reklama

Krwawiące dziąsła, ból zębów - pantomogram.

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez sil_89, 29 Czerwiec 2012.

1. sil_89

sil_89 Fanka BB :)

Witam,

już od kilku miesięcy krwawią mi dziąsła, boli mnie też cała szczęka lub pojedyncze zęby...
    Wybrałam się do stomatologa, który po "zrobieniu" 2zębów skierował mnie dodatkowo na pantomogram. Kolejną wizytę mam za dwa miesiące (NFZ), czy mogłabym prosić o opis zamieszczonego zdjęcia...? czy powinnam się czymś martwić i udać się wcześniej na prywatną wizytę?

rtg
    P1.jpg

bardzo proszę o odp
    pozdrawiam Sil

2. Witaj

Pantomogram jest bardzo ważnym narzędziem diagnostycznym, jeśli twój stomatolog skierował Cię na takie zdjęcie tzn. że chce Ci pomóc znajdując przyczynę Twoich dolegliwości. Aby dobrze zdiagnozować pacjenta sama panorama to nie wszystko, zawsze trzeba zbadać pacjenta osobiście

To zdjęcie ciężko jest powiększyć aby dokładnie Ci odpowiedzieć na pytanie.
    Na pewno to co się rzuca w oczy to 8 po prawej stornie na dole, która prawdopodobne będzie do wyjęcia, ze względu na zły tor rośnięcia w stronę 7.
    7 na górze po prawo jest po leczeniu kanałowym dobrze by było zrobić małe zdjęcie aby dokładnie ocenić tą okolicę.

Krwawiące dziąsła najczęściej swoją przyczynę mają w nieusuniętym kamieniu ,zaburzeniami hormonalnymi lub łącznie obiema tymi sprawami.

Jeśli ufasz swojemu stomatologowi poczekaj na wizytę. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz skonsultować się z kimś prywatnie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
    KBM

3. reklama
  4. Romantyczka

Romantyczka Aktywna w BB

Istotne jest również to, żeby o te zęby dbać systematycznie, a nie krwawienie przejdzie to wracamy do starych przyzwyczajeń. Oczywiście najlepsza jest profilaktyka – ajona wprowadzona wcześniej zmniejszy ryzyko krwawienia. To przynajmniej mogę stwierdzić po mojej rodzinie.

5. Romantyczka

Romantyczka Aktywna w BB

hehe… tacy jesteśmy i nic tego nie zmieni. Tak czy siak – krwawienie dziąseł jest głównie problemem tych osób, które o swoje zęby kompletnie nie dbają. Na to już nic nie poradzimy ;/

6. Przyczyna jest zawsze , tylko trzeba ja znalesc.

7. Romantyczka

Romantyczka Aktywna w BB

He? Ale jak coś może się uruchomić wewnątrz? Nie rozumiem tego zupełnie. Rana nie powstaje tak sobie, a przecież krwawienie to właśnie rana. Nie wydziwiaj – krwawienie zawsze ma konkretne podstawy.

8. tomeh

tomeh Zaciekawiona BB

Na forum nie widać zębów, zawsze trzeba iść z problemem dentysty. Nie ma co ryzykować.

9. sybilka23

sybilka23 Zaciekawiona BB

Mnie na krwawienie i ból dziąseł pomogła pasta elmed sensitive + miękka szczoteczka.

10. reklama
  11. Bishopka

Bishopka mama swoich dzieci

Na krwawiące dziąsła polecam pastę i płyn do płukania Lacalut activ, mnie pomogło bardzo, a miałam odsunietą szyjkę. Smakuje tak jak kiedyś w szkole fluoryzacja, ale działa :-)

12. Romantyczka

Romantyczka Aktywna w BB

Co się dzieje z forum, że ucina wypowiedzi? Ajona jest ok - pomaga i niewiele kosztuje. Istotne, że jest bardzo tania - ci, którym ją poleciłam, wypowiadali się tylko pozytywnie. Jeśli macie problem krwiących dziąseł, to powinniście działać naprawdę szybko.

Poleć forum