reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kruszące się ząbki mleczne :(:(...POMOCY!!

tereskaa

Mamusie Marcowe '06
Dołączył(a)
28 Marzec 2006
Postów
1 680
Miasto
Rzeszów/New York
Dziewczyny mam do Was pytanie ........co może być przyczyną kruszących sie ząbków mlecznych ????
Ostatnio zauważyłam taki zółty nalot na ząbkach Patryka zaraz przy dziąsełkach spróbowałam to wyczyścić a tu mi kawałeczek szkliwa odleciało :szok: :szok: ...wogóle te jego ząbki jakoś sie kruszą .....
Słodkich rzeczy prawie wcale nie je ...staram się go w miarę zdrowo odżywiać.....podaję mu witaminy z fluorem juz od ponad pół roku ...ząbki też czyścimy -może nie zawsze rano i wieczorem no ale staram sie w miarę systematycznie .....mam wrażenie że to jakaś odmiana próchnicy :confused: :confused: :wściekła/y: :wściekła/y: ...słyszałam że od picia mleka z butelki może robić się dziecku próchnica ...no ale Patryk w sumie może od urodzenia kilka razy pił z butelki :confused: :confused:
Tylko jak tu ratować te ząbki .....
 
reklama
teresko- a to na pewno kruszą się ząbki? :confused: Może to ten żółty nalot odchodzi?:confused: Może lepiej zabierz go do dentystki (albo zadzwoń), zawsze to jakas fachowa pomoc.
 
Teresko my mamy podobny problem-Jaskowi sie ukruszylo troche szkliwa chyba na zabawce-dentysta powiedzial zeby to zostawic.Maly mial oslabione zabki po antybiotyku-myslalam ze pojde jeszcze do innego , moze mlodszego dentysty i spytam co robic-bo ten byl zdania ze to tylko zeby mleczne...
 
własnie byłam sie umówić na wizytę u dziecinnego dentysty .......był wolny termin na niedzielę ale ja wtedy pracuję więc idziemy w poniedziałek ............oj juz sie boję tej wizyty ....bo ileż płaczu jest przy samym myciu zębów a co dopiero bedzie u dentysty:szok: :szok: :szok: ......ale trudno nie ma innego wyjścia...ząbki trzeba ratować.....
 
własnie sie dowiedziałam co sie prawdopodobnie dzieje z Patryka ząbkami ..wracałam z zakupów i wstąpiłam do polskiej kliniki dentystycznej i tam pani stomatolog akurat nie miała żadnego pacjenta i dokładnie oglądneła ząbki ......i powiedziała że to nie jest to żadna próchnica tylko nie wytwarza mu sie na ząbkach szkliwo .....albo jest bardzo cienkie i słabe .......miazga zęba nie ma ochrony i ulega bardzo szybkiemu zniszczeniu:-( :-( ....powiedziała też że lepiej nie iść z tym do żadnej prywatnej kliniki czy gabinetu dentystycznego tylko od razu do New York University College of Dentystry..... tam sie zajmuja właśnie takimi rzeczami u maluchów ....idziemy tam w poniedziałek mam nadzieję że coś zrobią z Patrynia ząbkami bo inaczej za miesiąc nie bedzie miał ani jednego ząbka:-( :-(
 
Tereniu- to jest juz jakaś informacja dobrze że poszłas do dentystki i już wiesz o co mniej wiecej chodzi.Ale jak na tym Uniwerystecie znają takie przypadki to napewno pomogą Patryniowym ząbkom...u nas kiedyś w Polsce na takie przypadki wcierało sie specjalna paste fluorową i to przynosiło nawet dobry efekt...tylko jakos muszą zabezpieczyć miazgę w zebach ....bo nie może być ona odsłonieta Trzymaj się cieplutko będzie dobrze...a Patrynio ..będzie dzielny:tak: :tak: :tak:

Powiem Ci Tereniu ...że ja mam straszne problemy ze swoimi zębami.....mam próchnice i wcieram taki specjalny żel elmex i nawet jest ok...do kompletu jest pasta i płyn do płukania...i o dziwo w ciązy nie zrobiła mi się nawet najmniejsza dziurka.....ale lekarka mi powiedziała że mimo że myje i pucuje swoje zęby ...moja ślina (w nadmiarze niestety) wytwarza bakterie które niestety powodują próchnice ...ale czujesz jestem już mozna powiedzieć "dojrzałą" kobietą i mam takie kłopoty
 
reklama
Tereska- trzymam kciuki, żeby szybko udało sie zadzaiać!! :tak: :tak: :tak:

Nie obraź się Karolkaz, ale nie słyszałam, żeby ślina bakterie produkowała.:no:
Raczej odwrotnie - działa bakteriobójczo....
 
Do góry