiek(41lat). Koleżanka jednak bała się badania i to nie wykonała. Po miesiącu nerwów i nieprzespanych nocy poszła na kolejne badanie i usg już było w normie. Kończyny były troszkę krótsze nadal, ale już gonily resztę, ostatecznie urodził się zdrowy chłopczyk:) tego życzę też Tobie!

Ewelynka25

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej, moja koleżanka miała podobna sytuację. Jakoś po połowie ciąży powiedział jej lekarz, że dziecko ma krótsze kończyny w stosunku do wieku ciąży i że dziecko będzie karłem. Zalecał amniopunkcję również, ze względu na jej wiek(41lat). Koleżanka jednak bała się badania i to nie wykonała. Po miesiącu nerwów i nieprzespanych nocy poszła na kolejne badanie i usg już było w normie. Kończyny były troszkę krótsze nadal, ale już gonily resztę, ostatecznie urodził się zdrowy chłopczyk:) tego życzę też Tobie!
Dziekuje kochana za ten wpis, podział jak miód na moje rozdarte serce,, 😍😍😍😍

sawcia92

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Mój córka miała krótsze kończyny na każdym usg... chyba gdzieś z 3 tyg. O jak ja się bałam ze coś z nią będzie nie tak , chociaż lekarz nie widział nic złego. Urodziła się 53 cm i fakt nie ma długich nóg ale jest zdrowa i proporcjonalna :) trzymam kciuki za twoje dzieciątko :)

Mama2018mama

Rozwiązania
0
Moj syn rowniez mial na usg krótsze nóżki nie pamiętam o ile lekarz nic nie mówił ale widziałam po badaniach jakos chyba 2tyg i martwilam się, a ma nogi dlugasne ze hoho więc usg to tylko pomiar trzeba troszke z przymrużeniem oka go traktować
Znow u mojej znajomej zapytano czy chce zostawić dziecko czy nie bo mialo byc chore z wadami, stwierdzili ze wychowaja jakie bedzie i będą kochać dziewczynka ma 8 miesięcy jest duzym dobrze rozwijającym sie zdrowym niemowlakiem...

Ewelynka25

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Moj syn rowniez mial na usg krótsze nóżki nie pamiętam o ile lekarz nic nie mówił ale widziałam po badaniach jakos chyba 2tyg i martwilam się, a ma nogi dlugasne ze hoho więc usg to tylko pomiar trzeba troszke z przymrużeniem oka go traktować
Znow u mojej znajomej zapytano czy chce zostawić dziecko czy nie bo mialo byc chore z wadami, stwierdzili ze wychowaja jakie bedzie i będą kochać dziewczynka ma 8 miesięcy jest duzym dobrze rozwijającym sie zdrowym niemowlakiem...
DOLVIT dzikuje za odpowiedź, z każdą, dzięki Wamwy widzę światełko w tunelu, i nabieram wiary, że będzie dobrze mimo wszystko 👣👣👣🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

reklama

aniaplus

Miasto
Łódź
Rozwiązania
3
Kolezanki synek wg usg polowkowego mial 3 tyg krotsze nozki. Im blizej porodu, tym ta dysproporcja sie zwiekszala. Wg usg dziecko mialo 6tygodni "w plecy" w terminie porodu. Urodzil sie dopiero dwa tygodnie pozniej i mial 2900g i 48cm. Maly ale zdrowy. Teraz ma dwa latka i jest po prostu odrobinę nizszy od rowiesnikow. Jego rodzice tez nie sa wysocy, wiec i z niego koszykarza nie będzie ;)
Trzymam kciuki za Twoje malenstwo, niech zdrowo rosnie :)

Ewelynka25

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Kolezanki synek wg usg polowkowego mial 3 tyg krotsze nozki. Im blizej porodu, tym ta dysproporcja sie zwiekszala. Wg usg dziecko mialo 6tygodni "w plecy" w terminie porodu. Urodzil sie dopiero dwa tygodnie pozniej i mial 2900g i 48cm. Maly ale zdrowy. Teraz ma dwa latka i jest po prostu odrobinę nizszy od rowiesnikow. Jego rodzice tez nie sa wysocy, wiec i z niego koszykarza nie będzie ;)
Trzymam kciuki za Twoje malenstwo, niech zdrowo rosnie :)
Dziekuje za słowa otuchy ☺

reklama