reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótsze kości długie u płodu, wykryte na usg w 20tyg.pomocy

Ewelynka25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Sierpień 2020
Postów
60
Witam wszystkich, może ktoś z Was ma lub miał podobne przeżycia, potrzebuję się z kim podzielić i licze nie tyle na słowa. Otuchy ale ze znajdę kogoś z podobnymi doświadczeniami, mianowicie ciąża do 20 tyg łącznie z badaniami prenatalanymi całkowicie ok, nagle jak grom z jasnego nieba na polowkowym Usg lekarz prowadzący mówi że kości raczek i nóżek są krótsze o ponad 4 tyg. Wiekiem ciąży, na drugi dzień inny lekarz na innym sprzęcie potwierdził, narzady wewnętrzne całkowicie ok, ale rączki i nozki za krótkie, sugerował wadę ale jaka okaże się po aminiopunkcje na którą jadę w poniedziałek, być moze karłowatość być moze zupełnie co innego, moj3 życie chwilowo legło w gruzach, tak bardzo się martwię o moje maleństwo,nie umiem normalnie funkxkowmowac😭😭😭😭
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny, dzikuje Wam za wszystkie wpisy, dodwaly mi otuchy w ciężkich chwilach. OBIECAŁAM sobie, że napiszę co się u mnie wydarzyło, bo wiem z doświadczenia jak irytowały mnie historie bez opisu zakończenia... Niestety ale u mojej corci wyszła z amnio wada letalna, smiertlena dysplazja kostna 😭, straciłam maleństwo w 24tc.Mimo ogromnego bólu jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Życzę zdrówka dla Was wszystkich
nawet nie wiesz jak mi ogromnie przykro! Jakie to niesprawiedliwe, nie mam pojęcia co czujesz, ale życzę dużo siły, przebrnijcie przez żałobę tyle czasu ile potrzebujecie😘trzymaj się ciepło
Hej, moja koleżanka miała podobna sytuację. Jakoś po połowie ciąży powiedział jej lekarz, że dziecko ma krótsze kończyny w stosunku do wieku ciąży i że dziecko będzie karłem. Zalecał amniopunkcję również, ze względu na jej wiek(41lat). Koleżanka jednak bała się badania i to nie wykonała. Po miesiącu nerwów i nieprzespanych nocy poszła na kolejne badanie i usg już było w normie. Kończyny były troszkę krótsze nadal, ale już gonily resztę, ostatecznie urodził się zdrowy chłopczyk:) tego życzę też Tobie!
 
Hej, moja koleżanka miała podobna sytuację. Jakoś po połowie ciąży powiedział jej lekarz, że dziecko ma krótsze kończyny w stosunku do wieku ciąży i że dziecko będzie karłem. Zalecał amniopunkcję również, ze względu na jej wiek(41lat). Koleżanka jednak bała się badania i to nie wykonała. Po miesiącu nerwów i nieprzespanych nocy poszła na kolejne badanie i usg już było w normie. Kończyny były troszkę krótsze nadal, ale już gonily resztę, ostatecznie urodził się zdrowy chłopczyk:) tego życzę też Tobie!
Dziekuje kochana za ten wpis, podział jak miód na moje rozdarte serce,, 😍😍😍😍
 
Mój córka miała krótsze kończyny na każdym usg... chyba gdzieś z 3 tyg. O jak ja się bałam ze coś z nią będzie nie tak , chociaż lekarz nie widział nic złego. Urodziła się 53 cm i fakt nie ma długich nóg ale jest zdrowa i proporcjonalna :) trzymam kciuki za twoje dzieciątko :)
 
Mój córka miała krótsze kończyny na każdym usg... chyba gdzieś z 3 tyg. O jak ja się bałam ze coś z nią będzie nie tak , chociaż lekarz nie widział nic złego. Urodziła się 53 cm i fakt nie ma długich nóg ale jest zdrowa i proporcjonalna :) trzymam kciuki za twoje dzieciątko :)
Dziekuje serdecznie za kolejny cudowny wpis, u mnie lekarz niestety widzi coś złego i wysłał mnie na aminiopunkcje 😥, ale dzięki Waszym wpisom odyzskuje wiarę ❤️❤️❤️
 
Moj syn rowniez mial na usg krótsze nóżki nie pamiętam o ile lekarz nic nie mówił ale widziałam po badaniach jakos chyba 2tyg i martwilam się, a ma nogi dlugasne ze hoho więc usg to tylko pomiar trzeba troszke z przymrużeniem oka go traktować
Znow u mojej znajomej zapytano czy chce zostawić dziecko czy nie bo mialo byc chore z wadami, stwierdzili ze wychowaja jakie bedzie i będą kochać dziewczynka ma 8 miesięcy jest duzym dobrze rozwijającym sie zdrowym niemowlakiem...
 
reklama
Moj syn rowniez mial na usg krótsze nóżki nie pamiętam o ile lekarz nic nie mówił ale widziałam po badaniach jakos chyba 2tyg i martwilam się, a ma nogi dlugasne ze hoho więc usg to tylko pomiar trzeba troszke z przymrużeniem oka go traktować
Znow u mojej znajomej zapytano czy chce zostawić dziecko czy nie bo mialo byc chore z wadami, stwierdzili ze wychowaja jakie bedzie i będą kochać dziewczynka ma 8 miesięcy jest duzym dobrze rozwijającym sie zdrowym niemowlakiem...
DOLVIT dzikuje za odpowiedź, z każdą, dzięki Wamwy widzę światełko w tunelu, i nabieram wiary, że będzie dobrze mimo wszystko 👣👣👣🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
 
reklama
Kolezanki synek wg usg polowkowego mial 3 tyg krotsze nozki. Im blizej porodu, tym ta dysproporcja sie zwiekszala. Wg usg dziecko mialo 6tygodni "w plecy" w terminie porodu. Urodzil sie dopiero dwa tygodnie pozniej i mial 2900g i 48cm. Maly ale zdrowy. Teraz ma dwa latka i jest po prostu odrobinę nizszy od rowiesnikow. Jego rodzice tez nie sa wysocy, wiec i z niego koszykarza nie będzie ;)
Trzymam kciuki za Twoje malenstwo, niech zdrowo rosnie :)
 
Do góry