reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kruszące się ząbki mleczne :(:(...POMOCY!!

My tez uzywamy wlasnie colgate smiles-Jaskowi bardzo odpowiada jej smak-jest maniakiem czyszczenia zabkow-szczoteczke mu wyrywam sila-bo tak by ja w buzi trzymal caly dzien!
 
reklama
ja zabki czyszcze jakos jak kacper mial pol roku-moze troszke wiecej
pasta bez fluoru z jakimis enzymami-teraz nam sie konczy i kupujemu wlasnie te colgate
teraz ma bunt mycia-nie chce absolutnie czyscic-ja myje raz dziennie na noc ale pomyslalam ze warto chyba 2 razy-rano i wiec zorem ale na razie myje z wielka niechecia-sam chetnie trzyma szczoteczke w buzi i wysysa paste a potem wygryza wlosie.:eek:

co do karmienia piersia-pokarm matki zawiera laktoze czyli cukier mleczny wiec ma ogromny wplyw na zabki-niestety niszczy szkliwo a w nocy bardziej podatne sa ''inwazje bakterii'' bo wowczas wytwarza sie mniej sliny i zabki nie sa wyplukiwane.
 
ja juz sama nie wiem .....mi w kazdym razie kazano czyscic zęby Patrykowi 2x dziennie .. (w miare mozliwosci) oczywiscie pastą z fluorem .....tylko bardzo ale to bardzo mało nakładac tej pasty na szczoteczke ...na pascie pisze ze tylko raz dziennie ....no ale jezeli pasty nałozy sie mniej to mozna np .2 razy dziennie bo na to samo wychodzi jezeli chodzi o ilosc pasty...a wiadomo ze jak sie umyje 2x to lepiej dla ząbków .......pytałam o to juz w wielu źródłach i nie ma żadnych przeciwskazań ....
 
Tereniu- ja wprawdzie nie używam colgate smiles...tylko Elmexu dla dzieci ...i w tym przypadku producet czyli firma Gaba podaje że dzieciom od 1 do 6 lat powinno się szczotkowac zęby 2 razy dziennie po posiłkach. Firma Gaba jest akurat ekspertem w stomatologii i w walce z próchnicą dzieci i dorosłych :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:
 
jeżeli chodzi o colgate - to przeczytałąm na opakowaniu i tego się trzymam - fluor w nadmiarze jest dosyć szkodliwy dla organizmu, a że Bartek nie ma problemu - to nie ryzykuję, więc opinii stomatologa czy pediatry nie znam

a elmex wolno używać dopiero od 2 r z a dokładniej od chwili gdy dziecko nauczy się wypluwać pastę i płukać buzię - to wiem od pediatry i stomatologa, bo dowiadywałam sie jak to robić z Piotrusiem
za czasów Piotrusia nie było colgate smiles więc myłąm mu ząbki wzykłą wodą (sam mył :) )
edit

własnie doczytałąm i w elmexie też sie pozmieniało - w końcu - jeszcze ostatnia pasta którą kupowałam była z info że od 2 rz, a teraz od początku - super - to będzie w domku elex dla wszystkich

elmex zawiera tyle samo fluoru co colgate smiles 0-2 - więc chyba rzeczywiście nie ma problemu
 
Azik - ja paste elmex kupiłam dwa miesiące temu i jest określone od 1 do 6 lat...zresztą poleciła mi ją farmaceutka..w aptece.....:tak: :tak: :tak: :tak:
Miałam do wyboru colgate albo elmex lub jeszcze jakąs tylko za chińskiego boga nie moge sobie przypomnieć nazwy i wybrałam elmex ......bo mnie osobiście colgate nie podchodzi....ale to przecież rzecz gustu..
Jesli chodzi o szczotkowanie to jest 2 razy dziennie zresztą jest to nawet napisane na stronie colgate smiles http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL/OC/Products/ColgateToothpaste/ColgateJunior.cvspale ja i tak szczotkuje Małemu ząbki raz dziennie....:-D .
ale mnie sie osobiście wydaje że to chyba po troszku uzależnione jest od składu pasty.....:-D
Elemex ma aminofluorki a tych zwiazków nie zawierają żadne inne pasty ...wykazują bowiem wiekszą skuteczność w walce z próchnicą a producenci innych past mówią o fluorze.....a nie o aminofluorkach

Może stąd ta róznica w ilości szczotkowań w ulotkach u róznych producentów ....nie wiem:tak: :tak: :tak:

Acha i dodam że ja biore śladowe ilości tej pasty na szczoteczkę bo jest to związane z umiejętnością plucia....choć w ulotce napisane jest że ten skład pasty dla dzieci jest tak skomponowany żeby Maluchom nie zaszkodzić
 
jeżeli chodzi o ścisłośc to na stronie colgate wyraźnie pisza że tylko raz
Colgate Smiles, Colgate Palmolive : Centrum Zdrowia Jamy Ustnej, higiena jamy ustnej, dentysta, wrażliwe zęby, colgate, zęby, colgate smiles, stomatolog, ząb, zęby, wybielanie zębów, wrażliwe zęby, nadwrażliwość zębów, pasta do zębów,
w zakłądce częste pytania

tam jest napisane że pasta od 0-2 i pasta od 2-6 zawiera taką samą ilośc fluoru - dlatego że ta dla młdszych powinna być stosowana w minimalnej ilości raz dziennie a ta dla starszych dwa razy dziennie, itd

jeszcze pamiętam jak mnie stomatolog przestrzegał przy Piotrusiu, ale jak pisałam wtedy elmex np był od 2 rż a innych past nie było wogóle

ale widza idzie do przodu, jednaj ja cały czas raz dziennie :)

jakbym miała problemy z zabkami dziećmi pewnie bym coś kombinowała, ale jak nie muszę, to nie kombinuję

o tutaj :)

i tak jak pisałam wczesniej chodzi o to by dziecko nie połykało
 
Azik -to co piszesz o info w zakładce najczęstsze pytania czytałam ale hehehe na stronie colgate smiles Colgate Smiles, Colgate Palmolive : Centrum Zdrowia Jamy Ustnej, higiena jamy ustnej, dentysta, wrażliwe zęby, colgate, zęby, colgate smiles, stomatolog, ząb, zęby, wybielanie zębów, wrażliwe zęby, nadwrażliwość zębów, pasta do zębów, jest takie zastrzeżenie na dole przy opisie pasty colagte smiles 0-2 drobnym druczkiem
"specjaliści stomatologii dziecięcej radzą szczotkować zęby najmłodszym dzieciom jeden do dwóch razy dziennie"
Wiec bądź tu mądrym hehehe:tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :-D :-D :-D :-D :-D
 
reklama
to też dojrzałam :)

ale może młodsze i najmłodsze to chodzi im o dzieciaczki do 6 rż ???
 
Do góry